Salaspilī ļoti labi! Vēsturisks neizšķirts!

Svētdien, 20. martā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Optibet Virslīga maču. Čempionāta otrās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda Salaspilī, mājās, tikās ar klubu «Auda». Un atkal – vēsturiska spēle mūsu klubam! Pirmo reizi virslīgā dzimtajās sienās (Salaspilī ļoti labi!); pirmo reizi virslīgā mūsu komanda izcīnīja punktu. Interesantā spēle noslēdzās ar bezkompromisa neizšķirtu – 0:0. Ilgi gaidīt rezultatīvus punktus tabulā nenācās!

Apsveicam mūsu kluba līdzjutējus ar šo neaizmirstamo notikumu. Pateicamies visiem līdzjutējiem, kuri atnāca šodien uz stadionu! Bravo, jūs bijāt lieliski un veidojāt brīnišķīgu atmosfēru! Jūsu atbalsts ļoti palīdzēja komandai smagajā spēlē, mēs ticam, ka nākamajos mačos Salaspilī stadions būs pilns, un tas ļoti palīdzēs SK Super Nova Salaspils panākt jaunus pozitīvus rezultātus. Paldies! Salaspilī ļoti labi, nāciet vēl – gan jums, gan mums tas atkal obligāti patiks! Līdz nākamajai mājas spēlei, draugi!

Nu bet šodien pirmais, atkal jau vēsturiskais, mājas mačs sanāca smags un emocionāls. Spēle – pārbaudījums. Mūsu klubam virslīgā visas spēles būs tādas, bet šodien tomēr bija pārbaudījums dubultā. Tādēļ, ka ļoti jau gribējās sākt sezonu dzimtajās sienās uz laba emocionālā fona, nekādā gadījumā nezaudēt.

Uzdevums, protams, nebija vienkāršs. “Auda” principiāls pretinieks vēl no laikiem pirmajā līgā, bet tagad vēl arī ļoti stipra komanda. Ambicioza, ar klasisku futbolistu atlasi, ar varenu treneru štābu. Šī “Auda” uzstāda lielus uzdevumus, tās intereses saistītas ar augstām vietām tabulā.

Tas solīja grūtu cīņu, kurā no mūsu puišiem obligāti prasījās raksturs, cīņas gars un vēlme cīnīties katrā epizodē. Pie tam, saprotams, svarīgi bija pastāvīgi meklēt savu iespēju uzbrukumā. Nav iespējams sapņot par panākumiem, ja neko neizveido. Tikai aizsargāties un cerēt, ka neielidos – tas, protams, ticams ceļš uz pirmo līgu. Bet mums tur atgriezties taču ļoti negribās!

Un atliek tikai applaudēt puišiem! Malači! Sitās visi, kā zvēri, bet aizsargi tad jau vispār, kā lauvas, kuras nekad neatstās savas pozīcijas. Divi Roberti aizsardzības centrā (Jaunarājs – Janvāris un Zelmanis) – tie ir dzelzs cilvēki, duets šodien bija no dzelzsbetona. Atceraties, kā 66. minūtē Roberts JJ iznesa bumbu no tukšiem vārtiem?! “Audas” rezervistu soliņš šajā momentā draudzīgi saķēra galvas.

Un tādu labā nozīmē pašaizliedzīgu darbību aizsardzībā šodien laukuma saimnieku izpildījumā bija pietiekoši, katrā epizodē. Tas pats Iļja Semjonovs 73. minūtē kaut kādā neaptveramā veidā neļāva pretiniekam noslēgt centrējumu uz tālo stabu. Un te arī “Audas” pārstegtais soliņš jūs jau ziniet, pie kā draudzīgi ķērās…

Viesi, protams, uzbruka vairāk, momentus izveidoja vairāk. Vārtu stabi pāris epizodēs “skanēja”, ļoti uzticams bija Kristaps Zommers. 43. minūtē vārtsargs izvilka grūtu bumbu no apakšējā stūra – labais, Kristap!

Kopumā, viesu spiediens bija jūtams. Bet pie tam, neteiksi, ka viņi izdomātu neatrisināmus rēbusus. Pietrūka tempa, agresijas. Laukuma saimnieki strādāja saliedēti un kopumā ļoti organizēti, kaut, protams, brīžiem pozicionālas vaļības gadījās. Bet ar nepiekāpību un kaisli puiši tur jau ļoti centās laboties – un labojās!

Pie tam, pie katras iespējas mūsu komanda centās meklēt savu iespēju priekšā. Rihards Ozoliņš un Dāvis Indrāns centās iedarbināt spēles motoru laukuma centrā, darbarūķis Ričards Rullis (šodien puisim bija smagi!) mēģināja sasprindzināt flangā. Protams, kā nenogurdināms zibens centās kaut ko izgudrot Vladimirs Stepanovs, un tas kļūst jau par patīkamu tradīciju. Stjopa – tāda reta tipa spēlētājs, kuru vienmēr uzlūko acīgāk: pastāvīgi var izdomāt ko efektīvu un efektīgu. Turēja sasprindzinājumā aizsardzību Vugars Askerovs, cita lieta, ka vairāku sedzēju ielenkumā uz sitiena pozīciju ej pamēģini izkļūt.

Dabīgi, meklēja savu iespēju Žeņa Miņins. Gribējās paspīdēt ar savu kreiso. Vienu reizi izdevās pa īstam: 27. minūtē pēc laba Miņina izgājiena nonāca savā punktā. No soda laukuma līnijas – gāz! Kreisā uzspīdēja, eh! Klasisks šāviens, bet nedaudz pāri vārtiem.

Šis sitiens ilgi bija pats bīstamākais laukuma saimnieku aktīvā, kamēr negadījās spīdošs uzbrukums otrajā puslaikā. Tas bija lielisks un skaists uzbrukuma dūriens! Daudzpakāpju, ātrs, gudrs. Nobeigumā Stepanovs no flanga veica klasisku centrējumu, Askerovs nobaidīja aizsardzību, bumba atlēca pie Indrāna. Viens soda laukumā, uz pauzes novāca aizsargu, uzsita. Uh, “Audas” vārtsargs nospēlēja spīdoši un glāba savu komandu. “Apbēdinoši, neredzēju viņa kustību, – pēc spēles pārdzīvoja Dāvis. – Kad situ, biju pārliecināts, ka būs vārti, bet…”

Publika jau gan nopriecātos! Bet… Nekas, Dāvi, iesitīsi nākamreiz. Vai arī kāds no taviem partneriem, visi pelnījuši šo priecīgo momentu, pelnījuši divkārt, atstājot laukumā visus spēkus un pārsteidzot ar pašatdevi. Kā tas pats 21 gadu vecais aizsargs Ņikita Skļjarenko, kurš šodien debitēja elitē – apsveicam ar debiju!

Un vēlreiz apsveicam līdzjutējus, kuri, gribas ticēt, saņēma varenu porciju pozitīvu emociju. Spēles beigās skatītāji pat dzina mūsu puišus uz priekšu, ļoti gribēja, lai SK Super Nova Salaspils iesistu pretuzbrukumos, kad viesi mēģināja organizēt kaut ko līdzīgu fināla šturmēšanai. Un tiešām – uzbrukumā gandrīz dzima kas taustāms. Artjoms Troickis, brāļi Regžas (Marko un Alekss) pie varena atbalsta no tiem, kuri sitās no pirmās minūtes, piedeva spriedzi, un tomēr īsts vārtu moments tomēr negadījās. Un lūk – fināla svilpe. Vēsturisks neizšķirts!

Daudz pūļu, daudz patērētu spēku, daudz emociju. Un, kas ļoti svarīgi, pozitīvu emociju! Tās piedod spēku, spārno un apstiprina, ka neatlaidīgs darbs dod augļus. Komanda pelnījusi applausus! Tagad laiks īsai atelpai, un darba turpinājumam, kas palīdz kļūt stiprākiem un progresēt. Šai jaunajai un simpātiskajai komandai jau mācīties un mācīties. Bet ļoti lieliski, ka katra mācībstunda nes labumu, un puiši apstiprina to laukumā smagās spēlēs – pārbaudījumos.

Malači, tā arī vajag turpināt!

Optibet Virslīga. 2. kārta

SK Super Nova Salaspils – Auda – 0:0

Super Nova: Zommers, Cīrulis (A. Regža, 76), Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Semjonovs, Miņins (Skļarenko, 68), Indrāns (Sprukulis, 84), Ozoliņš, Rullis (Troickis, 84), Stepānovs, Askerovs (M. Regža, 68).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Nora Krevņeva-Baibakova

Attachment

Virsliga_SuperNova_Auda_20032022_50