Sergejs Podoļjako, sezonas iznākuma komentārs: “Izpildījām 80%. Puiši, vēl 20% – pats svarīgākais!

Garā sezona noslēgta. Futbola laukumos sen jau sniegs, un gribi vai negribi, domā jau visvairāk par Ziemassvētkiem un Jauno Gadu, kā par treniņiem un spēlēm.

Toties īstais laiks apkopot iznākumu! SK Super Nova komandas, kā vienmēr, piedalījās daudzās vecuma kategorijās Elites grupā (kā arī citās grupās). Bija daudz interesantu spēļu, karstu emociju, skaistu uzvaru, apbēdinošu neveiksmju, spīdošu vārtu un seivu. Bija viss, ko dāvā futbols!

Mēs palūdzām vairākus SK Super Nova komandu trenerus atcerēties un izanalizēt savu komandu startu.

SK Super Nova (U14, 4. vieta). Treneris Sergejs Podoļjako, sezonas iznākuma komentārs: “Izpildījām 80%. Puiši, vēl 20% – pats svarīgākais!” 

- Mums sezonā bija trīs galvenie uzdevumi. 1. Iekļūt Elites U14 grupā finālposma sešiniekā. Izpildījām! 2. Iekļūt Elites U14 grupā četriniekā (tiesības 2023. gadā piedalīties Baltijas līgā). Izpildījām! 3. Finišēt medaļniekos. Neizpildījām.

Atzīmēšu, ka daudz mūsu spēlētāju tiek aicināti uz reģionālajām izlasēm, pie tam, uz ļoti spēcīgo turnīru Portugālē gada beigās neviens uzaicināts netika. Var veikt zināmu paralēli ar izlašniekiem: mēs visu laiku bijām, tā teikt, ceļā uz medaļām, bet iznākumā aizlidojām mērķim garām. Apbēdinoši.

Kādēļ tā notika?

1. Nepieciešams mācīties maksimālu attieksmi pret lietu. Ko sacīt, ja disciplīnas pārkāpumu dēļ no dažu komandai svarīgu spēlētāju puses nācās tos pat atstādināt no dalības. Vispār, daudzi vadošie spēlētāji dažādu iemeslu dēļ nespēlēja izšķirošajos mačos. Tiešām stipru un saliedētu kolektīvu mēs tikai veidojam. 

2. Jāmācās laukumā sarunāties vienam ar otru. Komunikācija – svarīga lieta. Bet mūsu komanda pat no mūsu galvenajiem līdzjutējiem (vecākiem) saņēma iesauku “Zivis”.

3. Pietrūka mums īsta bombardiera. Kā, piemēram, Liepājai, kur Marks Dambis iesita 28 vārtus – mums visa komanda iesita 33! Pagaidām tādu snaiperi mēs neesam izaudzinājuši. Momentus izveidojām daudz, bet iesitām maz. Bet vispār var runāt ne tikai par uzbrucējiem. Katrā līnijā vajag daudz strādāt, lai izaudzinātu futbolistus, kuri kļūs par līderiem, parādot stabilitātes piemēru un labu līmeni. Pieņemsim, pēdējā robežā mums nebija konkurences: visu sezonu trenējāmies ar vienu vārtsargu. Protams, tādā situācijā ļoti grūti aizvadīt visu garo sezonu bez kritumiem.

Novēlējumi maniem futbolistiem. Puiši, cieniet cits citu! Cenšaties būt vienota vesela komanda, nestrīdoties savā starpā. Nekad neskaudiet, bet palīdziet un atbalstiet cits citu. Ar katru treniņu vairojiet pārliecību un uzvarētāju psiholoģiju. Ievērojiet režīmu, pareizu ēdināšanu un atjaunošanos. Esiet atbildīgi treniņu un spēļu laikā, bet pēc tām analizējiet savas darbības.

Apkopojot iznākumu, gribētu teikt lielu paldies vecākiem un mūsu klubam par iespēju piedalīties interesantos un svarīgos turnīros, aizvadīt sagatavošanās treniņnometnes. Sezona bija grūta un interesanta, paldies zēniem par neatlaidīgu un labu darbu! 80% uzdevumu komanda izpildīja – malači. Bet kā reiz atlikušie 20% – tas arī ir pats svarīgākais. Tādēļ, ka tikai, kad izpildi visus 100%, tad arī iespējamas lielas uzvaras!

Aicinam 2008. gadā dzimušos zēnus pievienoties SK Super Nova U15 komandai   un 2023. gada sezonā startēt Latvijas čempionātā U15 Elites grupā un Baltijas čempionātā.

#SuperNova #U14 #futbols

Attachment

5BE1E2E8-B5B8-4A5E-96B6-9EDE7F47017B