Sezona noslēgta. Vēlreiz paldies visiem par atbalstu!

Sestdien, 11. novembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti noslēdza Latvijas čempionātu 2023. Čempionāta pēdējās, trīsdesmit sestās kārtas ietvaros, Igora Korabļova komanda viesos tikās ar klubu “Liepāja”. Diemžēl, spēle mums prieku neatnesa: zaudējums ar rezultātu 0:2 (0:1).

Garā, smagā, kopumā neveiksmīgā, bet ļoti pamācošā sezona noslēgta. Mūsu klubs pateicas visiem, kuri pārdzīvoja un atbalstīja SK Super Nova Salaspils visa gada laikā. Visiem liels paldies par atbalstu, mūsu līdzjutēji vienmēr paši labākie! Obligāti redzēsimies un tiksimies nākamajā gadā – uz jaunu tikšanos!

Nu bet izbraukums uz miglaino Liepāju… Protams, pēdējā kārtā vienmēr gribas īpaši iepriecināt savus līdzjutējus. Lai arī spēle neko neizšķīra abām komandām, bet uzvarēt, aizejot starpsezonā, vienmēr patīkami. Mēs ļoti centāmies, sitāmies katrā epizodē, visi puiši cīnījās visas 90 minūtes ļoti cienīgi. Tas, protams, ļoti iepriecināja. Spēles plānā sanāca, protams, ne tuvu viss, bet daži nogriežņi, īpaši organizējot uzbrukuma darbības, izskatījās ļoti interesanti un kvalitatīvi. Mēs noteikti pelnījām iesist, bet labu vārtu momentu realizācija – liela problēma, kura sekoja un mocīja mūs visu sezonu.

Mačs kļuva īpašs vairākiem mūsu jaunajiem spēlētājiem. Iepazīties ar Virslīgu pa īstam – tā ir milzīga un svarīga pieredze jebkuram jaunajam futbolistam. Tas neaizmirstas. Šodien uzreiz pieci (!) mūsu talantīgie puiši vai nu nospēlēja šajā sezonā pirmo spēli virslīgā, vai pat vispār debitēja elitē! 16 gadīgais aizsargs Artjoms Černovs šodien pirmo reizi laukumā elitē aizvadīja visas 90 minūtes. 17 gadīgais uzbrucējs Kristians Černovs virslīgā debitēja vēl pagājušajā gadā, lūk, arī šajā atkal spēlēja. Visbeidzot, labie puiši, 17 gadīgie, aizsargs Viktors Jermaks un pussargs Mihails Kuliks tieši šodien nosvinēja savu debiju virslīgā – apsveicam! Žēl, neizgāja laukumā vēl viens labais puisis, 17 gadīgais aizsargs Roberts Konopeckis, debija atlikta, bet pat būt starp rezervistiem – arī tā ir ļoti svarīga un vajadzīga pieredze.

Neapšaubāmi, dodot iespēju jaunatnei, tu stipri riskē. Un uz spēles kvalitāti tas noteikti atstāj iespaidu (tas ir objektīvs rādītājs, viss loģiski), kas arī notika otrajā puslaikā, kad mūsu jaunie talanti parādījās laukumā. Bet dotajā gadījumā, protams, tas otršķirīgi. Mūsu Akadēmija vienmēr dod iespēju jaunajiem puišiem, SK Super Nova tas vienmēr prioritārs uzdevums. Izdarījām mēs to arī šodien. Un pat apbēdinoši par tiem jaunajiem puišiem, kuri pilnībā varēja šodien spēlēt Liepājā, bet lielais futbols viņiem dažādu iemeslu dēļ nez kādēļ izrādījās tālākajā plānā…

Liepājā atkal atgriezās vārtos 19 gadīgais vārtsargs Konstantins Maculevičs. Zīmīgi, labsirdīgais Kostja ja arī spēlēja šajā sezonā virslīgā, tad tikai Liepājā. Daudzu pieredzējušo spēlētāju nebija, ar kapteiņa apsēju komandu laukumā izveda Deniss Pritikovskis. Aizsargs laukumā arī bija īsts līderis: kārtējo reizi sitās, kā neapturams lauva.  Pat uzbrukumā nonāca pietiekami bieži, augstu, pretinieka soda laukuma rajonā. Ja vēl arī pēkšņi iesistu kādā parocīgā epizodē, tad Žeņam Terzi vajadzētu Denam nodrošināt atpūtu kaut kur okeāna paradīzes salās.

Tas, protams, joks, bet nopietni viesi pārliecināti un mierīgi noturēja haotisko laukuma saimnieku spiedienu. Ilgi nekā asa nebija, bet pēc tam Maculevičs spīdošā stilā tika galā ar klasisku šāvienu no soda. Starp citu, atceraties, savā pirmajā mačā Liepājā Kostja arī lieliski vilka no “standartiem”. Ne ļoti bija saprotams, kā laukuma saimnieki domāja iesist, bet, diemžēl, mēs paši palīdzējām, neuzmanīgi kļūdoties. Aizspēlējāmies vārtu tuvumā, pārāk ilgi domājām, un mūs pieredze viegli sodīja – 1:0. Apbēdinoši, nospēlētu vienkāršāk, iznestu, un viss, nekas nedraud…

Tālāk viss turpinājās tāpat, kā līdz vārtu guvumam. Mēs sākām darboties asāk, un atbildes klasisks moments ilgi nelika sevi gaidīt. Ivans Patrikejevs, starp citu, pussargs spēlē daudz un ievērojami, un tādēļ mēs it kā aizmirstam, ka talantīgajam puisim vien arī 18 (!) gadu, sagatavoja iespēju Dani Lualam. Skaisti sagatavoja, smalki. Dani, sit tieši, tur vārtsargam iespēju minimums, bet nē… Pauze, nosedza.

Pēc pārtraukuma viesi arī uzbruka daudz. Plaši, lieliem spēkiem, gudri. Bet atkal pietrūka pēdējā zīmējuma. Līdz soda laukumam aizveda bumbu prasmīgi un enerģiski, bet tālāk – kļūda. Kaut gan vienalga laukuma saimnieku soda laukumā bija karsti. Durstīgie centrējumi no flangiem pilnībā varēja kļūt rezultatīvi, bet nedaudz pietrūka.

“Liepāja”, protams, arī uzbruka, asi uzbruka. Dažās epizodēs mūs ar intrigu atstāja vārtsargs Rūdolfs Soloha, un tā bija līdz 75. minūtei. Bet pēc tam nelaimes gadījums pie “standarta”, un kļūmīgs sitiens savos vārtos – 2:0. Atbildē Patrikejevs vēl paķīmiķoja dažas reizes pretinieka soda laukumā, bet iznākumā mēs tā arī neiesitām. Žēl, bet tāda ir futbola dzīve.

Un tā, sezona noslēgta. Bez šaubām, mūsu brīnišķīgie līdzjutēji aizvadīja to daudz spēcīgāk un labāk, kā komanda. Un mēs kārtējo reizi pateicamies jums par to – paldies! Nu bet komanda, jebkura komanda, iznākumā vienmēr ieņem to vietu, kuru par sezonu pelnījusi. Mums tā pēdējā, un, protams, tas stipri sarūgtina. Bet tā arī nenovērtējama pieredze: katru gadu mācies, katru gadu uzzini, ko tev nepieciešams uzlabot, kā kļūt spēcīgākam visos daudzskaitlīgajos futbola jautājumos.

Divus gadus SK Super Nova Salaspils virslīgā – tas neaizmirsīsies, tas ir unikāls laiks, tā ir gigantiska skola īstam futbolam. Kurš to zin, kādus parsteigumus mums sagādās starpsezona (mūsu futbolā gadās pašas neticamākās lietas, ko tādu mēs vērojam no gada gadā), svarīgi izdarīt secinājumus un virzīties uz priekšu. SK Super Nova nākotne gaiša, par to nav šaubu.

Obligāti redzēsimies un tiksimies 2024. gada sezonā. Tas tikai liekas, ka tā tālu.

Uz drīzu tikšanos, draugi!

Optibet Virslīga. 36. kārta

FK Liepāja – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (1:0)

SN: Maculevičs (Soloha, 46), Ostapenko, A. Černovs, Pritikovskis (Jermaks, 78), Jagodinskis, Raščevskis, Sprukulis, Godiņš (Kuliks, 62) Miņins (Williams, 46), Patrikejevs, Dani Lual (K. Černovs, 43).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

IMG_6717