Sezonu atklājām. Divi dažādi puslaiki…

Sestdien, 11. martā, SK Super Nova Salaspils futbolisti atklāja 2023. gada Latvijas čempionātu. Čempionāta pirmās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Auda”. Futbols sniegā – tas, maigi sakot, ne visai normāls futbols, bet ko padarīsi, ar dabu nestrīdēsies. Iznākumā interesantā spēlē mūsu komanda zaudēja ar rezultātu 0:2 (0:2). Zaudējums iepriecināt, bez šaubām, nekādi nevar, bet kopumā mūsu komanda pelnījusi atzinīgas atzīmes par sezonas debijas spēli.

Pirmām kārtām, tas attiecas, saprotams, uz otro puslaiku. Pie tā mēs vēl obligāti atgriezīsimies, bet pagaidām vajag apsveikt līdzjutējus ar ilgi gaidītās sezonas atklāšanu. Apsveicam, draugi! Bet, neapšaubāmi, svētki pagaidām vēl, kā saka, nepilnvērtīgi: futbols jāspēlē pavisam citos laika apstākļos. Kad mazāk kā stundu līdz starta svilpei traktors savāc bagātu “sniega ražu”, stadiona darbinieki vīrišķīgi tīra laukumu un nav skaidrības, būs spēle vai nē, tas, protams, tālu no īsta futbola. Bet atliek tikai atkārtot: neko nepadarīsi, c’est la vie. Un visi spēles dalībnieki, un tas ir pats galvenais, atradās vienādos apstākļos.

Pie sniega reālijām daudz ātrāk pielāgojās laukuma saimnieki. Kas izskatījās pat nedaudz pārsteidzoši, ņemot vērā leģionāru skaitu no saulainajām valstīm. Bet “Audas” futbols ar pirmajām minūtēm tiešām iespaidoja. Favorīta pārākumu debijā varēja paredzēt, bet tik kvalitatīva kustība, augsti ātrumi un minimāls brāķa skaits – tas pārsteidza un radīja spēcīgu iespaidu. Laikam mūsu puišus pretinieka mobilitāte un gudrība arī pārsteidza. Katrā gadījumā, mēs spēlē iegājām ilgi, nepaspējām atbildēt uz pretinieka pārvietošanos un aizsargājāmies, jāatzīst, ar lielām grūtībām.

Debijā palīdzēja veiksme. Tur gan kļūdas gadījās, gan sitiens pa vārtu pārliktņa. Bet vēl lielākā mērā palikt spēlē mums palīdzēja vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs. Slava bija lielisks, izvilka vairākas smagas bumbas – labais, vārtsarg! Žēl, bet viņam nebija iespēju tikt galā ar klasisku sitienu pēc stūra sitiena – 0:1. Neizsekojām… Ne mazāk apbēdinoši sanāca otrie vārti, kuri atnāca praktiski nākamajā uzbrukumā. Piespēle no flanga, trāpīgs šāviens tuvajā stūrī – 0:2. Arī šeit neizsekojām…

Kopējais sitiens bija spēcīgs. Divi tik ātri vārti – tie viegli var salauzt psiholoģiski. Bet puiši malači, savācās, ielaist trešos, kuri, protams, galīgi noņemtu visus jautājumus, viņiem acīmredzami negribējās. Ar milzīgām pūlēm izdevās nedaudz atvirzīt spēli no saviem vārtiem, liegt “Audai” vieglu dzīvi laukuma centrā un uzspiest cīņu pa īstam. Bet, saprotams, reālai pretestībai tādam ambiciozam un stipram pretiniekam prasījās parādīt cita līmeņa spēli.

Un otrajās 45 minūtēs mums izdevās tādu spēli parādīt! Par otro puslaiku visi puiši pelnījuši pašas labākās atzīmes, malači. Tas bija kvalitatīvi, sportiski nikni un vareni. Komanda izskatījās monolīti, agresīvi un saprata, ko tā grib. Un zināja, kā šo spēles vēlēšanos ieviest dzīvē, reālos vārtu momentos, reālos draudos “Audas” vārtiem. Sarūgtināja, laikam, tikai viens: neizdevās iesist. Apbēdinoši. Puiši iesist notekti bija pelnījuši. Bija tuvu, bet… Bet vienalga – malači!

“Auda”, rādījās, tādu spiedienu no viesiem elementāri negaidīja. Bet sākās puslaiks, un SK Super Nova Salaspils negaidīti ieslēdza pietiekamus ātrumus, ļoti interesanti iekustējās, un pretinieks izrādījās tam absolūti negatavs. Laukuma vidū par vadoni kļuva Oļegs Laizāns, blakus kuram tev venkārši nav tiesību atslābināties un kaut kur nenostrādāt. Ļoti raustīja aizsardzību vispirms vienā flangā, pēc tam otrā Deniss Rakels, kura aktivitāte ar katru minūti mocīja laukuma saimniekus arvien stiprāk. Ļoti enerģiski aizdedzināja savu flangu Oļģerds Raščevskis. Varenu darba apjomu veica Kristers Lūsiņš, klasiski paspējot nosegt pretiniekus. Ļoti produktīvi laukuma centrā pastrādāja Ivans Patrikejevs, gudri un vērtīgi. Velns parāvis, cik apbēdinoši, ka Vaņas sitiens 73. minūtē nepārvērtās vārtos – stabs! Būtu tik lieliski papriecāties par jauno talantīgo puisi! Eh, ļoti apbēdinoši… Tas nogrieznis, starp citu, vispār sanāca iespaidīgs. Stūra sitiens, vairāki bīstami sitieni pēc kārtas, Laza, Ediks Višņakovs, Patrikejevs. Bum, bum, un kā tur neielidoja, eh?!

Tik patīkami bija vērot mūsu uzbrukuma uzrāvienu! “Auda” vairākos nogriežņos vienkārši ieslīga panikā, atsitoties ar pēdējiem spēkiem. Bīstami sita Rakels, Višņakovs, Ričards Rullis – vārtu guvumam pietrūka kaut kāds mazumiņš. Spēles noslēgumā kārtējais bīstamais Rakela šaviens: “Audu” glāba vārtsargs. Eh, nebija lemts mums šodien nosvinēt iesistos vārtus. Žēl. Būtu 1:2, tad beigas noteikti pārvērstos ļoti karstā darbībā, un pavisam ne fakts, ka laukuma saimnieki noturētu uzvaras rezultātu…

Nu ko, pirmos sezonas vārtus mums vēl vajag pagaidīt. Ļoti gribas, lai tie nāktu svētdien, 19. martā, kad mēs Salaspilī uzņemsim “Tukumu”. Mēs jau domājam par to spēli. Bet starta liels paldies puišiem par raksturu, gribas spēku, vēlēšanos sisties un pierādīt, ka ar favorītu mūs nevar nobaidīt. Otrajā puslaikā mūsu puiši visu to pilnā mērā parādīja. Un, protams, šī svarīgā komponentu kopuma mums ļoti pietrūka pirmajā puslaikā. Divi dažādi puslaiki. Bet otrās 45 minūtes parādīja, ka mēs varam daudz, tiešām varam.

Noslēdzot stāstu par pirmo maču, gribas apsveikt uzreiz deviņus (!) futbolistus ar debiju SK Super Nova Salaspils sastāvā. Vjačeslavs Kudrjavcevs, Artūrs Ļotčikovs, Oļģerds Raščevskis, Ivans Patrikejevs, Oļegs Laizāns, Kristers Lūsiņš, Deniss Rakels, Kristiāns Kaušelis, Ričards Korzāns. Bet Vaņu apsveikt vēl arī ar debiju virslīgā!

Puiši, viss izdosies. Domājam par nākamo spēli. Gatavojamies un ticam panākumam. Savus līdzjutējus mājās noteikti vajag iepriecināt!

Optibet Virslīga. 1. kārta

FK Auda – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (2:0)

SN: Kudrjavcevs, Atars, Zelmanis, Ļotčikovs, Raščevskis, Patrikejevs (Korzāns, 74), Laizāns, Miņins (Rullis, 68), Lūsiņš (Kaušelis, 82), Rakels, Višņakovs.

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport