Skaista uzvara, trīs efektīgi vārti – malači!

Oktobris. Patīkama visādā ziņā rudens diena. Plosošs vējš. Stiprs lietus. Reizēm priekš patīkamām emocijām porcija pērkona. Rets saules smaids. Viss futbolam, draugi! Tādos skaistos laika apstākļos par ļoti svarīgu un vajadzīgu uzvaru cīnījās SK Super Nova (U14). Timura Leladzes komanda tikās ar stipro pretinieku un kaimiņu turnīra tabulā RFS Academy komandu. Mūsu puiši uzvarēja efektīgā stilā, ar lielu rezultātu un pārliecinoši – 3:0 (2:0)! Malači, apsveicam, tā turēt!

Skaistus vārtus mūsu labā iesita Maksims Goluboks, Kristiāns Āboltiņš un Aleksandrs Mališevs. Malači, tas bija efektīgi. Bet vispār labus vārdus pelnījusi visa komanda: labs, kombinacionāls un kvalitatīvs futbols, kuru bija ļoti patīkami vērot pat ārprātīgajā laikā. Aplausi spēlētājiem un treneriem Timuram Leladzem un Andrejam Vašķevičam.

Latvijas čempionāta tabulā (U14) situācija saspringta: komandas elpo cita citai mugurā, punktus zaudēt nedrīkst. Cīņa par eliti karsta, kā smiltis Sonora tuksnesī. Mēs, piemēram, pirms šīs spēles bijām otrajā vietā, apsteidzot pretinieku vien par vienu punktu. Tātad, kauja solījās būt ļoti interesanta!

Ar pirmajām minūtēm tā tāda arī bija. Priecēja mūsu spēlētāju noskaņa: Timurs Leladze noskaņoja puišus uz cīņu katrā laukuma daļā, visi lidoja divcīņās ar milzīgu vēlēšanos un normālu agresiju. tik daudz izklupienu, visai nesaudzīgu, bet, par laimi, ne rupju – to bija vairāk, kā dažās spēlēs virslīgā. Lūk ko nozīmē īsta cīņa par punktiem!

Žēl, tiesa, ka reizi tomēr neiztika bez traumas. Kāds no RFS Academy aizsargiem vienā no epizodēm traumēja plecu. Ļoti žēl. Ļoti gribas ticēt, ka tur nekā nopietna nebūs. Ātru izveseļošanos, viss būs labi! Novēlam drīzumā atgriezties laukumā un spēlēt vēl spēcīgāk!

Bet laukumā pa to laiku puiši dzeltenzilajā formā vija skaistas kombinācijas. Plaši, abos flangos, ar interesantu kustību. Treneru darbs bija redzams, un tas bija laba līmeņa darbs. Vēl patīkamāk, ka puiši laukumā visu izpildīja gudri un akurāti. Laukuma vidū klasiski diriģēja Rodrigo Ģēģermanis; balsta zonā ļoti produktīvi darbojās cilvēks-bite Mališevs; flangos ļoti nopietni izskatījās aizsargi Georgs Veinbergs un Goluboks; aizsardzības centrā divi vareni torņi Kārlis Viļums un kapteinis Arvīds Rudušs cementēja visas pieejas mūsu vārtiem; uzbrukumā Āboltiņš un varenais Daniils Rapša klasiski papildināja viens otru; ļoti daudz labuma pēc tradīcijas nesa aktīvais Daniels Zeps. Nu un, protams, spīdēja cilvēks-dzirkstele Georgijs Bombāns, kurš, kā parasti, bija “aplenkts” ar veselu sedzēju nodaļu.

Aizsteidzoties uz priekšu, jāsaka, ka Bombānam šajā spēlē izmisīgi neveicās. Viņš nopelnīja pendeli, viņš to pavisam ne slikti izpildīja – vārtsargs spīdoši izvilka. Dažās epizodēs Georgijs savā stilā spīdēja ar driblu, izlēca sitiena pozīcijā, bet bumba spītīgi negāja vārtos. Ir, par ko satraukties! Nepārdzīvo, Georgij, futbolā gadās visādi, tādas situācijas jāpārcieš, lai nākamajā spēlē nospēlētu vēl spēcīgāk. Un noteikti iesistu. Neuztraucies, vēl obligāti iesitīsi, bez šaubām.

Pretinieku vārtsargs vispār bija spīdošs. Vēl pie 0:0 16. minūtē Bombāns trīs pretinieku ielenkumā iedeva skaistu piespēli, centrējums no flanga, Rapša labi sita tiešā tēmējumā. Vārti? Nē! Ar kaut kādu ārprātīgu seivu RFS Academy vārtsargs glāba komandu. Tikai 29. minūtē cietoksnis beidzot krita: Goluboks, malacis, ļoti precīzi ielika bumbu stūrī – 1:0! Vienmēr patīkami par Maksu, kurš paspēj gan gudri aizsargāties, gan uzbrukumā traukties, ne pa saviem gadiem nopietna figūra laukumā. Tikai nesamazini apgriezienus!

Šie vārti vispār sanāca satriecoši skaisti. Uzbrukumā piedalījās puse komandas, plašā frontē, ar gudru un ātru pāreju no flanga uz flangu. Kā mācību grāmatā: neviens neskopojās, katra piespēle izpildīta laikā un pareizi. Visu uzbrukuma dalībnieku kustība bija ģeometriska pilnība. Pēdējo piespēli brīnišķīgi atdeva Āboltiņš, bet Maksa noslēgums bija ļoti aukstasinīgs. Vieni no pašiem skaistakajiem jebkuras SK Super Nova vārtiem, kādus esmu redzējis šajā sezonā. Malači!

Pēc četrām minūtēm mēs arī skaisti iesitām, bet daudz vienkāršāk. Un arī vējam par palīdzību var paspiest neredzamu stipro roku. Ģēģermanis iedeva teicamu piespēli, vējš to nedaudz piekorektēja, bet Āboltiņš, apspēlējot aizsargu, izskrēja viens pret vienu. Malacis, Kristiān, visu izpildīja ļoti pārliecinoši – 2:0!

Brīnišķīgs puslaiks, malači, puiši. Visi, kuri juta līdz laukuma saimniekiem (līdzjutēji atkal teicami atbalstīja mūsu komandu, paldies!), pat neievēroja, ka laika apstākļi, izrādās, ne visai labi. Nu gandrīz neievēroja.

Otrajā puslaikā kopējā bilde, pēc būtības, nemainījās. Viesi ļoti centās, pat kad palika mazākumā uz līdzenas vietas. Spēles disciplīnu vajag ievērot jebkurā situācijā, bet puisis par šo fundamentālo noteikumu pēkšņi aizmirsa. Glābt RFS Academy tādā spēlē tagad varēja jau varbūt tikai viens no komandas treneriem, neatkārtojamais Aleksandrs Cauņa. Vispār, vai aizmuktu tagad Saša, piemēram, no nenogurdināmā spēka vīra Viļuma?! Vajag aizdomāties. Bet ja nopietni, protams, Sašam tagad citas rūpes, un novēlēsim viņam panākumus.

Trešie vārti ilgi nepadevās. Neveicās Bombānam, dažās epizodēs atkal paspīdēja vārtsargs. Bet reālu iespēju lauzt spēles gaitu viesiem vienalga nebija. Uzbrukumi, protams bija, un ne slikti, bet kopumā tā, bez šaubām, bija SK Super Nova spēle. 66. minūtē pilnīgi loģiski tika iesisti trešie vārti! Cilvēks-bite Mališevs ļoti skaisti apzaga aizsargu, ieturēja lielmeistara pauzi un ļoti aukstasinīgi raidīja bumbu tīklā – 3:0! Malacis, meistarīgi vārti.

Skaista uzvara. Vēlreiz – apsveicam, malači. Tā turēt! Karstā cīņa par vietu elitē turpinās un atslābināties nekādi nedrīkst. Treneri par to noteikti zina un atcerās. Mēs visi ticam, ka neaizmirsīs par to arī futbolisti. Puiši, svarīgo un sarežģīto lietu jāizpilda līdz galam. Jums pa spēkam, neapstājieties!

#SuperNova #futbols #U14 #uzvara #malači #apsveicam

Attachment

IMG_5634