Smaga mācībstunda. Bet Riča Rullis atkal iesit!

Sestdien, 23. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta astotās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda mājās tikās ar klubu “Valmiera” FC. Spēle laukuma saimniekiem sanāca ļoti grūta, viesi panāca pelnītu uzvaru ar lielu rezultātu 5:1 (2:1).

Neapšaubāmi, tā bija ļoti smaga mācībstunda, vicečempions skaisti un vareni apstiprināja savu augsto līmeni. Virslīgā tādas nesaudzīgas futbola mācībstundas gadās, tam jābūt gataviem. Jāprot būt stiprākiem par tādām neveiksmēm. Un noteikti nevajag stipri bēdāties, puiši – caur tādām spēlēm vajag vīrišķīgi iet cauri, pārciest, izdarīt secinājumus un virzīties tālāk. Jo vairāk, ka pat tādā spēlē pozitīvas epizodes SK Super Nova Salaspils savācās pietiekami, un to nevar neatzīmēt.

Pati galvenā pozitīvā epizode – tie, protams, lieliskie Ričarda Ruļļa vārti! Var apsveikt visus mūsu komandas līdzjutējus – mēs visi beidzot sagaidījām šo momentu! Mēs iesitām! Beigas šai garajai un ļoti nepatīkamajai bezvārtu sērijai. Un atkal Riča, mūsu galvenais (un pagaidām vienīgais!) snaiperis. Vārti sanāca ļoti skaisti, kā balva visiem mums par nogurdinošo gaidīšanu.

Kristians Sprukulis labi pacīnījās laukuma centrā un pieņēma ļoti pareizu lēmumu: ar atzīstamu tālo piespēli aizsūtīja izrāvienā Rulli. Mūsu kautrīgais stiprinieks tālāk visu izdarīja spīdoši: cīņā ar aizsargu atrada iespēju efektīgam sitienam, ar kreiso raidot bumbu apakšējā stūrī – 1:2! Jā, ir, labais, Riča! Stadions Salaspilī uz pāris minūtēm pa īstam uzzināja, kas tā tāda kopēja sajūsma.

Izdarīsim īsu atkāpi. Riča pelnījis dažus atsevišķus vārdus. Liels malacis, darbarūķis – malacis. Spēlētājs, par kuru līdz šai sezonai nebija dzirdējis gandrīz neviens, izņemot brīnišķīgos FK «Smiltene» pielūdzējus, šodien savā aktīvā ierakstījis divus vārtus virslīgā. Bumbas klubu – titānu vārtos – sveikas, «Liepāja» un «Valmiera». Bumbas vārtsargu vārtos, uz kuriem nopietni cer Latvijas izlase, bet Rihards Matrevics jau vispār mūsu futbola galvenā vārtsargu cerība (jāsaka, pats talantīgākais vārtsargs kopš Andra Vaņina laikiem). Mūsu komandas galvenais treneris Andrejs Lapsa un viņa palīgi starpsezonā paveica vienkārši kolosālu darbu, pārvēršot vienkāršu puisīti nopietnā futbola vienībā virslīgas līmenī. «Vienkāršais puisītis», protams, arī pats labā nozīmē pārsteidza ar disciplīnu, mērķtiecību un milzīgu vēlēšanos strādāt un mācīties. Katru treniņu Riča atstrādā līdz galam, un tādēļ, lūk, tādi panākumi (bet šie divi vārti – tiešām liels sasniegums) arī ir viņa aktīvā. Un tādēļ par šo kluso puisi kaut kā īpaši prieks. Malacis, Riča! Tā turēt, nesamazini apgriezienus un sit tā vēl!

Vēl viena pozitīva epizode – vēl divu mūsu kluba audzēkņu debija elitē: 20 gadīgais vārtsargs Patriks Balodis un 18 gadīgais pussargs Ričards Kauliņš nospēlēja savus pirmos mačus. Pača – malacis, nospēlēja savu laiku uz «0», vairākās epizodēs izglāba. Riča centās, izdarīja visu, kas bija viņa spēkos. Apsveicam ar debiju, puiši!

Bija pozitīvas epizodes arī spēles plānā, lai cik paradoksāli tas skanētu. Momentiem bija ļoti laba kustība, bija agresīvi, nepiekāpīgi. Ne slikti kombinēja un, visbeidzot, sita pa vārtiem! Cik apbēdinoši, ka neizdevās iesist 16. minūtē, kad tas pats Rullis spēcīgi izšāva, un kā pēc tam neiesita bumbu tīklā neveiksmīgais Vugars Askerovs, tribīnēs tā arī neviens nesaprata. Žēl, klasisks bija moments un klasisks uzbrukums kopumā sanāca. Un mēs varējām izvirzīties vadībā, eh!..

Nu bet pārējais… Protams, «Valmieras» līmenis daudz augstāks. Un, jāsaka, tieši Jurģa Kalna simpātiskā komanda – mums pati neērtākā komanda. Tās stils – tas ir stils, kuram ļoti sarežģīti stāvēt pretī. Galvenais trumpis – ātrums, neviens cits elites klubs pret SK Super Nova Salaspils nedarbojās tik ātri. Nepaspēsi ne aci pamirkšķināt, bet viss jau tev garām paskrējis. Šie japāņu puiši (Jokota un Murata) vispār īsti Latvijas čempionāta dāgakmeņi. Un arī bez viņiem «juvelieru izstrādājumu» Kalna kolekcijā pietiekami, ar ko «Valmieras» treneri var tikai apsveikt.

Viesi aizlidoja uz priekšu uzreiz, un varēja atklāt rezultātu jau 51. sekundē. Pēc tam uzreiz palaida garām otru spīdošu momentu. Mūsu puiši sitienu turēja, kā varēja, pacietīgi un atzīstami, bet ar katru jaunu uzbrukumu tas bija arvien sarežģītāk. 21. minūtē «Valmiera» atklāja rezultātu: izgājiens viens pret vienu – 0:1. 33. minūtē asa kombinācija – uzliesmojums, un efektīgs sitiens augšējā stūrī – 0:2.

Neskatoties uz to pārtraukumā komandas devās, dāvājot publikai intrigu! Te Rullis puslaika nobeigumā veica neaizmirstamo un iesita spīdošus vārtus!

Diemžēl, intriga turpinājās kā reiz pārtraukuma garumā. Tikai sākās otrais puslaiks, kā tā, diemžēl, uzreiz izkūpēja. Laukuma saimnieki iznāca no ģērbtuves vai nu pārāk uzbudināti no ilgi gaidītajiem vārtiem, vai, otrādi, aizmirsuši pilnībā par koncentrāciju. Un jau puslaika 19. sekundē Kristapam Zommeram vajadzēja just līdzi: neatvairāms sitiens, bez iespējām – 1:3. Nepaspējām mēs saprast, kā tas viss gadījās, kā rezultāts palielinājās: apbēdinoša kļūda, izgājiens viens pret vienu, un tehniski, stūrītī – 1:4. Ļoti negribējās «iepazīties» ar ciparu 5, bet puslaika vidū tomēr nācās: skaists sitiens ar galvu – 1:5.

Nu ko, var tikai atkārtot – smaga mācībstunda, kuru vajag apzināties, apdomāties un virzīties tālāk. Arī neveiksmes mēdz būt vērtīgas. Skatīties uz priekšu vajag lepni! Pavisam drīz jauna spēle, svarīga un principiāla. Jau ceturtdien, 28. aprīlī, Salaspilī spēlējam ar «Mettu». Lūk, šī spēle, kurā pats īstākais laiks izdarīt visu tā, lai par šodienas mača iznākumu visi ātri aizmirstu. Bez tam, citiem mūsu puišiem laiks ķert Rulli – bombardieri…