Smieklu dienā piespiedām Riga FC būt nopietnai!

Piektdien, 1. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta trešas kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar turnīra galveno favorītu klubu “Riga” FC. Laukuma saimnieki panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 2:0 (2:0). Neskatoties uz neveiksmi iznākumā, mūsu spēlētājiem noteikti nav ko kaunēties, kā reiz otrādi – malači, sarežģīto eksāmenu izturēja atzīstami un kvalitatīvi.

Mačs kļuva īpašs aizsargam Edgaram Šakurovam, kurš debitēja Virslīgā – apsveicam, Edgar!

Sāksim ar vienkāršo, kas arī bez vārdiem saprotams jebkuram līdzjutējam. Komandas atšķiras piemēram, kā debesskrāpis Villis – tauer Čikāgā un, pieņemsim, tipveida piecstāvu ēka Imantā vai Ķengaragā. Starpība iespējās, spējā komplektēt sastāvu, gatavošanās apstākļi, atjaunošanās un t. t. un t. t. ne vienkārši liela – kosmiska. Kad SK Super Nova Salaspils pauzi starp spēlēm varēs aizpildīt ar īsu izbraukumu kaut kur uz Kipru, tad neviens pirms spēles nebūs pārliecināts par “Riga” uzvaru.

Tas viss, protams, saprotams un acīmredzams. Bet pie tam, pats patīkamākais un svarīgākais, ka pieticīgais “piecstāvnieks” šodien nervus titulētajam “debesskrāpim” pakutināja pienācīgi un absolūti noteikti pelnījis labu novērtējumu. Un tas spiež applaudēt puišiem no SK Super Nova Salaspils!

Turpināsim ar neparasto un novērtēsim mūsu treneru štābu ar Andreju Lapsu galvgalī. Drošsirdīgi ļaudis! Nebija šaubu, ka “rīdzinieki” daudz būs ar bumbu, tiem piederēs neapšaubāms teritoriālais pārākums un centīsies pastāvīgi veikt spiedienu. Tā viss arī bija. Un lūk, pie tāda spēles zīmējuma, viegli paredzama, Andrejs Lapsa un viņa palīgi pieņem lēmumu spēlēt ar diviem nomināliem uzbrucējiem. Pārdroši! Malači. Skaidrs, ka viens no uzbrucējiem bieži sēdās zemu, bet ne tajā būtība. Jo mūsu treneri lieku aizsargu neizlaida, nepiesātināja pussargu līniju ar papildus cilvēkiem, “neiedarbināja” betona autobusu ar pirmajām sekundēm. Nekā tamlīdzīga! Mačā ar gigantu bija izvēlēts plāns, kurā svarīgi un vajadzīgi bija pietiekoši daudz laika domāt par uzbrukumu. Tas rada cieņu, mūsu komandas treneru štābam vērts applaudēt.

Pats zīmīgākais un pat pārsteidzošais, ka darbībā tāda spēles iecere izskatījās pavisam ne slikti. Viesi pie katra ērta gadījuma centās izgudrot pretuzbrukumu, un bija jūtami agresīvāki un daudz vairāk ievērojami tieši uzbrukumā, kā spēlēs pret “Liepāju” un Audu”. Bet cīnījāmies mēs, ja kads piemirsis, ar varenu titānu!

Un laukuma saimnieki ilgi nesaprata, kā šo interesanto atsperi pārvarēt, apmuļķot, apspēlēt. Klasiski spēlētāji, tehniski, atlētiski, daudzšķautnaini, iestiga mūsu laukuma pusē un ilgi nevarēja izdomāt kaut ko asāku. Mūsu puišu ticamība un uzmanība, kā arī drosmīga spēles ideja, neļāva favorītam laukumā pierādīt, ka tas pēc visiem parametriem daudz spēcīgāks.

Jo apbēdinošāk bija ielaist. Nekā īpaša “Riga” uzbrukumā nebija, un būtu mūsu puiši epizodē nedaudz stingrāki un nedaudz pārliecinātāki (normālu sportisku nekaunību mums vēl jāmācās!), nebūtu arī šā neveiklā tiešā stūmiena – 1:0.

Mēs atbildējām uzreiz un, starp citu, izgājiens sanāca daudz kvalitatīvāks, kā “rīdzinieku” vārti. Motoriņš Vladimirs Stepanovs aizbrāzās, stiprinieks Riča Rullis piedāvājās – pagarināja, gudrinieks Vugars Askerovs atrada sitiena pozīcijā Žeņu Miņinu. Viss ātri, akurāti, “Rīgas” aizsardzība tikai galvu grozīja. Eh, žēl, neveicas Žeņam pagaidām noslēgumā! Sitiens bija labs, bet ne velti jau Roberts Ozols – izlases vārtsargs.

1:1 būtu efektīgi, bet “būtu ja būtu” tas atcerei. Nācās turpinājumā stingri pieturēties pie plāna un tikt galā ar laukuma saimnieku spiedienu. Un gudri – momentu viņiem nebija, un līdz Kristapam Zommeram bumba nonāca reti. Atnāktu svešinieks uz stadionu un nezinātu viņš komandu nosaukumus, viņš noteikti neteiktu, ka laukumā spēlē “debesskrāpis” no megapoles pret “pecsstāvnieku” no guļamrajona.

Jo apbēdinošāk bija ielaist otreiz. Bet tur jau starpība klasē. Kad tu no pārliekas vēlēšanās gribi izdarīt vairāk, kā māki, tad daudz klasiskāks pretinieks vienmēr atradīs iespēju sodīt. Tā arī ir pieredze. Izrāviens flangā, centra zonā nepaspējām nosegt, un teicams sitiens stūrī – 2:0. Kā pēc notīm.

Toties pēc pārtraukuma mēs ar gigantu nospēlējām neizškirti! Un tas tikai nejaušam vērotājam sīks un smieklīgs gadījums. Katrs puisis no mūsu komandas to var uzskatīt par nopietnu uzvaru! Vispirms jau psiholoģiski. Un morālu arī! Ņemiet to pašu dzelzs puisi Iļju Semjonovu! Cilvēks pārsita galvu divcīņā (veselību tev, lauva!), cilvēks neļāva daudz klasiskākam pretspēlētājam sevi “noēst”, cilvēks līdz galam cīnījās līmenī, kurš vēl nesen bija viņam kaut kas pa pusei mistisks. Uzvarēja Iļjuha šo spēli, tieši uzvarēja! Un par citiem mūsu puišiem var teikt to pašu.

Pats jocīgākais, ka kā reiz pēc pārtraukuma “Riga” pārsvars klasē kā reiz izpaudās ievērojami stiprāk, kā pirmajās 45 minūtēs. Momentu laukuma saimniekiem bija daudz, bet vairākas reizes lielisks bija Zommers, citās epizodēs pretinieks atklāti ņirgājās. Un gandrīz par to samaksāja! Nobeigumā mūsu uzbrukumi kļuva aizvien masīvāki un asāki – mēs pat divus iesitām! Abas reizes gan priecājās, gan sarūgtinājās Artjoms Troickis. Pat žēl nedaudz emocionālo tehniķi Trojku! Viņš abas reizes realizēja savu iespēju brīnišķīgi, sita neatvairāmi un skaisti, bet – divreiz aizmugure! Pirmajā gadījumā, laikam, acīmredzama, otrajā – visai šaubīga. Ko darīt, Tjoma nepārdzīvo – iesist ļoti vajadzēs 7. aprīlī Salaspilī!

… Bet pēc spēles mūsu puiši iznāca no ģērbtuves sarūgtināti, vīlušies. Noskaņojums, kā apbēdinoši punktus zaudējuši! Teica, lūk, te nedaudz pietrūka, tur nedaudz pietrūka. Bet tā varēja arī aizķerties. Malači, lūk, tā ir pareizā noskaņa! Giganti lai paliek giganti, bet svarīgi pašiem sev pierādīt, ka pretoties viņiem var, nervus pakutināt viņiem var. Jau šodien mūsu komandai tas sanāca. Nākamajās spēlēs sanāks vēl labāk.

Tā arī aug komanda. Tā arī parādās Komanda!

Malači.

Optibet Virslīga. 3. kārta

Riga – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (2:0)

Super Nova: Zommers, Cīrulis, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Semjonovs (Šakurovs, 81), Miņins (Puhovs, 85), Indrāns (Troickis, 46), Rullis, Stepānovs, Askerovs (Brics, 85), M. Regža (A. Regža, 69)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport
Foto – Zigismunds Zālmanis, Riga FC.

Attachment

277583922_402058361919702_8276551303211357640_n 277681233_5052372518147832_597643163660862791_n