Šodien smiekli nenāca

Sestdien, 1. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aiizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trešās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Diemžel, smaidīt šodien var atļauties tikai laukuma saimnieki: mēs piedzīvojām zaudējumu ar rezultātu 0:3 (0:1). Piebilst īpaši nav ko: svarīgi pārciest, nenolaist rokas un domāt jau par nākamo maču.

Gala rezultāts izskatās, protams, ļoti nepatīkami. Tiesa, ne visai taisnīgi. Laukuma saimnieku uzvara absolūti pelnīta, tur nav par ko spriest, bet rezultāts pārāk liels. Vispār, tagad tas jau nav tik svarīgi.

Kad jau 2. minūtē viesi organizēja asu uzbrukumu, grūti bija iedomāties, ka iznākumā viss tā noslēgsies. Kristers Atars kreisajā flangā nospēlēja aktīvi, otrajā flangā bumba atrada Oļģerdu Raščevski: varens šāviens – uh, nedaudz garām. Gandrīz uzreiz gadījās otrs labs izgājiens. Un atkal enerģija kreisajā flangā, Jevgeņijs Miņins, Kristiāns Kaušelis un Eduards Višņakovs sitot ar galvu. Pozīcija sarežģīta, bet Ediks sitienu tomēr izdarīja – kļūme.

Debija interesanta, rādījās, var gaidīt spiediena turpinājumu. Bet negaidīti spēle viesiem pavisam izzuda, kā migla. Un ļoti grūti saprast kādēļ. Pēkšņi parādījās nervozitāte aizsardzībā, piespēlēs brāķis un steiga, ko pretinieks, vienmēr dzelkšņains, vienmēr ass un gudrs pretinieks, momentāli sajuta. Un lūk, jau Vjačeslavs Kudrjavcevs spīdoši glābj komandu, atvairot divus sitienus no tuvuma. Zvans noskanēja skaļāk, kā jebkurā skolā.

Bet mēs to pilnā mērā tā arī nesadzirdējām. Kaut gan atbildē organizējām ļoti bīstamu uzbrukumu, iesistu mēs tad… Kristers Lūsiņš izrāva bumbu, Deniss Rakels gudri un asi pagarināja, piedalījās vēl arī Kaušelis, bet noslēdza Miņins. Nekļūdīga pozīcija, bet sitiens Žeņam, diemžēl, nesanāca: aizsargs paspēja bumbu izsist. Žēl, iesistu mēs tad…

Neiesitām, un drīzumā BFC “Daugavpils” atklāja rezultātu. Un atkal daudzējādā ziņā mēs šo rezultatīvo stūra sitienu pretiniekam uzdāvinājām. Bet pēc tam centrējums un trāpīgs sitiens ar galvu – 1:0.

Bija acīmredzams, ka otrajā puslaikā vajag nospēlēt pavisam savādāk. Agresīvi, nikni un pat labā nozīmē nejauki. Un mūsu komandai tas pilnībā izdevās: ieķērāmies bumbā, radījām spiedienu, veidojām spriedzi. Laukuma saimnieki aizsargājās ļoti atzštami, bet draudus mēs vienalga sagādājām. Lūk, Lūsiņš ar nepatīkamu sitienu – stūris, lūk, Roberts Zelmanis pie “standarta”. Kaut kur veidojās…

Bet aizsardzībā vienalga bija nepieciešams darboties maksimāli uzmanīgi. Laukuma saimnieki ar baudu izlidoja pretuzbrukumos, tie bija asi un ļoti nepatīkami. Reizi Artūrs Ļotčikovs iznesa bumbu no tukšiem vārtiem, kad, rādījās, tai jau nav kur palikt…

Diemžēl, bet otrie vārti tomēr drīzumā radās. Daugavpiliešu aktivitāte, kuri pelnījuši pašu labāko novērtējumu par centību un pašatdevi, noveda pie vārtiem, kuri noņēma visus jautājumus. No otras puses, bez apbēdinošas viesu kļūdas, kuru pavisam ne obligāti bija pieļaut, neiztika – 2:0. Trešie vārti, saprotams, neko jau vairs neizšķīra, bet tie tikai apstiprināja lielo starpību komandu noskaņojumā. Mēs pārdzīvojām un skumām, laukuma simnieki priecājā un rāvās priecēt savu publiku. “Standarts”, un prcīzs sitiens – 3:0.

Nepatīkams zaudējums. Sitiens, ar kuru ātri jātiek galā psiholoģiski. Tas ir pats galvenais. Izturības pārbaude. SK Super Nova Salaspils var spēlēt daudz kvalitatīvāk un spēcīgāk. Tur nav par ko spriest.

Svarīgi un vajadzīgi pierādīt to jau trešdien, 5. aprīlī, Jelgavā.

Optibet Virslīga. 3. kārta

BFC Daugavpils – SK Super Nova Salaspils – 3:0 (1:0)

SN: Kudrjavcevs, Atars, Zelmanis, Ļotčikovs (Ostapenko, 85), Raščevskis, Laizāns, Miņins (Rullis, 46), Lūsiņš (Patrikejevs, 70), Rakels, Višņakovs, Kaušelis (Korzāns, 70).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

FC57E665-BE23-4949-8F4E-4A09142A7B6A