Spēlējam ar Milānas Inter?! Vārds-grands nenobaidīja: mēs uzvarējām!

Viļņā viesojās mūsu komanda SK Super Nova (U11). Tradicionāli lielais starptautiskais festivāls “Ateitis Cup Spring”. Pavisam 32 komandas no desmit valstīm atbrauca parādīt sevi un sisties par uzvarām! Ļoti iespaidīgi, klasiski un interesanti! Andreja Jegorova komanda lieliski sevi parādīja, lieli malači -apsveicam! Laikam, pats skaļākais un neaizmirstams turnīra notikums mums bija spēle ar puišiem no “Inter” Akadēmijas, leģendārā Milānas kluba. Un ko jūs domājat?! SK Super Nova uzvarēja ar rezultātu 1:0! Bravo, futbolisti un Andrej Jegorov! Bet par visu pēc kārtas…

Grupu etaps. Pretinieki no Lietuvas, Igaunijas un Somijas

Turnīrā dalību ņēma 32 vienības no 10 valstīm. Izspēle sākās ar grupu spēlēm (8 grupās pa 4 komandām). Pirmajā mačā mēs spēkojāmies ar Viļņas futbola “Ateitis Akadēmiju”. Neizšķirts, 1:1. Vārtus guva K. Gaiduks. Bet jāatzīst, ka pretinieks fiziski mūs pārspēja un brīžiem mūsu puišiem talkā devās veiksmes faktors. Tomēr kopumā laba un vērtīga cīņa un neizšķirts turnīra iesākumā pret vienu no turnīra galarezultātā labākajām komandām.

Otrajā mačā trāpījās nedaudz vājāks konkurents – Tallinas “Infonet”. Pretinieks pirmajā puslaikā vēl aktīvi pretojās, bet otrajā pielikām galīgo punktu šajā spēlē – 5:0 mūsu labā! Vārtus guva E. Asaris (2), K. Gaiduks (2), A. Kabuts.

Izšķirīgā spēle ar komandu no Somijas “Pallo Iirot” sākās nākamajā dienā agri no rīta (pl. 8.00). Uzvara ļautu cerēt uz 1. vietu grupā un cīņu par augstākajām vietām, neizšķirts – otrā, zaudējot – trešā vieta. Iesākām mēs spēli cerīgi, atklājām rezultātu. Bet, diemžēl, muļķīgi nopelnīts soda sitiens mūsu vārtu tuvumā un 1:1. Spēle “neaizgāja”. Otrajā puslaikā jau 1:4… Bet, paveicot dažas izmaiņas spēlētāju izvietojumā un izdarot dažas maiņas, mēs lauzām spēles gaitu. Iesitām vēl vienus vārtus, bet iznākumā zaudējām 2:4. Vārtus guva E. Asaris un J. Turlajs.

Play Off spēles par 17-24. vietu 

Sākām ar spēli pret spēcīgo «Floru» no Igaunijas galvaspilsētas. Spēle sanāca ļoti interesanta, ar aizraujošu sižetu: no 0:2 izdevās panākt 2:2! Vārtus guva R. Ķerus un J. Turlajs. Tas bija super! Bet pendeļu sērija pievīla. Apbēdinoši zaudējām… 

Nākamā spēle ar Milānas «Inter»Akadēmijas komandu. Viens no šā turnīra mērķiem piepildījās: izdevās uzspēlēt un pakonkurēt ar futbola lielvalsts Futbola Akadēmiju, ļoti labu un tehnisku komandu. SK “Super Nova” labā spēlē izdevās uzveikt itāļus ar īstu futbola rezultātu – 1:0! J. Turlajs efektīgi trāpīja vārtos, malacis!

Noslēdzošajā turnīra mačā spēlējām ar Akadēmiju no Polijas “Gigant Smile”. Šo spēli aizvadījām citā laukumā, uzpūšamajā futbola manēžā BFA Arēna, nedaudz vēsākos apstākļos. Bet kopumā tas netraucēja parādīt cīņassparu un vēlēšanos pabeigt šo turnīru ar uzvaru. Bet diemžēl 0:1…

Vienā spēles epizodē traumējās vārtsargs, tas liedza pārliecinošāk darboties, tādēļ piespiedu kārtā vārtos stājās laukuma spēlētājs. Ar savu spēli un uzbrukumiem spēles beigu daļā varējam “izvilkt” maču un nopelnīt vēl vienu pendeļu sēriju. Bet 3 stūra sitieni pēc kārtas un vairāki sitieni no vārtu priekšas pie vārtu guvuma tā arī nenoveda. Žēl, pietrūka pavisam nedaudz, daži centimetri, dažas sekundes…


Apbēdinošs zaudējums, bet tas pavisam nesabojāja kopējo pozitīvo SK Super Nova iespaidu piedaloties tādā lielā un spēcīgā turnīrā. Malači, puiši! Tā turēt!

Lūk, šie puiši visu turnīru rādīja labu futbolu: M. Kritiņins, M. Jansons, K. Gaiduks, M. Fibigs, A. Kabuts, J. Turlajs (Sigulda), E. Asaris, J. Zēmanis, G. Žuža, J. Staško, R. Ķerus, D. Plūme, M. Žetluhins un R. Ozols.

Trenera Andreja Jegorova komentārs:

- Jau diezgan pasen man bija nodomā izmantot iespēju piedalīties ar savu komandu šajā vienā no prestižākajiem un lielākajiem turnīriem Eiropā un Baltijā. Šādi pasākumi bērniem, komandām un treneriem ir viens no paņēmieniem, lai progresētu ar lielākiem, bet pakāpeniskiem soļiem! Jo izdodas ne tikai paskatīties, bet arī tiešā veidā konkurēt un sacensties personīgajos dueļos ar labām un meistarīgām komandām, futbolistiem! Brīnišķīga konkurence un pieredze puikām šādos mačos. Kopējai izaugsmei pozitīvi un ir ko atcerēties!

 Lielisks turnīrs. Brīnišķīga futbola aura. Spēļu līmenis un komandas sniegums katrā spēlē atsevišķi ļaus mums turpmāk attīstīties pilnvērtīgāk. Bija iespēja redzēt gan Chelsea, Benfica, Juventus, uzspēlēt ar Inter. Tas pārliecināja, ka varam un spējam konkurēt, bet ir ārkārtīgi daudz vietas progresam.

Pateicos futbolistiem! Malači! Veiksme būs arī mūsu pusē! Sirsnīgs paldies līdzjutējiem, vecākiem par iespēju tikt uz šādu turnīru. Paldies par atbalstu un kopā būšanu. Līdz nākamajiem turnīriem!

#SuperNova #U11 #AteitisCup #futbols Foto Ateitis Cup

 

Attachment

D983BAF7-0400-4B13-B583-6583B20BFA13