Spēles diena, kura kļuva par “melno dienu”

Svētdien, 19. septembrī, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo “Optibet” Nākotnes Līga maču. Čempionāta desmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Rēzekne”. Diemžēl, spēle sanāca no kategorijas “melnā diena” – zaudējums ar rezultātu 0:3 (0:0).

Garajā un grūtajā sezonā gadās, kad spēle pavisam neizdodas. Lūk, ar pirmajām minūtēm viss iet pavisam ne tā, kā plānots, viss grūst un no visām vietām. Un lai kādu spēles plānu tu neizvēlētos, lai kā nemainītu kaut ko mača gaitā – neko neizdodas izmainīt. Lūk, neaizgāja, un viss te. Melnā diena.

Lūk to, diemžēl, pārdzīvoja šodien “Super Nova”. Ar starta svilpi viss ātri aizgāja ne tā. Lūk, Iļja Semjonovs jau pirmajās minūtēs dabūja traumu, bet vīrišķīgi, caur sāpēm, aizsargs puslaiku nospēlēja. Pēc tam jau nepatīkamu traumu dabūja centra pussargs Dmitrijs Puhovs. Pēc pārtraukuma piespiedu kārtā, atkal traumas dēļ, tika nomainīts vārtsargs Patriks Balodis. Uh… Novēlam puišiem ātru izveseļošanos. Kā, jāsaka, arī Artjomam Troickim, traumas dēļ maču izlaižot, kas, protams, uz laukuma saimnieku uzbrukuma potenciālu ievērojami atsaucās.

Diemžēl, bez kadru problēmām, mūsu komandai pavisam neizdevās pati spēle. Daudz brāķa, pozicionālas kļūdas, pēkšņi pazudusī mobilitāte, kaut kāda palēnināta kustība. Kopumā, laukumā bija viss, kas mūsu komandai pilnībā nav raksturīgi.

Nekā bīstama pie vārtiem nebija, minūtes, iespējams, trīsdesmit, “modās” pretinieki ilgi. Pēc tam mūsu puiši beidzot atcerējās par tempu un kustību, un asums pie viesu vārtiem sāka parādīties. Divreiz ar skaistiem sitieniem atzīmējās Matvejs Ivanhovs – divreiz “Rēzekni” ar grūtībām, bet glāba vārtsargs. Bet labāko uzbrukumu laukuma saimnieki organizēja 29. minūtē. Tā bija daudzpakāpju (izgājienu iesāka vēl Balodis!), gudra sagatave flangā, klasisks bumbas pārvedums, Igora Kovaļkova piespēle uz Amosu Šolanki. Spēcīgs sitiens, un, diemžēl, uzbrucējs – gigants no sitiena pozīcijas kļudījās.

Kurš tad varēja zināt, ka vēl bīstamāku uzbrukuma akciju mūsu komanda vairāk arī neizveidos?! Un arī vienkāršu pa īstam nopietnu vārtu momentu pie “Rēzeknes” vārtiem turpmāk tā arī neradīsies… Bet tāda tā, sauktā melnā diena.

Bet lūk, pretinieks kā reiz panākumu svinēs, pie tam, veselas trīs reizes. Līdz pārtraukumam viesi neko īpašu neparādīja, centīgi aizsargājās, kaut ko centās noķrt pretuzbrukumos. Bet otro puslaiku pēkšņi iesāka ar… neticamiem vārtiem. 49. minūtē Dmitrijs Borisovs no kreisā flanga pēkšņi palaida kaut kādu ārprātīgo lodi: bumba pēc mežonīgas trajektorijas ielidoja tālajā “devītniekā” – 0:1. Vārti, protams, satriecoši. Bet, pie visas cieņas vārtu autoram, sistu viņš tā vēl reizes 50, labi ja iesistu tādā veidā kaut vai reizi.

Vārti laukuma saimniekiem kļuva līdzīgi ledainai dušai. Mūsu komanda nonāca tupikā, un iziet no tā līdz fināla svilpei tā arī neizdevās. Drīzumā tas pats Borisovs iesita vēlreiz, šajā reizē visu izpildot tieši gudri: apmānīja sedzēju un trāpīgi sita apakšējā stūrī – 0:2. Pirms tam, tiesa, izskatījās, ka tika pielaists pārkāpums no viesu puses laukuma centrā. Bet ja reiz arbitra svilpe noklusēja, tātad, tā noklusēja…

Pašās beigās, kad mača iznākums šaubas jau neizsauca, viesi vēl arī realizēja pendeli – 0:3.

Zaudējums nepatīkams, protams. Tas visus stipri sarūgtināja. Puiši ne jau nejauši ilgi nepameta ģērbtuvi, bet kad to atstāja, bija drūmāki par mākoni. Bet nekas – vajag drīzumā izmest no galvas šo “melno” maču, izdarot, saprotams, vajadzīgos secinājumus. Tādus, kuri obligāti palīdzēs veiksmīgi nospēlēt nākošajā ne vienkāršajā mačā. Nav nekādu šaubu, ka “Super Nova” prot un var spēlēt daudz spēcīgāk, bet paši puiši var parādīt daudz kvalitatīvāku futbolu. To arī vajag pierādīt nākamajā kārtā!