Super Nova (U16) Baltijas līgas finālā!

Trešdien, 24. maijā, SK Super Nova (U16) aizvadīja Baltijas līgas otro pusfināla maču. Andreja Perepļotkina komanda Rīgā tikās ar vienaudžiem no FA “Panevezys-PRSSG”. Mūsu komanda parādīja skaistu rezultatīvu futbolu un panāca brīnišķīgu uzvaru ar rezultātu 6:2 (1:0)! Kopējais pusfināla rezultāts 10:3. SK Super Nova finālā! Liels un svarīgs panākums, malači! Apsveicam spēlētājus un trenerus, paldies, puiši, par brīnišķīgajām priecīgajām emocijām!

Ar hat-trick atzīmējās uzbrucējs Roberts Kukulis. Labais, Robčik, apsveicam! Divus lieliskus vārtus iesita pussargs Alens Grikovs, aizvadot teicamu spēli (viņa aktīvā vēl arī vārtu piespēle). Labais, Alen, apsveicam! Vēl vieni vārti uzbrucēja Marka Pačepko aktīvā, kurš vēl veica arī hat-trick piespēlēs – 1+3! Labais, Mark, apsveicam!

Atseviški gribās pateikt par mūsu pussargu Mihailu Kuliku. Diemžēl, viņam nācās ne tikai priecāties par uzvaru, bet arī piedzīvot nepatīkamus brīžus. Varonīgais puisis pirmajā puslaikā saņēma no pretinieka “dāvanu” – sitienu ar elkoni. Bet pat ar apsēju Miša atgriezās laukumā, ļoti vērtīgi nokapāja laukuma centrā savu spēles laiku un deva daudz labuma. Drosmīgs puisis ar raksturu, malacis. Pacietību, Miša, un drīzu izveseļošanos!

Puiši ar tādu raksturu un uzvaras gribu arī finālā savu spēku obligāti parādīs. Par svarīgo trofeju tādi kaujinieki noteikti cīnīsies līdz galam.

Šodien viņi sitās līdz fināla svilpei, kaut gan šaubu par to, kurš iekļūs finālā, nebija jau ilgi līdz spēles beigām. Bet mūsu puiši ar cieņu attiecās pirmām kārtām paši pret sevi un pret komandu kopumā, tādēļ līdz pēdējam tiecās iesist, uzbrukt un radīt spiedienu. Tādēļ arī iesita 6, tādēļ viesiem nācās braukt mājās bēdīgā noskaņojumā.

Tādēļ, starp citu, mūsu puiši jau pēc spēles ģērbtuvē sāka smieklīgu kora dziedāšanu, dāvājot publikai un paši sev daudz jautru un pozitīvu emociju. Paskatieties mūsu Instagramā, pasmaidiet. Malači, kad iekaro svarīgu virsotni, obligāti vajag priecāties un būt jautriem. Futbols brīnišķīgs ar to, ka dāvā prieku, un jāprot tādas priecīgas minūtes (retas minūtes!) izbaudīt, vēl jo vairāk laimīgu komandas draugu kompānijā.

Bez šaubām, galveno soli ceļā uz finālu mūsu puiši veica jau Panevežā. Uzvara 4:1 – tas nav vienkārši svarīgs pieteikums, tā praktiski ir simtprocentīga garantija kopējam triumfam. Jā, futbolā gadās viss. Bet ja tu nespēj saglabāt tādu milzīgu pārsvaru, tad nopietni jāaizdomājas par to, ar ko tu nodarbojies.

Bet pie tam, protams, psiholoģiski nav vienkārši. +3 atspēlēt gandrīz nereāli, un tas gribi vai negribi savu nospiedumu atstāj. Bet te jānovērtē treneris: Andrejs Perepļotkins spēja noskaņot futbolistus pa īstam. Un tas, laikam, kļuva par galveno iemeslu lielai uzvarai mačā, kurš izvērtās pavisam ne vienkārši.

Sākums uzreiz apstiprināja, ka komanda no Panevežiem padoties nedomā. Viņi arī mājās atstāja gudras un sīkstas komandas iespaidu, kura prot spēlēt gudri un asi. Tā sākās arī Rīgā. Pie mūsu vārtiem uzreiz kļuva karsti, ļoti pietrūka monumentālā cilvēka-sienas Roberta Aleksejeva – aizsargs izlaida spēli diskvalifikācijas dēļ. Nācās prekšplānā iziet citiem. Maksims Troickis, cilvēks-milzis, bez šaubām, aizsardzību vadīja enerģiski, bet Mārtiņš Bērziņš ar kolēģiem savu skaļo vārtsargu klausīja ar cieņpilnu uzmanību. Bet vispār shēma ar trīs aizsargiem izskatījās riskanti, bija vajadzīgs laiks, lai visas līnijas iestrādātos sinhroni un produktīvi.

Beigu beigās, tiešām iestrādājās. Ieskrējās pussargi, īpaši aktīvs kreisajā flangā bija Ārons Amdurs. Drosmīgi gāja apspēlēt, saasināja, centās sagatavot bīstamus momentus partneriem. Malacis, labi pastrādāja. Centrā visam uzmanīgi sekoja strādīgie Krists Komorovskis un Kuliks. Vispār, saikne Ko-Ku maz ar ko zaudēja savam slavenajam “vārda brālim” holandiešu pussargam Filipam Koku. Labajā flangā aktīvi darbojās Matīss Caune. Iznākumā viesu uzbrukuma uzrāvienu izdevās noslāpēt.

Un uzreiz sāka mosties pa īstam neparedzamais duets Alens Grikovs – Marks Pačepko. Šī saikne iznākumā viesu aizsardzībai vienkārši lika zaudēt prātu! Marks izgājienu viens pret vienu palaida vējā, kad kā reiz Alena aktīvais darbs izgājienā viņu izveda. Bet pēc tam Pačepko labojās: sitiena pozīcija, un vārti – 1:0! Līdz pārtraukumam uzbrucējam bija vēl viens izgājiens, bet Marks šai momentā, redzams, jau nolēma spīdēt tikai piespēlētāja lomā.

Svarīgi, ka to izdarīja viens no galvenajiem varoņiem pašā sarežģītākajā spēles momentā. Otrais puslaiks sākās mums neveiksmīgi. Koncentrācija bija palikusi ģērbtuvē, un lūk, jau trāpīgs sitiens no tuvas pozīcijas – 1:1. Uz mirkli sajutās panika, un jau kāds no mūsējiem izsita bumbu no tukšiem vārtiem. Bet nākamajā uzbrukumā neizsita vairs neviens: no tuva attāluma, ar galvu, un – 1:2.

Nedaudz nepatīkami, teiksim tieši. Pārākums vēl liels, bet zināms saspringums bija jūtams. To sajuta puiši no Panevežas, acis iezaigojās, enerģija atgriezās. To neapturēsi ar aukstu ūdeni, to apturēsi tikai ar iesistiem vārtiem!

Tātad, saikne Pačepko – Grikovs uzrotīja piedurknes. Marks flangā lieliski sagatavoja, aizgāja no sedzējiem un izlika bumbu Alenam. Grikovs dāvāja visiem ko šiku: gudra pauze, brīnumains šāviens “devītniekā” – 2:2! Ļoti skaisti.

Bet ugunīgā saikne nedomāja bremzēt! Jauns uzbrukums, un pēkšņi Pačepko negaidīti veica satriecošu, ļoti skaistu mīkstu un izmeklētu piespēli, izvedot Grikovu uz randevū ar vārtsargu. Bravo, Mark, tādas piespēles pasaka daudz. Nu bet Grikovs visu izpildīja meistarīgi: māņu kustība, vārtsargs makšķerēt, bumba ielido jau tukšos vārtos – 3:2! Bravo, Alen – asi, precīzi, produktīvi.

Saprotams, ka visi viesu sapņi izdzisa galīgi. Bet vienalga pretinieks darbojās atzīstami: centās, uzbruka, kutināja nervus Troikam. Pat lidojumā Maksam dažas reizes nācās doties. Ne kosmosā, par laimi, bet pa stūriem. Tika galā.

Bet lai puiši, treneri un mūsu jauno talantu vienmēr vētraini pārdzīvojošās mammas pasaudzētu nervus un nomierinātos galīgi, laukumā iznāca Kukulis. Tikai otrdien Robčiks spēlēja virslīgā, šodien – šeit. Spēles bilde neprasīja iziešanu “pamatā”, bet kad cilvēks-durklis izgāja laukumā otrajā puslaikā, viņš ātri parādīja, ka uzvedums, spožs un aizraujošs, viņam priekš skatītājiem sagatavots.

Vispirms atkal neiztika bez Pačepko. Marks uzcēla ļoti gudri, bet Kukulis ar galvu trāpīja mērķī – 4:2! Pēc tam Roberts divreiz aizbēga viens pret vienu, un tādā gadījumā vārtsargu var tikai pažēlot. Grikovs atdeva, Kukulis mierīgi ielika – 5:2! Hat-trick būs?! Būs! Nobeigums, Rodrigo Ginters, atzīstami spēli atstrādājušais, aizsūtīja Kukuli paskraidīt. Ja Robčiks iegūst brīvu laukumu, tad viņu nespēj noķert pat taksometrs. Skaista un meistarīga realizācija – 6:2! Labais, Robčik: trīs – tas vienmēr ir trīs!

6:2, 10:3 – ļoti efektīgi. Vēlreiz un skaļi – malači, apsveicam! Bet jau ceturtdien par šiem matemātikas simboliem vajag aizmirst. Lai tie vairs netraucētu domāt par galveno maču. Par pašu svarīgāko maču. Par turnīra pēdējo maču.

Sveiks, fināl!

Izšķirošajā spēlē (precīzs datums patreiz nav notiekts) SK Super Nova tiksies ar FS Metta vai Klaipedos FM.

Šodien mūsu puiši parādīja, ka viņiem ir raksturs, cīņas griba un noskaņošanās. Finālā tieši šis ir obligātais nosacījums uzvarai. Viss iespējams.

SK Super Nova – FA Panevezys-PRSSG – 6:2 (1:0)

SN: Troickis, Suvorovs, Bobriks, Bērziņš (Zeile, 73), Kuliks (Auziņš, 46), Komorovskis (Kukulis, 64), Amdurs, Ginters, Caune (Sējējs, 84), Grikovs, Pačepko (Juzič, 84)

Vārti SN: 1:0 Pačepko (26), 2:2 Grikovs (58), 3:2 Grikovs (62), 4:2 Kukulis (83), 5:2 Kukulis (84), 6:2 Kukulis (90).

#SuperNova #U16 #BYFL #BalticLeague #futbols #apsveicam Nora Krevņeva-Baibakova

Attachment

507AF1B3-67F1-4D61-9A8A-637B856CBB01 D60287AC-1BC7-4315-8378-63502C626E5C 43D6F657-4223-4DD9-BEEE-CC647091D864