Svarīga uzvara! Kovaļkovs paspīdēja ar lielisku “šķērīti”!

Sestdien, 14. augustā, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo “Optibet” Nākotnes līga čempionāta maču. Čempionāta piektās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Saldus/ Leevon”. Spēle izvērtās īstā trillerī: rezultatīva, nervoza, emocionāla, un noslēdzās tā ar svarīgu, skaistu un mūsu komandas gara spēka uzvaru ar rezultātu 3:2 (1:1)! Malači, ļoti svarīgi un vajadzīgi trīs punkti!

Par mača galveno varoni kļuva pussargs Igors Kovaļkovs, iesitot divus vārtus. Abi sanāca ļoti skaisti, bet pirmie jau vispār kļuva par šedevru – lieliskas “šķērītes”! Iespaidoja. ;) Zīmīgi, ka Igors aizvadīja savu debijas maču mūsu komandā, un uzreiz vienreizējs dublis! Apsveicam, tā turēt.

Vēl vieni vārti viesiem uzbrucēja Edgara Bricsa aktīvā, kurš atklāja rezultātu ar skaistu sitienu augšējā stūrī. Malacis, Edgar, apsveicam!

Tas bija svarīgs mačs, kurā ļoti negribējās zaudēt punktus. Vairākas apbēdinošas kļūmes iepriekšējos mačos, kurās SK “Super Nova” bija pelnījusi vairāk, šodien neatstāja izvēli – Saldū bija ļoti nepieciešama uzvara. Panāca! Malači, parādīja raksturu un solīdu uzbrukuma potenciālu. Bet panervozēt, protams, nācās…

Viss sākās brīnišķīgi. Jau 14. minūtē Brics efektīgi “parāva” aizsargu un ar brīnišķīgu sitienu raidīja bumbu vārtos – 0:1! Centīgs puisis, kuram iepriekšējos mačos ļoti neveicās, bija pelnījis šādu, lūk, klasisku šāvienu. Gandrīz uzreiz Oskars Rubenis efektīgi iegrieza tālajā apakšējā stūrī – bumba nosvilpa cieši gar vārtu stabu.

Un lūk, kad rādījās, ka esam pārtvēruši iniciatīvu galīgi un pārņemam spēli kontrolē, gadījās, diemžēl, apbēdinoša kļūme aizsardzībā. Pirmajā epizodē Jegors Cīrulis izmisīgā lidojumā vēl paspēja nosegt pretinieku, bet drīzumā sitiens no vidējas distances (vēl arī rikošets palīdzēja laukuma saimniekiem) pārsteidza Patriku Balodi – 1:1.

Puiši, jāsaka, malači, par apbēdinošo kļūmi ātri aizmirsa un līdz puslaika beigām laiku pavadīja pamatā uzbrukumā. Interesanti un kvalitatīvi balsta zonā darbojās milzīgais cilvēks Kristians Sprukulis, kļustot par saistošo posmu starp līnijām. Un momenti radās, un bīstami, bet lūk, noslēguma pietrūka.

Otrais puslaiks iesākās ar bīstamu “standartu”, bet sitiens-grūdiens Kovaļkovam sanāca vājš. Kurš tad varēja iedomāties, ka šis puisis – debitants drīzumā dos divus uguņojošus vārtus, kādus arī turnīrā rangu augstāk reti var ieraudzīt?!

Bet sākumā viesiem nācās pārdzīvot nepatīkamo. Neizmantotās iespējas atsaucās ar apbēdinoši ielaistiem vārtiem. Ass izgājiens, un Viktoram Geraskinam izdevās trāpīgs sitiens aizsarga aizsegā – 2:1. Sarežģīts no psiholoģiskā viedokļa moments: ļoti svarīgi bija nesalūzt, parādīt raksturu un lauzt mača gaitu, kura pēkšņi sāka veidoties ne mūsu labā.

Un kā reiz, lūk tur, mūsu komanda izpauda sevi lieliski. Iekšā puišiem, redzams, kaut kas uzvārījās – nu ļoti viņiem negribējās atkal zaudēt! Laukumā sākās dramatiski notikumi, spēle uzspīdēja īpašās krāsās – futbols aizgāja kaut kāds dzirksteļojošs un pārdrošs!

Gandrīz uzreiz SK “Super Nova” varēja rezultātu izlīdzināt, bet vārti – skaistums, diemžēl nesanāca. Artjoms Troickis lieliski novērtēja situāciju un ar izsmalcinātu sitienu raidīja bumbu pāri vārtsargam – bum, un… pārliktnis! Eh, žēl, skaistums, kurš nekļuva rezultatīvs.

Bet līdzjutēji, kuri mīl tieši skaistus momentus, tika pilnībā atalgoti nedaudz vēlāk. Lūk, tur kā reiz vārti – šedevrs notika! Sprukulis padeva stūra sitienu, bet soda laukumā Kovaļkovs pārsteidza visus, izpildot spīdošu “sķērīti” – 2:2! Bumba lidoja zem pārliktņa, un visi uz mirkli apmulsa/sastinga no neticamā skata. Bravo, Igor, grūti stādīties priekšā, ka šajā sezonā varētu iesist vēl skaistākus vārtus!

Protams, nekad agrāk tik skaisti neiesitu!” – laimīgais pussargs teica jau pēc mača. Bet tas jau nebija viss! Puisis, kurš paspēja jaunajā komandā aizvadīt vien pāris treniņus, pēc dažām minūtēm sagādāja vēl vienu cirka numuru. Laukuma saimnieki iekrita aizsardzības labajā flangā, Kovaļkovs izrāvās brīvajā zonā un ar skaistu apvedošo sitienu tālajā stūrī iesita atkal – 2:3! Nu neko jau! Izrādās, patīkamajā Saldus pilsētā spēlētājs vārdā Igors Kovaļkovs sagādāja īstu vārtu šovu! ;) Noņemiet cepures, draugi, ja jums tās patreiz uzliktas. ;) Malacis, apsveicam un novēlam turpināt tādā pat garā!

Protams, “Saldus/Leevon” pēc kaut kā tāda atradās nokdaunā, un pat tādi zubri, kā Artis Lazdiņš un Gints Freimanis nespēja glābt savu komandu. Viņi veda aiz sevis, bet SK “Super Nova” par šiem ļoti vajadzīgajiem trīs punktiem nobeigumā sitās izmisīgi. Neatsitās, bet tieši sitās. Un gribēja iesist vēl. Tas pats Amos Šolanke, varenais komandas jaunpienācējs, ļoti centās, veica milzīgu darba apjomu un pastāvīgi turēja sasprindzinājumā sedzējus. Iespējas iesist uzbrucējam būs nākamajos mačos, bet pagaidām tāda debija sanāca pienācīga. Toties Kovaļkovam tā sanāca neticama. Igors varēja arī hat – trick nosvinēt, kad 83. minūtē viesiem sanāca ļoti skaista kombinācija. Piecas – sešas piespēles vienā pieskārienā, pretinieki ar izbrīnītām acīm, nomērīta Troicka piespēle no flanga uz centru pa sitienam. Bum! Žēl, Igors nedaudz kļūdījās…

Uzvara! Patīkamas un vienmēr īpašas emocijas. Sen mūsu puiši nav iepriecinājuši ar tām vispirms jau paši sevi. Jo svarīgāka šī uzvara! Apsveicam mūsu līdzjutējus un gaidām jau jaunu spēli. Kurš zin, varbūt arī tur visus pārsteigs kādas nebūt neakārtojamas “šķērītes”…

OPTIBET NĀKOTNES LĪGA. 5. kārta

Saldus/Leevon – SK Super Nova – 2:3 (1:1)

SK Super Nova: Balodis, Žuravļovs, Šakurovs, Tolstojs, Cīrulis, Sprukulis, Miņins (Kovaļkovs, 46), Puhovs, Rubenis (Semjonovs, 86), Troickis (Kauliņš, 86), Brics (Šolanke, 46)

Vārti SK Super Nova: 0:1 Brics (15), 2:2 Kovaļkovs (65), 2:3 Kovaļkovs (68).

VIDEOVideo: “Super Nova” atspēlējas un izbraukumā svin uzvaru pār “Saldus/Leevon” – Futbols – Sportacentrs.com

 

Attachment

Attachment6