Tagad mums atlicis tikai čempionāts

Sestdien, 9. jūlijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo spēli. Latvijas Kausa 1/8 fināla ietvaros Aleksandra Koliņko komanda dzimtajās sienās Salaspilī tikās ar klubu “Tukums 2000/Telms”. Diemžēl, izsisties ceturtdaļfinālā neizdevās: viesi panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 0:2 (0:0).

Spēle bija gaidāma interesanta un paredzami sarežģīta. Pirmkārt, jāatdod gods pretiniekam: varenie puiši no Tukuma nesen viesos uzvarēja “Liepāju” un vispār regulāri vāc punktus čempionātā. Otrkārt, un tas pat svarīgāk, mūsu komanda saskārās ar nopietnām kadru problēmām. Traumu dēļ laukuma nevarēja iziet Jevgēņijs Miņins, Roberts Jaunarājs-Janvāris, Ričards Rullis, Iļja Semjonovs – pamatsastāva futbolisti. Priekš mums zaudējumi milzīgi, un var tikai iedomāties, cik ne vienkārši Aleskandram Koliņko bija jālauž galva par to, kurus un kādos savienojumos izlaist laukumā.

Un tomēr, sākums sanāca agresīvs, un laukuma saimnieki bija tuvu tam, lai izvirzītos vadībā. Ne pārāk veicās Marko Regžam: vārtu guvums bija kaut kur tuvumā, bet nesanāca. 29. minūtē asi uzspīdēja “standarts”: stūra sitiens, un Toms Ralfs Šteinbergs ar sitienu ar galvu – bumba noglaudīja pārliktni.

Asums bija, bet arī pretiniekam tā nebija mazāk. Īpaši gaisā, kur viesi uzvarēja praktiski visās divcīņās. Kristaps Zommers bija uzticams un uzmanīgs, un iznākumā komandas aizgāja pārtraukumā bez vārtu guvumiem.

Neizšķirts, pārtraukums, bet satrauca, ka “Tukuma” izgājieni izdodas jūtami vieglāk, kā mūsu komandai. Kustībā viesi mūs acīmredzami pārspēja, paspēt aiz stipriniekiem – pretiniekiem laukuma saimniekiem pavisam nebija vienkārši. Un otrā puslaika debija apstiprināja satraukumu: piecu minūšu laikā Zommers paspēja divreiz glābt mūsu komandu. 52. minūtē arī vārtsargs bija bezspēcīgs: sitiens ar galvu no vārtu priekšas, un 0:1.

Protams, laukuma saimnieki centās atreaģēt pareizā veidā, bet, diemžēl, uzbrūkošo darbību organizācija padevās smagi. Ļoti pietrūka Miņina, kurš ar savu izdomu un negaidītiem gājieniem varētu novest tupikā pretinieka smagnējo aizsardzību. Diemžēl, Žeņa pārdzīvoja par komandu vērojot spēli no tribīnes.

Un tomēr, nedaudzi posmi dāvāja cerību. Un “standarti” slēpa bīstamību, un kombinācijas reizēm izdevās, kā, piemēram, 73. vai 80. minūtēs, kad Alekss Regža sita pāri vārtiem no labas pozīcijas. Un tomēr tas izrādījās acīmredzami nepietiekami: nopietnus rēbusus “Tukuma” aizsardzībai mēs, diemžēl, tā arī nepiedāvājām. Kad jau 83. minūtē viesi organizēja strauju flanga izgājienu, un rezultāts kļuva 0:2, šaubas par spēles uzvarētāju atkrita.

Atzīmēsim mūsu komandā 18 gadīgā aizsarga Kristera Atara debiju, pārnākušu no “Spartaka” (Jūrmala). Talantīgais puisis, spēlē Latvijas (U19) izlasē, centās, bet, protams, viņam bija sarežģīti kaut ko kardināli izmainīt. Apsveicam Kristeru ar pārnākšanu uz mūsu komandu un novēlam viņam veiksmi turpmāk.

Nu bet SK Super Nova Salaspils tuvākajā nākotnē (svētdien, 17. jūlijā) gaida grūts mačs viesos pret “Riga” FC. Gribas ticēt, atgriezīsies ierindā traumētie puiši, kā arī parādīsies jaunas sejas, ar kuriem mēs spēsim favorītu acīmredzami pārsteigt. Un ne tikai pārsteigt, bet parādīt nopietnu cīņu, cīnoties par punktiem…