Trešo apli noslēdzam neveiksmīgi

Svētdien, 4. septembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit septītās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu «Metta». Diemžēl, turnīra trešo apli mūsu komanda noslēdza neveiksmīgi – zaudējums ar rezultātu 0:3 (0:0). Ļoti apbēdinoši zaudēt tādā svarīgā spēlē, bet tāds ir futbols.

Mums atliek noslēdzošais, ceturtais aplis, atliek vēl deviņas spēles, un katrai no tām ir milzīga nozīme. Karsta cīņa par tiesībām palikt virslīgā turpinās, viss vēl iespējams – turpinām ticēt, cīnīties līdz galam, savādāk nedrīkst!

Neapšaubāmi, spēlei ar “Mettu”, tiešo konkurentu, bija ļoti asvarīga nozīme. Mēs atcerējāmies par ažiotāžu, sen stadionā Salaspilī nebija redzēti tik daudz skatītāji! Un līdzjutēji, jādomā, kopumā redzēja interesantu izrādi: abpusēji asu, saspringtu un karstu. Diemžēl, tikai pavisam ne mūsu līdzjutēji pēc fināla svilpes priecājās…

Diemžēl, jau pašā spēles sākumā laukuma saimnieki traumas dēļ zaudēja Jegoru Smirnovu. Ritēja vien otrā minūte, pussargs kaut kā neveiksmīgi piezemējās un bija spiests atstāt laukumu. Novēlam Jegoram ātru izveseļošanos, pacietību un vīrišķību. Veseļojies! Ļoti apbēdinoši, protams, pussarga pieredze gan šajā mačā, gan vispār finišā bija mums ļoti nepieciešama. Diemžēl, futbols ir arī tāds. 

Saprotams, ka piespiedu maiņa laukuma saimniekus sita sāpīgi. Mums kadru izvēle jau tā nav pārāk liela, bet te negaidītas korektīvas nācās veikt, kad spēle, pēc būtības, vēl ar nesākās. Laiks pārdomām bija nepieciešams, un Kristaps Zommers šajā periodā kārtējo reizi paspēja uzspīdēt ar lielisku seivu. Labais, kapteini!

Mēs uzreiz atbildējām ar savu teicamu uzbrukumu, kurš gandrīz noveda līdz vārtu guvumam. Ričards Rullis labi pastrādāja izspēlē, bumba atrada Eduardu Višņakovu uz soda laukuma līnijas. Tādus momentus Ediks praktiski vienmēr realizē, bet te veiksme viņam nedaudz neuzsmaidīja: pēdējā momentā aizsargs paspēja sitienu bloķēt – vien stūra sitiens.

Un aizgāja abpusēji asa spēle ar vienlīdzīgām iespējām. Viesi uzbruka ar lieliem spēkiem, mūsu uzbrukumi izskatījās vairāk organizēti un pārdomātāki. Diemžēl, mums ļoti traucēja elementārs brāķis piespēlēs: pēdējā piespēle nekādi neizdevās. Eh, nedaudz precīzāk, nedaudz saudzīgāk ar bumbu…

Puslaiks noslēdzās ar bīstamu Jevgeņija Terzi šāvienu: bumba pilnībā varēja atrast ceļu vārtu augšējā stūrī. Bet garām. Pārtraukums, 0:0, un gaidām tādu pat spriedzi un nepiekāpību otrajās 45 minūtēs.

Tā tas, pēc būtības, arī bija. Kaut kādā nogrieznī labāk izskatījās viesi, kādā – laukuma saimnieki. Grūti bija kādam atdot priekšroku: bija redzams, ka abas komandas brīnišķīgi saprot mača svarīgumu, noskaņoti kaujinieciski, sitas katrā laukuma daļā, un pirmie vārti daudzējādā ziņā būs izšķiroši.

Diemžēl, bumba ielidoja mūsu vārtos. 64. minūtē mūsu soda laukumā iedegās ugunsgrēks – epizodē komandēja misters Haoss. Bet atsitāmies. Bet lūk, pēc četrām minūtēm nespējām. Skaists sitiens augšējā stūrī, un pat Zommers bija bezspēcīgs – 0:1. Gadās jau tā pašās svarīgākajās spēlēs, kad pretiniekam pēkšņi izdodās sitieni, kuri pa visu sezonu vairs arī neizdosies, sit vai nesit…

Bez šaubām, tā bija kulminācija. Kā jau vienmēr arī notiek tādās spēlēs, vieniem pēkšņi uzreiz izauga spārni, otrie – iekrita bedrē, cenšoties saprast, kā no tās tikt ārā? Bet kamēr tu centies saprast un pārkārtoties, visdrīzāk, saņemsi vēl. Un lūk, jau ar satriecošu sitienu Zommers lieliski tika galā, bet kur “klīda” aizsargi pie atlēcošās bumbas – 0:2.

Tādās spēlēs tāds pārsvars rezultātā praktiski nav atspēlējams. Daudz vairāk iespēju, riskējot un iekrītot spēles avantūrismā, ielaist trešos. Par brīnumiem mēs pārstājām sapņot 88. minūtē, kad Žeņas Miņina centrējumu (ļoti patīkami, ka Žeņa, izlaižot ļoti daudz, atgriezies ierindā pēc traumas) nespēja noslēgt Marko Regža. Gan labi sevi piedāvāja uzbrucējs, un sita, bet atkal kāds pēdējā momentā izauga bumbas ceļā. Atbildē viegli paredzamais priekšķars, kad pretuzbrukumā atkal kāds spīdoši sita augšējā stūrī – 0:3. 

Neapšaubāmi, viens no pašiem sāpīgākajiem zaudējumiem sezonā vispār. Tāds, kad rokas pēkšņi ņem un pašas no sevis nolaižas. Bet stop – nedrīkst! Dzenam tādas domas prom ar slotu un dzenam tālu. Nepadoties! Nekādā gadījumā. Mums vēl atlikušas spēles, mums ir spēki, bet stāvoklis tabulā ļoti saspringts. Puiši, nepārstājiet ticēt un sisties katrā spēlē līdz pēdējam.

Lūk tā mums jāiesoļo ceturtajā, izšķirošajā, čempionāta aplī.

Optibet Virslīga. 27. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Metta – 0:3 (0:0)

Super Nova: Zommers, Semjonovs, Zelmanis, Jaunarājs-Janvāris, Skļarenko, Terzi, Rullis (Gražis, 77), Ozoliņš, Smirnovs (Atars, 4, Miņins, 77), Regža, Višņakovs

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Oļegs Baibakovs.

Attachment

27595E6C-7471-457C-8573-0C7CD49F46FC