Trilleris, kuru uzvaram 93. minūtē

Tomēr katra spēle nemainīgi apstiprina futbola likumu: raksturs un gara spēks vienmēr svarīgāks par jebkurām taktiskajām shēmām. Un turpinājums: komandas gars un vienotība vienmēr svarīgāks par jebkuriem individuālajiem fokusiem. It kā viss sen zināms, bet cik grūti šiem futbola likumiem sekot. Kad tu tos laukumā nepamet un esi uzticīgs līdz galam, tad vari uzvarēt jebkuru pretinieku, lai arī tas izskatītos “uz papīra” spēcīgāks. Vari uzvarēt, pat ja tas tabulā apsteidz tevi par milzīgiem +-divdesmit punktiem.

Lūk, tā arī viss bija spēlē-trillerī, kurā SK Super Nova Academ (U18) viesos izrāva trīs punktus pret vienmēr stipro “Mettu”. Uzvaram 3:2 (0:1), un uzvaras vārtus neapturamais Kristiāns Černovs iesit pēdējā uzbrukumā, 93. minūtē! Apsveicam, puiši, malači!

Sezona SK Super Nova Academ (U18) sanākusi kaut kāda samocīta. Daudz laika trenerim Edgaram Fjodorovam un viņa palīgiem pagāja meklējot optimālos virknējumus, savstarpējo sapratni, spēles sakarus. Skrupulozs darbs, kas prasa lielu pacietību un neatlaidību. No tā arī ne visai jēdzīgs starts Latvijas čempionātā, vairāki apbēdinoši zaudējumi, kur mēs bijām pelnījuši ko vairāk. Bet pakāpeniski komanda arvien vairāk atrada sevi, acīmredzami auga, un patreiz jau izskatās pilnībā monolīts un bīstams spēks.

Un kā gan savādāk uzvarēt vienmēr kodīgo “Mettu”, kura turpina nesaudzīgu cīņu par medaļām?! Zaudēt punktus mūsu spēlē “zaļie” noteikti negrasījās, un jo patīkamāk bija dot spēcīgajam pretiniekam varenu pretspiedienu, un iznākumā atstāt to, kā saka, ar garu degunu!

Spēle sanāca ugunīga. Protams, pirmajā puslaikā viesiem klājās grūti. Laukuma saimnieki spēli iesāka spēcīgi, iesita, vēl vienus vārtus iesita, bet, par laimi, tos neieskaitīja. Spiediens bija varens, un svarīgi bija pārtraukumā sakopot domas un kā reiz atcerēties par raksturu un gara spēku. Mums vajadzēja pieņemt izaicinājumu un atbildēt pretiniekam!

Malači, spēja, un palīdzēja, tai skaitā, skaļie Edgara Fjodorova vārdi pārtraukumā. Treneris savus futbolistus pamodināja pa īstam. Aizlidoja! Un ja jau tādi iznīcinātāji, kā Kirils Artjomovs vai Kristiāns Černovs noķēra kurāžu, tad pretinieks var doties atvaļinājumā.

Un lūk, jau dzirksteļojošais Artjomovs izlīdzina rezultātu. Palīdzēja ļoti skaistā Mihaila Kulika piespēle. Kirils izgāja viens pret vienu un ļoti pārliecināti savu iespēju izmantoja, ar kreiso tālajā stūrī – 1:1! Vēl nedaudz laika, un Artjomovs atkal iesit. Varens uzbrukums, Černova un Alena Grikova “sieniņa”, ass centrējums, un Kirils atkal gudri izrādījās vajadzīgajā vietā – 1:2!

Ļoti patīkami par Artjomovu: Kirils katrā treniņā nemainīgi pierāda, ka viņš grib progresēt un attīstīties. Bez liekiem vārdiem, savākti un ar maksimālu koncentrāciju puisis izpilda katru vingrinājumu, cītīgi un uzstājīgi. Bet pēc tam, kad treniņš noslēdzas, atgriežas laukumā un turpina sevi noslogot, atstrādāt vai nu sitienus, vai vēl šo to. Papildus un bez lieka pamudinājuma. Malacis. Tā kļūst par nopietniem futbolistiem. Ja neapstāsies un napadomāsi, ka viss, pietiek, turpmāk viss pats par sevi atnāks. Neapstājies, Kiril, un tad viss ir iespējams!

“Metta” sastopot Artjomova efektīgo dubli ar plati ieplestām acīm, nesaprata, kas noticis, kādēļ viss tik strauji pārvērtās?! Bet ātri atguva sevi, un rezultāts jau 2:2. Trilleris tikai sāka kūsāt spoži un pilnām krāsām!

SK Super Nova Academ atbildē apvainojās uz sevi, uz to, ka atkal apbēdinoši ielaida, un ar vēl lielāku spēku nolēma parādīt raksturu. Mēs pilnībā ieguvām pārsvaru, ieslēdzām laukuma saimniekus “zaļajā” laukuma pusē un… Un ilgi nespējām pārvērst spiedienu izšķirošajos vārtos. Kamēr savu numuru neizstrādāja spožais solists Černovs! 93. minūte, kārtējais soda sitiens. Centrējums, bumba nonāca pie Černova, kurš ar mājņu kustību klasiski aizgāja no aizsarga un ar kreiso sita. Izmisīgs pretinieka izklupiens tikai pasliktināja situāciju, bumba ielidoja vārtos – 2:3! Ir, skaista uzvara, izrāva ar zobiem!!! Vētrainas emocijas, apsveicam komandu, malači!

Ļoti patīkami par Černovu: uzbrucējam iesist tik vajadzīgus vārtus pašās beigās grūtajā spēlē – ļoti nopietns un svarīgs impulss. Malacis, Kristiān! Sen laiks realizēt savu vareno potenciālu. Tu noteikti vari iesist gan biežāk, gan vairāk. Ticība saviem spēkiem, disciplīna un atbildība – redzēsi, šīs trīs gudrības uzreiz padarīs tevi par klasisku bombardieri!

Vēlreiz apsveicam komandu ar labu uzvaru! Kādēļ gan vienmēr īpaši patīkami, ja uzvari kādu “zaļajā’”… Jo vairāk smagā un saspringtā spēlē, kur visas 90 minūtes vajadzīga nepiekāpība un darbs. Mūsu komanda acīmredzami progresē, un pat žēl, ka čempionātā tai atlikuši vien divi mači.

Gaidām vēl 6 punktus!

#SuperNova #futbols #Academ #uzvara #U18 #apsveicam

Attachment

IMG_0608 IMG_4987