Trīs vārti sniegotā futbolā

SK Super Nova Salaspils galvenā komanda turpina gatavošanos kārtējam Optibet Virslīga mačam. Jau rīt, ceturtdien, 7. aprīlī, Andreja Lapsas komanda Salaspilī tiksies ar “Tukumu 2000/Telms”. Sākums – 17:30. Spēle principiāla un ļoti interesanta – nepalaidiet garām!

Bet lūk, šodien, SK Super Nova (elites grupa, U15) spēli, kurā neapturamie Andreja Perepļotkina futbolisti tikās ar vienaudžiem no Jelgavas, jūs droši vien palaidāt garām. Velti, protams. Redzētu emocionālu un saspringtu futbolu sniegā, ar kuru visus mūs priecē aprīlis. Īpaši sniegs šodien “iepriecināja” tos, kuri gatavoja laukumu Imantā. Lāpstas rokā, traktors laukumā – uz priekšu, enerģisko tīrīšanu sākot.

Visi tika galā, malači. Īpaši puiši, kuriem sniegotajos apstākļos spēlēt bija, protams, grūti. Mūsu puiši pierada laukumam strauji, un jau debijā divreiz piespieda sarūgtināties viesu aizsardzību. 5. minūtē Roberts Kukulis skaisti un gudri realizēja izgājienu viens pret vienu – 1:0. Bet 9. minūtē rezultatīvs kļuva stūra sitiens: Ņikita Ševčenko klasiski uzcēla, bet Alens Grikovs apsteidza sedzējus – 2:0!

Laukumu saimnieku varenā šturmēšana drīzumā noslēdzās ar trešajiem vārtiem, un atkal pareizi darbojās Kukulis: sitiens tālajā stūrī vārtsargam iespējas neatstāja – 3:0! Šajā patīkamajā momentā mūsu vārtsargs Makss Troickis atkal skaļi uzsauca partneriem mīklaino: “5 minūtes!” Jau trešo reizi, pēc katriem vārtiem. ;) Publika tribīnēs pasmaidīja, partneri laukumā saprata. Tas ir galvenais.

Tik “karsts” vārtu uzvedums nosalt nevienam neatļāva. Mūsu komandas darbības vispār iepriecināja: plaši, ar labu kustību, savstarpēju izpalīdzību, ar izdomu, taktiski pareizi. Un gandrīz vienmēr ļoti uzticami. Troickim gandrīz nenācās iejaukties spēlē. Bet kad nācās, Makss spēlēja teicami: divas ļoti smagas bumbas izvilka efektīgi. Malacis.

Bet lūk, savas firmas “5 minūtes!” pēc pārtraukuma varenais Makss jau vairs neuzsauca. Mēs neiesitām. Tam kā reiz tuvāk bija jelgavnieki. Viņi pārtvēra iniciatīvu un spēlēja pārliecināti, cieši, interesanti. Bija jāiesit, bet atkal labs bija Troickis, bet vairākās epizodēs mums uzsmaidīja veiksme. Tikai tuvāk spēles beigām laukuma saimnieki beidzot pārstāja tikai aizsargāties un atcerējās par uzbrukumu. Žēl, piemēram, hat – trick no Kukuļa aizbēga – vārtsargs izglāba.

Laba uzvara. Tiesa, spēle otrajā puslaikā obligāti dos iemeslu galvenajam trenerim Andrejam Perepļotkinam pateikt puišiem svarīgus vārdus. Uzzināt, pieļausim, kur pēkšņi pazuda spēles disciplīna un uzmanība? Pie jebkura rezultāta nekad nedrīkst aizmirst, ka spēle turpinās līdz fināla svilpei un apgriezienus nedrīkst izslēgt.

Nu bet kopumā, startēja mūsu puiši Latvijas čempionātā (elites grupa) labi. Divas uzvaras divās spēlēs, sešus vārtus iesituši. Malači. Bet atcerieties puiši: nedrīkst apstāties, priekšā nopietnas un sarežģītas spēles. Gribas ticēt, jau bez sniega…

Attachment

SN-Jelga