Turies, Mike, mēs ar tevi!

Piektdien, 21. jūlijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit trešās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda Salaspilī tikās ar klubu “Metta”. Mūsu komanda parādīja labu futbolu, bet nerealizēja daudz momentus un zaudēja ar rezultātu 1:3 (0:1). Bet patreiz tas viss otrajā plānā.

Diemžēl, otrajā puslaikā mūsu debitants Mike Priso spēles epizodē guva traumu cīņā par augstu bumbu. Protams, šis murgainais notikums šokēja visus stadionā esošos, puisim ilgi sniedza palīdzību, patreiz viņš slimnīcā. (Pēc mūsu informācijas stāvoklis stabils, dzīvībai briesmu nav, un pēc nedēļas, pilnībā ticami, Maiku izrakstīs.) Visas mūsu domas ar Maiku, mēs vīrišķīgajam puisim novēlam drīzu izveseļošanos – turies, Maik, mēs ar tevi!

Ir lietas, kuras daudz svarīgākas par futbolu. Veselība. Mēs visi tagad vēlam to Maikam. Pēc šīs epizodes spēlei jau vairs nebija nozīmes, nopietni domāt par futbolu tādā situācijā nav iespējams. Visi šajā momentā ļoti pārdzīvoja par Maiku. Un par ‘”Mettas” spēlētāju Kārli Vilni, otru epizodes dalībnieku, protams, arī. Cik zināms, viņš, par laimi, no nopietnas traumas izvairījās, bet arī cieta. Mēs novēlam puišiem drīzu izveseļošanos. Atgriežieties, puiši, laukumā un atkal priecējiet savu komandu līdzjutējus!

Pēc tādiem notikumiem ļoti smagi spriest par futbolu. Mūsu mīļotā spēle dažreiz ir nesaudzīga. Diemžēl.

Bet ja tomēr runāt par spēli, tad tā atstāja divējādu iespaidu. SK Super Nova Salaspils kopumā parādīja ne sliktu futbolu, izveidoja daudz momentu un vispār atstāja labu iespaidu. Interesanti, kombicionāli, asi. Bet, lūk, realizācija… Šajā plānā kā reiz “Metta”  parādīja sevi lieliski: trīs rupjas kļūdas pieļāva mūsu komanda – trīs vārtus iesita viesi. Maksimāla precizitāte. Citas nopietnas vārtu iespējas viesiem arī neatcerēties…

Pirmais puslaiks. Līdz sestajai minūtei laukuma saimnieki jau divreiz (!) pa īstam apdraudēja pretinieka vārtus. Ediks Višņakovs, pēc tam Oļegs Laizāns ar spēcīgu sitienu. Atbildē mēs 11. minūtē ielaidām. Flangā paši savērpām kļūmīgu “karuseli”, pretinieks to gudri izmantoja, un iznākumā skaists šāviens “devītniekā” – 0:1.

Kas tālāk? Neapšaubāms mūsu komandas pārsvars, daudz laika uzbrukumā, plašā frontē, daudzveidīgi. Un asuma netrūka! Un tikai nobeiguma, diemžēl, nebija. Višņakovs, Ivans Patrikejevs, Oļgerds Raščevskis, Kristers Lūsiņš, Kristers Atars – vārtu momentu bija pietiekami. Reizēm tā arī gribējās uzkliegt: “Nu kas vēl vajadzīgs?!” Bet bumba vārtos iet negribēja. Nekādi.

Pārtraukumā Sergejs Golubevs izlaida laukumā pirmo jaunpienācēju: nigērietis Ahanna Grants Williams uzreiz aktīvi iesaistījās spēlē, bija enerģisks un bīstams flangā, malacis. Mūsu spiediens bija spēcīgs, viesi ar lieliem spēkiem aizsargājās. Labi, starp citu, aizsargājās, pilnībā uzticami. Bet, likās, vārti noteikti būs, vēl nedaudz nedaudz un obligāti būs.

Tie tiešām gadījās. Bet mūsu vārtos. Rupja un nevajadzīga kļūda flangā, un pretinieks atkal ļoti gudri un viegli to izmantoja – 0:2. Kopējā spēles bilde pavisam neatbilda rezultātam uz tablo. Vājš mierinājums. Futbolā jau pats svarīgākais – iesist.

Nu lūk, beidzot arī mēs iesitam! Labi, skaisti vārti. Kārtējā skaistā kombinācija, klasisks centrējums no flanga un efektīgs sitiens ar galvu stūrī – 1:2! Vārtus iesita Jevgeņijs Terzi, ir pirmie sezonā – apsveicam, Žeņa! Un ne tik vienkārši tagad uzrakstīt, ka teicamu vārtu piespēli atdeva Mike Priso, tikko izgājis uz maiņu.

Mēs pa īstam nepaspējām nopriecāties par vārtiem, nopriecāties par klasisku Maika debiju, kā gadījās šī sadursme gaisā… Šoks, vairākas “ātrās” laukumā, pauze uz minūtēm divdesmit. Spēle pārstāja interesēt.

…Pēc tam, protams, komandas nospēlēja noteikto laiku. “Metta”  pat paspēja organizēt pretuzbrukumu un iesita trešos vārtus – 1:3. Bet tas viss jau bija it kā kādā spēles “miglā”, nopietni turpināt cīnīties un saglabāt noskaņu pēc tāda notikuma, protams, nereāli.

Spēles ziņā SK Super Nova Salaspils, bez šaubām, pelnījusi vairāk. Bet atstāsim punktus augustam.

Bet patreiz gribas vēlreiz teikt: “Mike, turies, mēs ar tevi!”

Optibet Virslīga. 23. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Metta – 1:3 (0:1)

SN: Soloha, Atars, Pritikovskis, Skrebels, Raščevskis, Sprukulis (Terzi, 58), Patrikejevs (Williams, 46), Laizāns, Lūsiņš (Priso, 72, Enyou, 90+14)), Miņins, Višņakovs (Gumnok, 72)

Vārti SN: 1:2 Terzi (77).

#SuperNova #Salaspils #futbols #WinWinsport

Foto – Nora Krevņeva-Baibakova.

Attachment

IMG_3621