Uzvara bija pavisam tuvu, bet…

Svētdien, 12. septembrī, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo “Optibet” Nākotnes Līga maču. Čempionāta devītās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Tukums 2000/TSS”. Bija acīmredzami, ka spēle būs saspringta un interesanta – tā viss arī sanāca. Dramatisks un kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 2:2 (0:0).

Divus vārtus “Super Nova” labā iesita uzbrucējs Artjoms Troickis. Brīnišķīgs dublis, Artjom – apsveicam, tā turēt!

Spēle noslēdza turnīra pirmo apli. Spēle, kurā tikās ambiciozas komandas, kuras atrodas turnīra tabulas augšdaļā. Spēle, kurā katrs pretinieks alka pierādīt savus spēkus un ambīcijas. Spēle, kurā katrs domāja tikai par uzvaru.

Tas viss solīja aizraujošu futbolu. Un gaidas attaisnojās pilnā mērā. Spēle, pilna dramatisma un visdažādāko emociju.

Darbība sākās zem stipra lietus. Un tā turpinājās visu pirmo puslaiku. Tas, protams, ievērojami sarežģīja komandām uzdevumu, vispirms jau spēles veidošanā. Skatāmību nācās atlikt līdz “sausajam” laikam. Jaukt pretinieka spēli bija acīmredzami vienkāršāk, ar to pretinieki, pēc būtības, arī nodarbojās visas pirmās 45 minūtes. Cīņa katrā epizodē, daudz divcīņu, nepiekāpīga cīņa par iniciatīvu.

Vispār, tā lielākā mērā piederēja viesiem, bet nevar teikt, ka viņi stādītu kādus sarežģītus uzdevumus vārtsargam Dāvim Veisbukam. Jāsaka, 16 gadīgais (!) puisis, kurš aizstāja traumēto Patriku Balodi, aizvadīja ļoti labu maču un pelnījis pašus labākos vārdus. Malacis, Dāvi, turpini tādā pat garā!

Pa īstam saspringti laukuma saimnieku soda laukumā bija vien reizi, 36 minūtē, kad ātrs pretuzbrukums noslēdzās ar spēcīgu sitienu pa pārliktni. “Super Nova” momentu uzbrukumā arī gandrīz nebija, bet bīstams soda sitiens puslaika pēdējās sekundēs tomēr gadījās. Jevgeņija Miņina sitiens augšējā stūrī, vārtsargs tika galā.

Viss pats interesantākais notika pēc pārtraukuma. Lietus pārstāja! Atgriezās saule, un komandas nospēlēja dzirksteļojošu puslaiku.

Sākums, vispār, vairāk izdevās viesiem. 52 minūtē laukuma saimnieki nogulēja pretinieka izgājienu, kurš noslēdzās ar precīzu sitienu ar galvu – 0:1. Nepatīkams moments, tādēļ, ka atspēlēties tādā sarežģītā spēlē ļoti grūti. Bet mūsu puiši saņēmās un visiem parādīja varenu raksturu!

Vairāk kaisles parādījās katrā epizodē, vēl vairāk vēlēšanās un alkas pierādīt, ka izlabot situāciju mums ir pa spēkam. Tas drīzumā deva augļus! Lielais malacis Kristians Sprukulis iedeva kārtējo piespēli, kuru futbola pasaulē visi sauc par “konfekti”. Šika piespēle! Artjoms Troickis izlidoja sitiena pozīcijā un uzvarēja duelī ar vārtsargu – 1:1! Labais!

Tas bija varens impulss! “Super Nova” uzbrukums iemirdzējās vēl košākām krāsām un drīzumā nāca otrie vārti. Un atkal Troickis! Šajā reizē ar izmeklētu piespēli atzīmējās Matvejs Ivahnovs. Troickis atkal izlidoja uz tikšanos ar vārtsargu un ar teicamu sitienu raidīja bumbu tālajā stūrī – 2:1! Labais, Artjom – izpildīts nopietnā līmenī.

“Super Nova” izskatījās ļoti interesanti, bija jūtams, ka vēl mazliet un stiprais pretinieks būs pilnībā salauzts. Vairākas uzbrukuma akcijas izskatījās ļoti asas, pietrūka kāda mazumiņa, kaut kāda noslēdzošā triepiena. Bet tā bija vajadzīgi vārti! Tādēļ, ka bija skaidrs, ka tas noņemtu visus jautājumus. Lūk, Ivahnovs sit apakšējā stūrī – vārtsargs spīdoši glāba “Tukumu”. Lūk, vēl iespēja, vēl viena asa epizode…

Iesist, diemžēl, neizdevās. Un beigās, protams, jau prasījās vienkārši, tā sacīt, noslāpēt spēli. Aizgriezt spēles skābekli pretiniekam, un viss. Bez skaistuma un liekām emocijām. Diemžēl, mūsu puišiem tam pietrūka pieredzes. Kā reiz emocijas nedaudz pārkāpa malām. Nevajadzīgs pārkāpums, piespēle, uzmanības zaudēšana, viss tas ļāva viesiem atspēlēties – 2:2. Trīs minūtes atlika pārciest…

Starp citu, uzreiz pēc vārtiem gigants Amoss Šolanke, atkal nostrādājis ļoti vērtīgi, ar varenu izrāvienu aizvilka bumbu pa flangu. Piespēle, spēcīgs Jāņa Krautmaņa šāviens un… Trāpītu rāmī – būtu vārti. Bet nedaudz pāri vārtiem. Eh…

Neizšķirts, ar nelielu rūgtuma piegaršu. Mūsu puiši labi pastrādāja, parādīja raksturu un bija tuvu svarīgai gara spēku uzvarai. Nedaudz nedaudz nepietika, žēl. Bet nekas! Tā ir ļoti vērtīga pieredze, tā obligāti noderēs otrajā aplī. Un obligāti nesīs augļus. Lai jau nākamajā kārtā, 19. septembrī, mājās pret “Rēzekni”…

OPTIBET NĀKOTNES LĪGA. 9. kārta

SK Super Nova – Tukums 2000/TSS – 2:2 (0:0)

Super Nova: Veisbuks, Zelmanis, Šakurovs, Semjonovs, Cīrulis (Kovaļkovs, 65), Krautmanis, Sprukulis, Puhovs, Troickis (Ebije, 76), Ivahnovs, Miņins (Šolanke, 61)

Vārti Super Nova: 1:1 Troickis (62), 2:1 Troickis (71).

Attachment

51275726008_f6a17b6332_k