Varianti neatradās. Bet nekas, viss tikai sākas…

Svētdien, 18. septembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit devītās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Auda”. Diemžēl, nepiekāpīga cīņa nesanāca: laukuma saimnieki pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 3:0 (1:0). Pēc šīs spēles turnīrā iestājusies pauze, sakarā ar Latvijas izlases mačiem. Mūsu komanda nākamo spēli aizvadīs piektdien, 30. septembrī, kad Salaspilī tiksies ar “Riga”.

 Protams, spēlē ar “Audu” mēs cerējām uz punktiem, neskatoties uz to, ka pretinieks spēcīgs, bet viņa stils mums ļoti neparocīgs – ātrums, īsas piespēles, dzirksteļojošs dribls. Bet mūsu turnīra situācijā jebkurā spēlē ar jebkuru pretinieku mums vajag un nepieciešams cīnīties par punktiem.

Neapšaubāmi, priekš tā mums vispirms vajadzīgs spēcīgākais sastāvs. Diemžēl, kā reiz turnīra finišā mūsu komandu apsēdušas traumas. Nesen uz ilgu laiku izkrita Jegors Smirnovs, tagad trauma izsita no ierindas vadošo aizsargu Ņikitu Skļjarenko. Ļoti žēl un apbēdinoši, bet tāds ir futbols…

Kārtējo reizi Aleksandram Koliņko un viņa palīgiem nācās palauzīt galvu izvēloties sastāvu. Kādu shēmu izvēlēties, kur un kuru pārvietot… Pirmo reizi divarpus mēnešu laikā (kopš 2. jūlija) “pamatā” izgāja Jevgeņijs Miņins, un tas ir patīkami. Bet priekš optimālas formas Žeņam, protams, vēl vajadzīgs laiks, novēlēsim uzbrūkošajam izgudrotājam pēc pauzes atgriezties vēl asākam un bīstamākam. Starp citu, kā reiz pret “Riga” FC Miņins jau ir iesitis…

Tieši Miņins jau 2. minūtē klasiski uzcēla no flanga, Marko Regža sita ar galvu – kļūdījās. Grūti bija iedomāties, ka uzbrukumā mēs puslaikā (un arī spēlē kopumā), pēc būtības, neko vairāk neizveidosim.

Bet lūk, laukuma saimnieki uzreiz atklāja rezultātu. Pozicionāla izgāšanās flangā, trāpīgs sitiens tālajā stūrī, kas nav jau tik grūts uzdevums, kad sit bez traucējuma – 1:0.

“Auda” ieguva nepārprotamu pārsvaru, daudz un daudzveidīgi uzbruka, un mūsu veiksme, ka pārtraukumā visi aizgāja, kad uz tablo dega “1:0”. Varbūt cipari arī mainītos, kad pašās puslaika beigās mēs izpildījām “standartu”, bet laukuma saimnieku vārtsargs pilnā gaitā savā soda laukumā ielidoja mugurā Regžam. Tomēr referi noteikumu pārkāpumu nefiksēja.

Nu bet pēc pārtraukuma viesiem nopietnu argumentu, diemžēl, neatradās ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. “Auda” ātri iesita otros vārtus: centrējums un sitiens ar galvu no tuva attāluma – 2:0. Pēc tam cerēt uz brīnumiem bija jau ļoti grūti, spēles gaita ne uz kādiem brīnumiem nevedināja.

Skaists individuāls reids noveda pie tā, ka puslaika vidū rezultāts palielinājās – 3:0. Kristaps Zommers, uzbrūkošo puišu neveiksmes un kopēja laukuma saimnieku paviršība rezultātam palielināties neļāva. Zaudējums no kategorijas “bez variantiem”. Ar “Audu” tā mums bija arī otrajā aplī, ļoti neērts pretinieks. Sliktāk priekš mums tikai “Valmiera”…

Tagad pauze, nākamā spēle tikai 30. septembrī. Īstais laiks emocionāli izlādēties/uzlādēties, aplaizīt rētas, un ar jauniem spēkiem sagaidīt grūtās sezonas noslēdzošo posmu. Viss vēl priekšā, pa īstam nežēlīga saķeršanās turnīra tabulas lejasgalā vēl tikai sākas. Sisties līdz galam. 

Puiši, jums tiešām pa spēkam atrisināt gada galveno uzdevumu!

Šai domai jābūt ar komandu vienmēr.

Optibet Virslīga. 29. kārta

FK Auda – SK Super Nova Salaspils – 3:0 (1:0)

Super Nova: Zommers, Semjonovs, Zelmanis, Jaunarājs-Janvāris, Atars, Terzi (Koliņko, 71), Rullis, Ozoliņš (Šteinbergs, 71), Regža, Miņins (Sprukulis, 46).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Kristians Putniņš.

Attachment

508A374C-C5CC-4607-99AC-FE1BC5528027