Vēl viena skaļa sensācija nenotika

Svētdien, 23. oktobrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit trešās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu RFS. Viesi panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 4:0 (2:0). Tā bija mūsu kluba priekšpēdējā mājas spēle šajā sezonā.

Pussargs Jevgeņijs Terzi pirms mača intervijā teica vajadzīgus un ļoti pareizus vārdus par to, ka ticēt veiksmīgam sniegumam vajag līdz galam. Un katrā spēlē nepieciešams iziet laukumā un censties izraut punktus. Ar jebkuru pretinieku.

Pat ar esošo čempionu. Jā, RFS bija neapšaubāms favorīts, bet sapņot par punktiem vienalga vajag obligāti. Un kopumā, jāatzīmē, mūsu puiši spēli aizvadīja pilnīgi atzīstami. Protams, kļūdu salasījās pietiekoši, bet gadījās arī pavisam ne slikti nogriežņi, rīdzinieku aizsardzībai mēs mierīgi elpot noteikti neļāvām.

Paredzami no aizsardzības, mēģinājumi organizēt pretuzbrukumus – mūsu spēles plāns bija acīmredzams un pareizs. RFS piederēja jūtams pārākums, radot spiedienu, bet šķirbas mēs vienalga atradām. Ātri gadījās arī soda sitiens, Terzi punkts. Žēl, atkārtot savus fantastiskos vārtus “Spartakam” Žeņam neizdevās, kaut gan sitiens (kā, starp citu, arī vēl viens, jau otrajā puslaikā) sanāca labs un bīstams. 24. minūtē apbēdinoši neizgāja piespēle no Ričarda Ruļļa (patīkami, ka mūsu pussargs-klusētājs atgriezies ierindā pēc traumas): Jevgeņijs Miņins bija pilnīgi brīvs kreisajā flangā un, izietu piespēle, pilnībā varēja izskriet uz randevu ar vārtsargu.

30. minūtē laukuma saimnieki vispār izveidoja momentu, kurš kaut kādā brīnumainā veidā nepārvērtās vārtu guvumā! Miņina aktivitāte un uzbāzība pie tuvā vārtu staba noveda pie tā, ka bumba ilgi ripoja, pēc būtības, metru no vārtiem, un, diemžēl, tā arī neatradās kāds, kas varētu to raidīt tīklā. Uh… Uzbrukumu turpināja Eduards Višņakovs, cīņā ar aizsargu viņš nokrita soda laukumā, un no tribīnes likās, ka ne bez pārkāpuma. Bet referi rādījās savādāk.

Praktiski atbildes uzbrukumā RFS atklāja rezultātu. Pie “standarta” mēs aizmirsām Vitāliju Jagodinski, piespēle, un pieredzējušais aizsargs, brīnišķīgi protot iesist, savu iespēju, protams, garām nepalaida – 0:1. Patriks Balodis, spēlējot pēc ilgas pauzes, bija bezspēcīgs. Un gandrīz tūlīt viesi iesita otros. Atkal piespēle, augsta svece, kuru nolasīt tā arī nesanāca: Rakels ar galvu trāpīja tuvējā stūrī – 0:2.

Protams, izglābties tādā situācijā jau gandrīz nereāli. Bet mūsu futbolisti malači, nesalūza, centās, kombinēja, atrada iespējas sitieniem. Puslaiku mēs tā arī nobeidzām: Kristiāns Sprukulis tika izvests sitienam, bīstami, bet, diemžēl, par rezultatīvu sitiens nekļuva.

Otrais puslaiks aizritēja tādā pat gultnē. Aktīvs kreisajā flangā Miņins, daudz strādāja centra pussargi, spriedzē oponentus turēja Rullis. Iespējas bija, bet, diemžēl, noslēdzošajā stadijā pievīla meistarība. Eh, iesistu, paspēlētu uz nerviem čempionam?! Nesanāca, drīzāk mēs paši uz mūsējiem periodiski “spēlējām”: kā, piemēram, 70. minūtē, kad Balodis atskrēja uz centra apli (!) un efektīgi epizodi iztīrīja.

Saprotams, arī RFS pilnībā neaizmirsa par uzbrukumiem, un, kad gadījās moments, viesi klasiski organizēja uzbrukuma izgājienu un prasmīgi to realizēja. Efektīga sagatavošana, neatvairāms Iliča sitiens – 0:3. Ļoti negribējās ielaist vēl, bet tam vajag kaut vai neapgriezt ar neveiksmīgu piespēli bezbēdīgā situācijā. Apgrieziens, RFS aiztraucās pretuzbrukumā, kuru novadīja pēc parauga, kā pēc notīm – 0:4.

Un tā, spēļu atliek arvien mazāk (vien trīs), bet iespēja vispārējai izglābšanās vēl saglabājās. Starp citu, pirms sezonas diez vai kāds nopietni paredzēja, ka SK Super Nova Salaspils trīs kārtas līdz finišam vēl būs pretendents uz to, lai paliktu elitē. Mūs pašus izņemot, saprotams. Bet mēs līdz pat šim ierindā, mēs turpinām sisties!

Sestdien, 29. oktobrī, Daugavpilī ļoti vajag vākt punktus. Mums tas ir pa spēkam! Un ticēt vajag līdz galam.

Optibet Virslīga 2022. 33. kārta

SK Super Nova Salaspils – RFS – 0:4 (0:2)

Super Nova: Balodis, Jagodinskis, Zelmanis, Cīrulis, Atars, Terzi, Sprukulis, Rullis, Ozoliņš (Čugunovs, 72), Miņins (Gražis, 88), Višņakovs.

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Nora Krevņeva-Baibakova

Attachment

EAE6B89A-CEB1-4FCF-B652-F5EAF2A4E9E9