Vērtīgs un vajadzīgs sparings ar Valmieru FC

SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kontroles maču ar “Valmieru” FC. Spēle notika vienas no šīs sezonas Virslīgas labākās komandas laukumā. Laukuma saimnieki panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 3:1 pie tam, Andreja Lapsas komanda spēli aizvadīja cienīgi, nekāda viegla pastaiga vienam no neapšaubāmam pretendentam uz medaļām elitē noteikti nebija. Mačs kopumā sanāca ļoti vērtīgs, vienmēr svarīgi un vajadzīgi pārbaudīt savus spēkus ar komandu, kuras klase un līmenis acīmredzami augstāks.

SK “Super Nova” vien divas dienas iepriekš aizvadīja emocionālu Latvijas čempionāta maču, bet atteikties no sparinga ar “Valmieras” līmeņa komandu, protams, nebūtu prātīgi. Saprotams, ka slodze nopietns, ka mūsu puišiem nācās smagi, bet kā reiz caur šādiem mačiem arī progresēsi, kļūsi spēcīgāks un akurāti saproti, pie kā vēl uzcītīgāk nepieciešams strādāt. Bez tam, treneriem parādījās brīnišķīga iespēja nopietnā lietā pārbaudīt gan jaunus spēlētājus, gan tos, kuriem ir maz spēļu prakses. Kopumā, tas bija mačs, kurš var dot tikai labumu.

Spēle sanāca interesanta un pilnā mērā strādīga. Tajā nozīmē, ka komandas nospēlēja trīs spēles posmus pa 30 minūtēm, maiņu skaits bija, saprotams, neierobežots. Un Tamaza Pertijas komandai tas bija svarīgi: cīņas gaidās ar RFS spēles ritmam ir liela nozīme. Un Andreja Lapsas komandai tas arī, bez šaubām, bija svarīgi, un galvenos iemeslus mēs jau iezīmējām.

“Valmiera” stādījās priekšā praktiski optimālajā sastāvā, nebija tikai futbolistu, kuri izsaukti uz izlasēm (Krollis, Jaunzems, Matrevics, Želizko). Pirmajā spēles nogrieznī iniciatīva paredzami piederēja laukuma saimniekiem, bet par dominējošu to nekādi nevar nosaukt. Viesu aizsardzībai nopietnu problēmu nebija, pie tam, viesu pretuzbrukumu izgājieni “kodās” pilnībā asi. Atcerēties kaut vai spēcīgo un skaisto Jevgeņija Miņina šāvienu – pārliktnis. Uzreiz arī sitiens pa atlecošo bumbu, bet “Valmieru” spīdoši glāba vārtsargs. Nogriezni iznākumā laukuma saimnieki uzvarēja 2:1, pirmajiem atklājot rezultātu, nepiedodot pretiniekam pozicionālu vaļību aizsardzības centrā. Bet, atdodot godu mūsu puišiem, viņi nebūt nesalūza un gandrīz uzreiz izlīdzināja rezultātu! Pie tam, vārti noteikti sanāca paši labākie mačā. Spēlētājs, kurš iziet pārbaudi, ar lielisku sitienu raidīja bumbu augšējā stūrī – 1:1! Zaudējām mēs nogriezni pēdējās sekundēs, kad “Valmiera” izcēlās pēc stūra sitiena. Viss likumsakarīgi: ja aizmirst par uzmanību, gudrais pretinieks sodīs uzreiz.

Otrajā nogrieznī “Valmieras” pārsvars bija jau vairāk jūtams, īpaši, kad laukuma saimnieki ieslēdza ātrumu un savu iemīļoto presingu. Izcelties, vispār, “Valmiera” spēja vien reizi, kad laukuma saimniekiem izdevās skaista, strauja kombinācija. Visbeidzot, trešais nogrieznis vārtus neatnesa. Vispār, pašās beigās vārti tomēr gadījās, kad varenais Ričards Jirgensons pēc “standarta” izspieda gan aizsargu, gan vārtsargu. Tiesnesis, tomēr, saskatīja noteikumu pārkāpumu no uzbrucēja puses.

Mačs, vērts atkārtoties, deva daudz labuma un deva daudz vielas pārdomām. Tas vienmēr pats par sevi ļoti svarīgi, bet svarīgās un sarežģītās kaujas gaidās ar “Tukumu” svarīgi divkārt. Bija daudz pozitīvu momentu. Piemēram, drosmīgais Andreja Lapsas lēmums spēlēt ar draudīgo pretinieku ne dziļā aizsardzībā, bet pastāvīgi meklēt savas uzbrukuma iespējas, cenšoties uzspiest daudz meistarīgākajam pretiniekam savu spēles manieri. Protams, tas bija grūts uzdevums, bet puiši, malači, pilnībā ar to tika galā. Priecēja arī tas, ka katrā spēles situācijā, lai cik smagi arī nebūtu, puiši cīnījās līdz galam. Protams, pietika arī momentu, kas prasa īpašu uzmanību. Piemēram, periodiski parādītā nevērība aizsardzībā, kad vienkāršā situācijā tiek pieņemti pavisam nevajadzīgi lēmumi, kas tūdaļ noved pie asuma savu vārtu priekšā. Pēc būtības, ne no kā. Viss tas arī ir iemesls analīzei, labošanai, uzlabošanai. Tikai tā var kļūt labākiem. Un tādēļ līdzīgi mači vienmēr ārkārtīgi vērtīgi.

Kontroles mačs

Valmiera – Super Nova – 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Super Nova: Balodis, Zelmanis, Žuravļovs, Krautmanis, Miņins, Sprukulis, Troickis, Ebije un trīs futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Veisbuks, Šakurovs, Brics, Cīrulis, Kovaļkovs, Kaikins, Šolanke, Minajevs, Jirgensons.

Vārti Super Nova labā: 1:1, spēlētājs, kurš iziet pārbaudi (22).

Foto – Valmiera FC

Attachment

foto