Vēsture atkārtojas, neiesitam – ielaižam

Sestdien, 23. septembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmitās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda Salaspilī tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Diemžēl, mūsu komandai atkal neizdevās iepriecināt savus līdzjutējus – apbēdinošs minimāls zaudējums ar rezultātu 0:1 (0:1). Vēsture atkārtojās: mēs atkal parādījām labu futbolu (pat mazākumā), izveidojām daudz bīstamu momentu, bet atkal neko nerealizējām. Bet lūk, pretiniekam pietika ar vieniem vārtiem, kuri izrādījās izšķiroši.

Vārti krita ļoti ātri, pašā spēles sākumā. Stūra sitiens, centrējums, pie tālā vārtu staba aizmirsts cilvēks – 0:1. Uzreiz nāca prātā sezonas pirmā puse, kad mēs bieži ielaidām no “standartiem”, bet vēl biežāk ielaidām pašā debijā. Reizēm tas atgriežas…

Nepatīkams sākums, vajadzēja to vīrišķīgi pārdzīvot, pārciest un pārbīdīt spēli uz pretinieka laukuma pusi. Izdevās, un pietiekami ātri. 16. minūtē Oļģerds Raščevskis atdeva asu piespēli, Ivans Patrikejevs sajauca pretiniekam galvu, un sitiena pozīcijā nkļuva Dani Luals. Bum, no tuva attāluma – pāri vārtiem. Uh… Viesi atbildēja ar kārtējo dzelošo “standartu”, un Vjačeslavs Kudrjavcevs veica šajā spēlē savu pirmo superseivu. Kā viņš izvilka šo sitienu no tuvuma?! Līdz pat šim nav saprotams. Labais.

Kā reiz tas deva mūsu komandai varenu uzbrukuma impulsu! Līdz puslaika beigām laukuma saimnieki veica veselu sēriju spēcīgu un skaistu uzbrukumu, tajos bija viss – izņemot vārtu guvumu. Plašums, labs temps, ātrums, kustība, sitieni. Bet kur jūs esat vārti, kur?! 34. minūte, ass pretuzbrukums, Rostands Ndjiki izlika bumbu vientuļajam Raščevskim: sitiens, likās ticami, bet bumba aizlidoja garām vārtu stabam. Uh… 36. minūtē spoži uzspīdēja “sieniņa” Rostands – Dani, pirmais klasiski sita apakšējā stūrī: viesus izglāba vārtsargs, sasniedzot grūtu bumbu. Uh…

Spiediens, spiediens, spiediens. 42. minūte, bīstams soda sitiens. Jevgeņijs Miņins savā stilā lieliski aplieca “sieniņu”, bumba svilpa “devītniekā”. Bum, pārliktnis. Uh…

Pēc kā tāda grūti kaut ko sakarīgu teikt. Jo vairāk, ka bilde atkārtojas, it kā ekrānā slīdētu viena un tā pati filma. Jau tik daudzus mačus pēc kārtas SK Super Nova Salaspils pelnījusi labas atzīmes par savu spēli, piespiež pretiniekus ar visiem spēkiem sisties aizsardzībā, izdara nopietnu spiedienu, sasprindzina, izveido vāru momentus. Bet iznākums tam visam, diemžēl, nemainīgs – bumba vārtos lidot nekādi negrib.

Neielidoja tā vārtos arī šodien. Kaut gan otrajā puslaikā momentus mēs arī izveidojām pietiekami. Jau pašā sākumā Artūrs Ostapenko, šodien ļoti enerģiski un aktīvi pastrādājot, izveidoja labu iespēju Eduardam Višņakovam. Garām. Pēc tam pa vārtiem bīstami sita Miņins, Jevgeņijs Terzi, Rostand, citi. Ļoti cienīgi spēlē iegāja Kirils Artjomovs, savā kreisajā flangā raustot pretiniekus un atdodot vairākas asas piespēles. Malacis. Visi pārējie spēlētāji arī uzbruka bez apstājas un ar lielu centību. Pārsvars bija liels, bet… Nakošos vārdus jau kaut kā neērti rakstīt: bumba vārtos lidot nekādi negribēja…

Jo mazāk atlika laika, jo vairāk (un tas ir loģiski) parādījās brīvu zonu viesiem. 78. minūtē domāt par uzbrukumu daugavpiliešiem kļuva vēl vieglāk: Allan Enyou saņēma otro brīdinājumu, mēs palikām mazākumā. Kaut gan, par ko aizsargam parādīja otro sinepju plāksteri, saprast bija grūti. Bet arī te Kudrjavcevs atstāja mums iespēju līdz pašām beigām: kārtējais Slavas superseivs, 85. minūtē pēc graujoša sitiena, bija lielisks.

Nepalīdzēja.

Iesist mēs nevaram.

Pēdējās četrās spēlēs SK Super Nova Salaspils ielaida vien piecus vārtus. Katrā no šīm spēlēm mūsu komanda cīnījās ļoti cienīgi, piespieda pretiniekus atsisties un kapāties ar visiem spēkiem, izveidoja daudz klasisku momentu. Nebija tikai vārtu guvuma. Tādēļ arī punktus mūsu labās spēles atnesa līdzvērtīgi nullei. Ir no kā krist izmisumā.

Žēl, protams, bet neko nepadarīsi – jāturpina paciest un turpināt laukumā darīt maksimumu iespējamā. Un tad iesitīsim, obligāti iesitīsim. Tagad mums tas ir ļoti labs mērķis. Mēs nevaram izmainīt savu stāvokli tabulā. Bet mēs vēl varam ietekmēt daudzus svarīgus procesus tabulā. Un tas arī ir teicams mērķis.

Mēs vēl varam nospēlēt tā, lai pretinieki mūs stipri iegaumētu…

Optibet Virslīga. 30.kārta

SK Super Nova Salaspils – BFC Daugavpils – 0:1 (0:1)

SN: Kudrjavcevs, Enyou, Pritikovskis, Skrebels, Ostapenko, Sprukulis (Jagodinskis, 76), Raščevskis (Artjomovs, 59), Rostand (Terzi, 59), Miņins, Patrikejevs (Williams, 67), Dani Lual (Višņakovs, 46)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto Oļegs Baibakovs.

 

Attachment

IMG_5053