Vēsturiska diena! Debija Virslīga, pirmie vārti un nepiekāpīga kauja ar favorītu

Piektdiena, 11. marts, kļuva par īpašu dienu sporta kluba Super Nova vēsturē. Galvenā komanda, SK Super Nova Salaspils, debitēja Latvijas čempionāta virslīgā – vēsturiska diena! Apsveicam ar šo neaizmirstamo notikumu visus mūsu kluba līdzjutējus!

Debija – vienmēr īpašs moments, un tā Andreja Lapsas komandai sanāca vēl arī ļoti sarežģīta. Čempionāta pirmajā kārtā mūsu komanda viesos tikās ar vareno klubu “Liepāja”, vienu no turnīra galvenajiem favorītiem.

Ļoti patīkami atzīmēt, ka SK Super Nova Salaspils futbolisti nenobijās, parādīja ļoti cienīgu spēli un stipri pabojāja nervus draudīgajam pretiniekam. Laukuma saimnieki iznākumā uzvarēja ar rezultātu 3:1 (1:1), pie tam, uzvaras vārti liepājniekiem kļuva par laimīgu gadījumu – apbēdinošs rikošets viesiem. Neskatoties uz to, visi mūsu futbolisti par spēli pelnījuši pašus labākos vārdus, un līdzjutēju pēc tādas kaujas SK Super Nova Salaspils droši vien kļuva vairāk. Malači, puiši!

Par vēsturiskā, pirmā, mūsu kluba vārtu autoru elitē kļuva pussargs Ričards Rullis. Apsveicam, Riča! Puisis, kurš vēl pavisam nesen spēlēja pieticīgā (pašā labākajā nozīmē) pirmās līgas klubā, šodien debitēja virslīgā un iesita Latvijas izlases vārtsargam, iesita klubam – gigantam (pēc Latvijas mērauklas, saprotams). Bravo, darbarūķi, Riča – tā turēt!

Bez Ruļļa, šodien virslīgā debitēja uzreiz vēl SEPTIŅI (!) spēlētāji, pie tam, visi viņi ir mūsu kluba audzēkņi, SK Super Nova audzēkņi. Fantastiska produktivitāte un lielisks apstiprinājums mūsu kluba kvalitatīvam darbam, pie tam, futbolistu sagatavošanā visu vecumu pakāpienos. Jegors Cīrulis, Iļja Semjonovs, Artjoms Troickis, Kristians Sprukulis, Dmitrijs Puhovs, Edgars Brics, Svjatoslavs Čugunovs – apsveicam ar debiju! Vieksmi, jauni veikumi blakus.

Līdz spēlei droši vien daudziem likās, ka mūsu kluba debija kļūs, tā sakot, par pašu īpašāko notikumu visiem, kuri pārdzīvo par SK Super Nova Salaspils. Tā, nu ko tur viesos ķert pret “Liepāju”, kura… Bet, nesāksim salīdzināt iespējas. Arī bez liekiem vārdiem saprotams, kāda kolosāla starpība starp komandām.

Vēl jo patīkamāk par mūsu strādīgajiem puišiem, kuri apklusināja skeptiķus, pierādot, ka maksimāla pašatdeve, varena noskaņošanās un palīdzība cits citam laukumā var būt nopietns spēks un var pa īstam pabojāt nervus pat tādiem lieliskiem meistariem, kā Nemanja Belakovičs ar partneriem.

Bet, protams, nācās daudz domāt par aizsardzību. Bet, protams, laukuma saimnieku pārākums bija acīmredzams. Bet, protams, Liepājas kluba spēles spiediens bija jūtams visas 90 minūtes. Bet, protams, ”standartu” laukuma saimniekiem salasījās tik, ka varēja nojukt rēķins. Nu bet kā varēja būt savādāk?! Tā ir objektīva realitāte, un tas bija viegli prognozējams. Kad jums Artūra Karašauska līmeņa futbolistu izlaiž nolēgumā uz maiņu (un tādu puišu ”Liepājai” pietiekami), ambīciju apmērs acīmredzams. Bet cik gan lieliski, ka futbolā uz tādu, lūk, skaļu ”Dodo – Villela – Kara” pēkšņi atrodas plašākai publikai nezināmi ”Semjonovs – Cīrulis – Rullis”! Un lūk, jau pirmā puslaika vidū vietējie, piekasīgie līdzjutēji no tribīnēm nesaprašanā sauca: “Mēs ko, ar Barca viesos spēlējam?!”

Ļoti svarīgs, kritisks moments viesiem gadījās pēc likumsakarīgiem, bet apbēdinošajiem pirmajiem vārtiem. “Standarts”, uzvarēta cīņa otrajā stāvā, kaut kādi neveiksmīgi bumbas atlēcieni, un noslēgums – 1:0. Lūk, te bija svarīgi nesalūzt psiholoģiski, “neaizpeldēt”. Satraucoši. Vēl jo vairāk, likās, ka visi apkārt (izņemot mūsu komandu!), vispār neticēja, ka SK Super Nova Saladpils var nopietni Liepājā sapņot par iesistiem vārtiem.

Nu kur tur – mēs izlīdzinājām rezultātu… atbildes uzbrukumā! Gudrinieks Vladimirs Stepanovs (kādreiz šis talantīgais puisis arī līdz izlasei nokļūs, redzēsiet) aizvilka bumbu, apmānīja, klasiski atdeva un… nopriecājās. Tādēļ, ka vienkāršais puisis Rullis nobaidīja visu rūdīto un dārgo laukuma saimnieku aizsardzību un iesita vēsturei – 1:1! Sajūtas šajā momentā bija vienkārši apbrīnojamas. Uzreiz parādījās pārliecība, ka nekā viegla favorītu noteikti negaida. Kad arī turpmāk visi mūsu puiši turpināja sisties, kā lauvas (ko vērta viena epizode, kad bumba no visa, pardon, “dumjuma” trāpīja Semjonovam sejā, brrrr, bet Iļja, lūk, īsts dzelzs puisis, drīz piecēlās un turpināja izmisīgi cīnīties ar Belakoviču), pārliecība par to, ka viss būs labi un cienīgi, tikai nostiprinājās.

Un šis sensacionālais 1:1 turējās ilgi. Un kurš zin, vai izmainītos tie vispār, negadītos 72. minūtē apbēdinoša rikošeta savos vārtos. Laukuma saimnieku izgājiens, kādu bija daudz, sitiens, un bumba no Žeņas Miņina kājas iespurdza vārtos – 2:1. Apbēdinoši, ka neveicas, lūk, tādā veidā, vēl jo vairāk, ja sities līdz galam un uz spēku izsīkuma robežas. Bet tas ir futbols, te viss iespējams. Bet pat šādā situācijā viesi pacentās domāt par uzbrukumu, par otrajiem vārtiem, kaut gan saprotams, ka tas bija jau ļoti grūts uzdevums. Kad Karašausks vituozi izpildīja nummuru savā stilā, visas “domas”, protams, izzuda – 3:1.

Un tā, debija, un zaudējums. Bet tai pašā laikā arī nopietna psiholoģiska uzvara. Visi zināja, ka elite – tas ir smags pārbaudījums. Bet neviens tiešām nezināja, kā mūsu komanda ar to var tikt galā un vai vispār var? Spēle parādīja, ka var! Tas ir liels sasniegums. Un to nevar vienkārši tā, tā teikt, izsēt. Tādu iekarojumu vajag sargāt. Nedrīkst apstāties.

Vēl jo vairāk, ka pavisam drīz jauns vēsturisks notikums – pirmā spēle elitē mājās, Salaspilī. Lūk, varētu iepriecināt mūsu līdzjutējus šajā dienā, 20. martā, sarīkot futbola svētkus.

Nu ko, šodienas spēle parādīja, ka Andreja Lapsas komanda uz to tiešām spējīga.

Optibet Virslīga. 1. kārta

FK Liepāja – SK Super Nova Salaspils – 3:1 (1:1)

Super Nova: Zommers, Cīrulis, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Semjonovs, Miņins (Brics, 83), Indrāns (Puhovs, 83), Ozoliņš (Sprukulis, 88), Rullis (Čugunovs, 88), Stepānovs, Askerovs (Troickis, 83).

Vārti: 1:0 Marta (12), 1:1 Rullis (12), 2:1 Miņins (72, s.v.), 3:1 Karašausks (87).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport Foto – Ģirts Gertsons

Attachment

Foto8