Vēsturiskas spēles ar SK Super Nova dalību! Latvijā pirmo reizi izmanto VAR!

Svētdien, 11. decembrī, uzreiz divas SK Super Nova komandas kļuva par vēsturiska notikuma dalībniekiem. Draudzības spēlēs ar mūsu komandu dalību izmantoja VAR sistēmu – tas Latvijā notika pirmo reizi, unikāls notikums Latvijas futbolā!

Bez šaubām, jāsaka pateicības vārdi Latvijas futbola federācijai un daudziem cilvēkiem, kuri izdarīja lielu darbu un maksimāli atbildīgi piegāja tādam svarīgam notikumam. Tas pats pieredzējušais Andris Treimanis, kuru jau sen nepārsteigsi ar darbu pašā augstākā līmeņa mačos, šodien, parastās draudzības spēlēs ar jauno zēnu dalību, ļoti skrupulozi un detalizēti darbojās visa procesa garumā, lai viss iznākumā paietu kvalitatīvi un profesionāli. Andrim atbilstoši teicami nostrādāja arī visi viņa kolēģi, tā kā vēsturiskais VAR tests pagāja veiksmīgi. Un par to visiem dalībniekiem var tikai aplaudēt. Tā sacīt, notikās, un tā turēt!

Pirmajā dienas spēlē SK Super Nova (U14) tikās ar vienaudžiem no Jelgavas. Sergeja Podoļjako komanda objektīvu iemeslu dēļ nevarēja stādīties priekšā ar optimālajā stāvoklī: iztrūka vairāki vadošie spēlētāji, puiši sen nav gājuši laukumā – viss tas ietekmēja futbola kvalitāti un rezultātu. Zaudējums ar rezultātu 0:2 (0:1).

Kaut gan mēs varējām iesist pirmie: aktīvais tehniķis Ņikita Ponomarjovs nopelnīja pendeli. Tomass Žigadlo, laikam, teiksim, Spānijas izlases liels pielūdzējs – vārtsargs ar aizsarga sitienu tika galā. Bet ja nopietni, Tomass, nekas traks, nepārdzīvo – futbolā gadās viss kaut kas. Nākamajā reizē obligāti iesitīsi!

Atbildē pretinieks izgāja vadībā: stūra sitiens, un precīzs sitiens. Pēc pārtraukuma mūsu puiši ļoti centā izbēgt no zaudējuma, un lūk, reizi gadījās iespēja. Neapturamais Ponomarjovs aizlidoja viens pret vienu, aizlidoja iesist, bet… VAR iznāca uz skatuves! Izskatīšana, agrāka momenta izpēte, un atradās pendele… uz mūsu vārtiem! Ar VAR nestrīdēsies: sitiens, un 0:2.

Mūsu komandas treneris Sergejs Podoļjako pēc spēles bija filozofisks un pragmātisks: “Zaudēt nekad negribās, bet tāds zaudējums – laba mācībstunda. Teicu puišiem, lai nekreņķējās, bet izdara secinājumus un akurāti saprot, ka futbolā vajag vienmēr daudz strādāt – savādāk uzvaras neatnāk. Spēle, laba un vajadzīga darba spēle, atnesa daudz vērtīga, un tas ir pats svarīgākais”.

Neiztika bez sūras, bet taisnīgas VAR iejaukšanās arī otrajā spēlē, kurā SK Super Nova Academ (U16) tikās ar “Daugavu” (U17). Edgara Fjodorova komanda parādīja interesantu futbolu un bija tuvu uzvarai, bet iznākumā neizšķirts – 2:2 (1:1).

Pirmā puslaika vidū, kad mūsu komanda bija vadībā ar 1:0, mēs iesitām otros vārtus. Stūra sitiens, Roberta Aleksejeva sitiens, rikošets, un bumba ienira apakšējā stūrī. Bet papriecāties par vareno centra aizsargu, diemžēl, nesanāca: VAR noteica, ka vārtus ieskaitīt nedrīkst. Tos arī neieskaitīja.

Toties pirmos SK Super Nova Academ vārtus nevarēja atņemt neviens! Uz līdzenas vietas radās šedevrs, ar kuru publiku pārsteidza Roberts Kukulis! Pretinieks centās iziet no aizsardzības, neveiksmīga piespēle, pārtveršana, Robčiks ar bumbu, un pēķšņi izsmalcināts sitiens no tālas distances tuvajā “devītniekā” – 1:0! Supergols bravo, Robčik! Katarā kas tāds pat Mbapē vēl nav izdevies. :))

Vārti padevās satriecoši, bet nedaudz neloģiski. Mūsu puišiem pamatā nācās aizsargāties, un darīja to Edgara Fjodorova komanda gudri un organizēti. Daniils Popčenko ar partneriem katrā epizodē bija galēji uzmanīgi, malači. Un tikai reizi aizsardzība pozicionāli “iemiga”, atļaujot pretiniekam izskriet sitiena pozīcijā un raidīt bumbu tālajā stūrī.

Otro puslaiku mūsu puiši aizvadīja aktīvāk, vispirms jau uzbrukumā. Vairāki uzbrukuma izgājieni izskatījās ļoti simpātiski: plaši, ar interesantu un gudru kustību, asiem lēmumiem. Bīstami un asi. Bija jūtams, ka Edgars Fjodorovs un viņa futbolisti ļoti cītīgi strādā, acīmredzami progresē, un nekāds sals un sniegs tos nebaida! Malači!

Vārti brieda, vārti atnāca. Stūra sitiens, Matīss Caune, teicami pastrādājis flangā, atzīmējās ar klasisku centrējumu, bet Kristiāns Černovs atrada iespēju skaistam un trāpīgam sitienam – 2:1!

Mūsu komandai vajadzēja novadīt lietu līdz uzvari. Momentus izveidoja, uzbruka cienīgi, bet lūk, realizācija pievīla. Un beigās, kā bieži gadās, nāca sods: efektīgs pretuzbrukums, kurš iespējas mums neatstāja – rezultāts izlīdzinājās. Apbēdinoši, bet arī pamācoši, par ko, starp citu, izsmeļoši un interesanti runāja treneris Edgars Fjodorovs, komentējot vērtīgā un emocionālā mača iznākumu.

Lūk tā. Katarā pauze. Rīgā sals un sniegs. Un vēl Rīgā – vēsturiskas spēles. Un ļoti patīkami, ka tajās aktīvi piedalījās SK Super Nova. Un tas ir tikai sākums.

#SuperNova #futbols

Attachment

0612433C-8253-403F-91A9-0637F08EC930