Viens fināls zaudēts. Otrs drīz būs!

Fināls – tas vienmēr īpašs notikums. Visbeidzot, Baltijas līga nonākusi līdz izšķirošajām cīņām. Pirmās par svarīgo trofeju sitās U16 komandas, un ļoti patīkami, ka finālā pārliecinoši izsitās SK Super Nova. Visu turnīru Andreja Perepļotkina komanda spēlēja interesanti, asi un rezultatīvi. Un pelnīti izcīnīja vietu finālā, pa lielam, ziedojot tam spēlēšanu Latvijas čempionātā. 

Diemžēl, izšķirošā spēle mūsu līdzjutējiem prieku neatnesa, mēs zaudējām, bet par turnīru kopumā mūsu komanda pelnījusi pašu labāko novērtējumu. Paldies, futbolisti un treneri – jūs esat malači! 

Draugi, ja jūs vēl atceraties, finālā SK Super Nova iekļuva vēl pavasara beigās. Kopš tā laika daudz ūdens aiztecējis, bet jauniešu futbolam – tas vispār gigantisks laiks. Tur viss mainās ar neatkārtojamā Artūra Žagara ātrumu izgājienā zem groza. Pavasara veidojuma komanda var atškirties no rudens varianta kardināli. Bet, kā saka, nav izvēles.

Izej un spēlē. Pie līdz malām aizpildītā stadionā. Ļoti patīkami, ka bija anšlags, skatītāju bija ļoti daudz, un mūsu komandu atbalstīja labi un vētraini. Paldies visiem SK Super Nova līdzjutējiem par atbalstu. Žēl, ka priecāties jums iznākumā nenācās, bet emocijas, var nešaubīties, visi guva karstas un daudzveidīgas.

Pretinieks, “Metta”, protams, bija principiāls, bet tas, neapšaubāmi, nav tā galvenais pamatakmens. Spēcīga, stipra un gudra komanda. Interesanti izpildītāji. Bija acīmredzams, ka mūsu puišiem nebūs vienkārši. Viņi, protams, paši nav nekādi prastie, bet tam, lai tiktu galā ar tādiem “zaļajiem”, mūsu komandai vajadzēja parādīt savu labāko spēli sezonā. Spēli uguni, spēli uz spēju robežas.

Puiši ļoti centās, bet, diemžēl, nesanāca. Sākās viss labi, cīņa bija līdzīga, bez asuma – komandas cīnījās par iniciatīvu. Bet, diemžēl, puslaika vidus mums izrādījās kā kaut kāds “melnais caurums”, mēs šajā nogrieznī pēkšņi kaut kur ievēlāmies un ielaidām divus vārtus uz līdenas vietas. Laikam, pirmie kļūmīgie vārti, pēc stūra sitiena, galīgi izsita mūsu puišiem zemi zem kājām. Mēs nonācām kaut kādā sastingumā, pavisam aizmirsām par spēles plānu, par trenera uzstādījumu, bet tas vienmēr noved pie spēles disciplīnas zaudēšanas. Pretinieks to ļoti akurāti sajuta un puslaika beigās likumsakarīgi noorganizēja vēl vienus vārtus.

Bet, protams, mēs visi gaidījām pavisam ne tādas 45 minūtes. Bet nospēlēja savu vareno lomu fināla psiholoģija. Ja tu kādā momentā aizmirsti par spēles pavedienu, pazaudēji to, tad ieiet atpakaļ spēlē praktiski nereāli. Tomēr kopumā spēles plānā mēs pilnībā varējām un vajadzēja sisties ar pretinieku līdzvērtīgi. Lai arī tas draudīgs, bet nekā kosmiska tajā, protams, nav. Un tikai tajā momentā, kad “zaļie” sajuta, ka pretinieks ielūzis, viņi aizlidoja uz priekšu ar pārliecības spārniem un sava pārākuma apziņu. Aizlidoja tiešām vareni un prasmīgi.

Pirmais puslaiks, bet drīzāk neveiksmīgais nogrieznis vidusdaļā, pēc būtības, izšķīra fināla iznākumu un noskaidroja trofejas ieguvēju. Atspēlēt trīs tādā spēlē – te vajadzētu palūgt Mbapē nemanāmi pārģērbties mūsu formā. Brīnumi no nekurienes nerodās. Bet jebkurā gadījumā svarīgi bija otrās 45 minūtes nospēlēt cienīgi, neizgāzties, pierādīt, ka finālā mēs neesam nejauši garāmgājēji.

Lūk, kā reiz to mūsu komandai izdevās izdarīt pilnā mērā. Otro puslaiku mūsu puiši nospēlēja ļoti labi, malači. Mēs sitāmies līdz galam katrā epizodē, pārkārtojāmies taktiski un izveidojām pie pretinieka vārtiem pietiekoši daudz vārtu momentu. Iesist noteikti vajadzēja. Bet, diemžēl, pat no pendeles bumba vārtos lidot negribēja… 

Zaudējums. Protams, stiprs sarūgtinājums. Kad tik garu ceļu esi nogājis un tik daudz pūļu pielicis, kad trofeja tik tuvu, sāpīgi un apbēdinoši to izlaist. Bet tādas ir sūrās fināla mācībstundas. Svarīga pieredze, puiši, iegaumējiet, mācieties un virzieties uz priekšu. Bez zaudējumiem futbolā nekad neko neuzvarēsi. 

Un vēlreiz – paldies, puiši, par klasisko spēli. Jūs dāvājāt mums daudz skaistu spēļu, uzvaras bija skaļas un neaizmirstamas. Bez šaubām, gan spēlētāji, gan treneri izdarīja ļoti lielu darbu. Tā kā pozitīvo turnīrs noteikti atnesa daudz vairāk, kā sarūgtinājumu. Jūs tikai skatāties, neapstājaties. Viss tikai sākas. 

Nu bet SK Super Nova līdzjutējiem nav laika ilgam sarūgtinājumam! Jūs jau noteikti nevarējāt aizmirst, ka Baltijas līgas finālā iekļuva uzreiz divas mūsu Akadēmijas komandas! Neviens cits klubs no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nevar palepoties ar tādiem vareniem sasniegumiem. SK Super Nova (U16) savu ceļu noslēgusi, bet SK Super Nova (U15) vēl viss tikai būs!  30. septembrī Sergeja Podoļako komanda Kauņā cīnīsies par trofeju. 

Mēs visi gaidām jaunu finālu! Viss vēl būs. Drīz… 

#SuperNova #U16 #futbols #BYFL #fināls #WinWinsport Foto – Nora Krevņeva-Baibakova.

Attachment

IMG_4748