Višņakovs sāk iesist. Patīkami!

SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles spēli. Mūsu komanda tikās ar klubu «Riga-2». Spēle bija rezultatīva, un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu ar rezultātu 3:3 (0:2). Vārtu bija daudz, kļūdu bija daudz, vērtīgā bija daudz – parasta lieta pirmssezonas «darba» spēlei.

Vārtus mūsu komandas labā iesita Eduards Višņakovs (divus) un Edgars Brics.

Patreiz katra spēle – tā vispirms ir jaunu spēlētāju skate, pašu dažādāko momentu izzināšana. Rezultāts otrajā vietā. Ja šodien galvenais uzdevums būtu uzvarēt, tad treneris Igors Korabļovs otrajā puslaikā pie rezultāta 3:1 neveiktu lielu daudzumu maiņu. Un viesi bez īpašām problēmām novestu lietu līdz uzvarai. Bet tas šobrīd nav tik svarīgi.

Svarīgi zināt, kurš no potenciālajiem jaunpienācējiem spējīgs pastiprināt, kurš un kā tiek galā dažādās pozīcijās un t. t. Acīmredzami, ka dotajā momentā viss nesanāk labākajā veidā. Vai, drīzāk, kaut kas jau ne slikti sanāk, bet kaut kas pagaidām pavisam nesanāk. Tas skar katru līniju, un tā, pēc būtības, arī jābūt. Tiek meklēts, rit skrupulozs darba process.

Pirmajā puslaikā mūsu komanda izskatījās acīmredzami stiprāka par pretinieku, pietiekami ātri iesita divus vārtus. Vispirms Oļegs Laizāns, kuram laukums Mežaparkā brīnišķīgi zināms gan sniegā, gan bez sniega, efektīgi apmānīja sedzēju un nopelnīja pendeli. Višņakovs sita aukstasinīgi – 0:1! Drīzumā Ediks pārliecinoši iesita vēlreiz, sajūtas pateica priekšā uzbrucējam, kur jābūt pie atlēkušās bumbas – 0:2! Uzbrukums vispār kopumā sanāca interesants, atkal neiztika bez Lazas apķērības saspēlē, kvalitatīvs bija darbs arī flangā. Līdz pārtraukumam aktīvais Višņakovs varēja arī pokeru nosvinēt, bet pagaidām par agru iesist visu un no jebkurām pozīcijām.

Mihaila Koņeva gudrā komanda (trenera-meistara rokraksts jūtams jebkurā līmenī) līdz pārtraukumam par panākumiem uzbrukumā atcerējās reti. Toties otro puslaiku atklāja ar precīzu sitienu. Viesu sastāvā gadījās pirmo maiņu «plūsma», un tikt galā ar laukuma saimnieku asu izgājienu mūsu puiši, redzams, vienkārši nepaspēja. Bet mūsu divu vārtu pārsvars ātri atjaunojās: Ričards Rullis atdeva teicamu piespēli, bet Brics prasmīgi noslēdza izgājienu viens pret vienu – 1:3! Malacis, Edgar, iesita otrajā spēlē pēc kārtas. Pirmssezonā «sīkums», bet patīkami.

Drīzumā sekoja vēl varenāka maiņu «plūsma», un tas, protams, spēles zīmējumu stipri ietekmēja. Vienkāršāk runājot, zīmējums izzuda. Pavairojās spēles haoss, bet tas vienmēr rada kļūdas. Un lūk, jau ne obligāta pendele (2:3), un lūk, jau gudri aizvadīts pretuzbrukums (3:3). “Riga-2” pilnībā pelnīja izlīdzināt rezultātu ar savu aktivitāti un uzbāzību, bet lūk, daudziem mūsu spēlētājiem šīs bāzes kvalitātes otrajā puslaikā acīmredzami pietrūka. Droši vien, nosala pārāk ātri…

Spēle, kura deva daudz barības pārdomām. Mūsu komandas treneriem noteikti ir, par ko palauzīt galvas. Starp citu, tuvākajās dienās mēs oficiāli paziņosim par galveno treneri. Vēl nedaudz pacietības, draugi…

Kontroles spēle

Riga-2 – SK Super Nova Salaspils – 3:3 (0:2)

SN: Atars, Zelmanis, Rullis, Sprukulis, Laizāns, Višņakovs, Brics un futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Balodis, Jaunarājs-Janvāris, Čugunovs, Cīrulis, Kauliņš, Gražis un vairāki futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Vārti Super Nova: 0:1 Višņakovs (10), 0:2 Višņakovs (25), 1:3 Brics (49).

#SuperNova #Salaspils #futbols #2023