Zaudējam, bet labi momenti bija

Otrdien, 2. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta desmitās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Auda”. Viesi panāca uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0). Otro turnīra apli mūsu komanda iesāka ne tajā labākajā veidā, bet, no otras puses, pozitīvi momenti šajā spēlē tomēr bija.

Nebija šaubu, ka pēc iepriekšējās kārtas mūsu komandas galvenais treneris Aleksandrs Koliņko veiks pārmaiņas sastāvā. Ievērojamas un būtiskas. Tā arī sanāca. Neiztika arī bez taktiskiem pārkārtojumiem, pietiekoši neparastiem un pretiniekam droši vien negaidītiem. Kopumā, treneru štābs pastāvīgi meklē spēles pastiprināšanas variantus. Un tā ir laba zīme. Pat situācijā, kad mums nodarboties ar šādiem meklējumiem objektīvi ļoti grūti.

Laukuma saimnieki ar pirmajām minūtēm darbojās no aizsardzības, centās meklēt savas iespējas pretuzbrukumos. Viesi daudz bija ar bumbu, un pirmo iespēju izveidoja ātri: Rūdolfs Soloha skaisti glāba. Bet pēc tam mūsu aizsardzības veidojums pielāgojās pretinieka darbībām un pilnībā pārliecinoši ar tām tika galā. Tiesa, pavisam bez asiem momentiem neiztika, bet 19. minūtē mūs, tā sacīt, pažēloja. Sarāva ar trīs zibenīgām piespēlēm, sitiens tiešā trāpījumā – vārtu stabs.

33. minūtē, diemžēl, par veiksmi atcerēties nenācās. Ilgs izgājiens, sitiens no labas pozīcijas, Solohas seivs. Bet pie atlēkušās bumbas pirmais nonāca mūsu vecais jaunais paziņa Misters Zibens, vai vienkārši Stjopa – 0:1.

Protams, otrajā puslaikā vajadzēja pārkārtoties. Vispirms jau psiholoģiski: vajadzēja sākt nopietni domāt par uzbrukumu! Sākt iztikt bez biežām piespēlēm atpakaļ (puiši, nu aizmirstiet jūs par tām, spēlējiet uz priekšu!), kuras ne pie kā, izņemot ugunsgrēku, nenoved.

Un sanāca taču! Sanāca pavisam ne slikti. Soloha, malacis, puslaika sākumā izvilka bīstamu sitienu apakšējā stūrī un saglabāja intrigu. Pēc tam puiši dzeltenajā formā parādīja publikai, ka uzbrukt viņi prot pilnībā cienīgi. Spiediens, ne slikta kustība, asums. Vienā epizodē viesu soda laukumā “nometa zemē” Eduardu Višņakovu, svilpe noklusēja. Kaut gan viss izskatījās kaut kā ļoti strīdīgi. Priecēja, ka mēs beidzot piespiedām pretinieku pa īstam rubīties aizsardzībā. Interesanti izskatījās pussargi, kuriem aktīvi palīdzēja malējie aizsargi. Kopumā, parādījās reālas cerības, ka vārti nav aiz kalniem, ka tie nav neiespējami!

Drīzumā vēl vienā epizodē lielisks bija Soloha, uzvarot duelī ar uzbrucēju. Un tas atkal deva iespēju uzbrūkošajiem!

Un lūk, jau aktīvais, kā vienmēr, Deniss Rakels efektīgi sita tālajā stūrī. Uh, kaut kādi centimetri, bet garām. Stūra sitiens, vēl “standarti”, tas pats Oļegs Laizāns ar nepatīkamu soda sitienu. 73. minūtē mums izdevās skaists karuselis: Rakels, Oļgerds Raščevskis, Žeņa Miņins, viss ātri, asi un uz priekšu! Sitiena pozīcijā iznākumā nonāca Svetoslavs Čugunovs, un līdz vārtiem tur bija tuvu. Eh, vārtsargs nospēlēja uzticami.

Beigas solījās būt karstas. Viss varēja būt. Bet kurš gan varēja padomāt, ka atkal izpaudīsies mūsu bezgalīgā labestība un dāsnums. Bezbēdīgā situācijā uzdāvinājām bumbu pretiniekam, izlidojums uzbrukumā un sitiens augšējā stūrī – 0:2.

Viss, intriga turpat arī izkūpēja. Žēl, ļoti gribējās redzēt karsto nobeigumu. Nākamo reizi, visticamāk…

Zaudējums, kurš atstāja kaut kādas savādas sajūtas. No vienas puses, “Auda”, neapšaubāmi, trīs punktus pelnījusi. No otras puses, likās, ka no neizšķirta mēs bijām ne jau tik tālu. Jebkurā gadījumā, pašatdeve, griba, cīņas griba šodien bija labā līmenī. Izdevās mums arī kombinēt, interesanti un asi. Par to puiši cienīgi saņemt aplausus, malači. Un tai pat laikā kā iepriekš gadās pēkšņi uz līdzenas vietas kaut kādas briesmīgas kļūdas, kuras, pat nesapratīsi, kā var pieļaut. Eh, kā par tām ņemt un aizmirst un vairāk nepieļaut. Pavisam aizmirst un nedāvināt pretiniekiem tādas šikas dāvanas. Lai viņi paši cenšās apspēlēt, bez mūsu dāsnuma.

Visumā, tagad sajūti gan saprotamu sarūgtinājumu, gan kaut kādu trauslu optimismu. Puiši var, un par to mums kopumā šaubu nebija.

Pirmdien, 8. maijā, mūs viesos gaida čempions. Spēle – apliecinājuma pārbaude. Spēle, kurā gribās, lai mūsu optimisms nostiprinātos.

Optibet Virslīga. 10. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Auda – 0:2 (0:1)

SN: Soloha, Raščevskis, Jaunarājs-Janvāris, Jagodinskis, Rullis, Miņins, Laizāns, Patrikejevs (Kaušelis, 77), Ostapenko (Čugunovs, 69), Rakels, Višņakovs

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Nora Krevņeva-Baibakova.

Attachment

54034D3C-732A-49DE-AC83-F765582C2CED