Zaudējums ar tādu rezultātu, bez šaubām, vienmēr ļoti stipri sarūgtina…

Sestdien, 24. jūlijā, “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. “Optibet” Nākotnes līga trešās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Albatroz” SC/FS “Jelgava”. Spēle viesiem neizdevās: liels zaudējums ar rezultātu 0:5 (0:1). Gala iznākums, jāsaka, sanāca pārāk jau liels, tādu sagrāvi “Super Nova”, protams, nebija pelnījusi. Bet tai pat laikā kā reiz jelgavnieku uzvara sanāca pilnībā pelnīta: laukuma saimnieki gudri izmantoja pretinieka kļūdas aizsardzībā, vispirms jau otrajā puslaikā.
Līdz pārtraukumam cīņa kopumā bija līdzīga, nogriežņos jau, kad “Super Nova” pielika kustībā, pārsvars kā reiz pārgāja pie Rīgas kluba. Spiediens bija ievērojams. Uzreiz bija redzams viesu kvalitatīvais taktiskais darbs, kas noveda pie dažām ļoti simpātiskām un ļoti asām kombinācijām uzbrukumā. Žēl, nesanāca iesist: laukuma saimnieku vārtsargs izglāba savējos pēc Artjoma Troicka un Oskara Rubeņa bīstamiem šāvieniem.
Bet lūk, jelgavnieki, kā reiz prata. Negaidīts Vladislava Žiha solo numurs viesu aizsardzībai kļuva par nepatīkamu pārsteigumu…
Kā reioz Žihs pēc pārtraukuma noķēra kurāžu un iznākumā nosvinēja hat – trick. Jau puslaika debijā pozicionāla kļūda noveda viesus pie otrajiem zaudētajiem vārtiem, pēc kuriem “Super Nova” bija spiesta darboties daudz avantūriskāk, cenšoties glābt spēli. Bet visi mēģinājumi, diemžēl, izrādījās bez rezultāta. Diena šodien bija acīmredzami Jelgavas kluba diena: pretuzbrukumu izgājieni laukuma saimniekiem izdevās praktiski nevainojami…
Zaudējums ar tādu rezultātu, bez šaubām, vienmēr ļoti stipri sarūgtina. Bet reizēm tādi sāpīgi spēles belzieni spējīgi pat dot labumu. Tie palīdz savākties, norūda raksturu un piespiež pielikt maksimumu pūļu, lai izlabotu situāciju nākamajās spēlēs un pierādītu, ka līdzīgi “0:5″ – tas ne vairāk, kā nelaimes gadījums. Tā kā nenokārt degunu!
“Super Nova” galvenā trenera Andreja LAPSAS komentārs:
- Neapšaubāmi, esam stipri sarūgtināti. Zaudējumi vienmēr liek vilties, bet ar tādu rezultātu – vēl jo vairāk. Visu atbildību ņemu uz sevi. Svarīgi pēc iespējas ātrāk tikt skaidrībā par neveiksmes iemesliem. Gatavojāmies nopietni, uzmanīgi izzinājām pretinieku, brīnišķīgi zinājām, kā tas darbosies. Bet, diemžēl, paši izgāzām spēles plānu. Kustības pēc būtības nebija, pietrūka tempa, bija daudz brāķa. Centāmies tikšanās gaitā ienest korektīvas, pārkārtojāmies, bet tas nedeva augļus, diemžēl. Protams, nospēlējām ne savā līmenī: varam un vajag darboties spēcīgāk. Bet ja gadās tā, kā gadījās šodien, tātad, katram vajag nopietni pašam sev pavaicāt un uzmanīgi tikt ar sevi galā. Tādi zaudējumi – iemesls nopietnai analīzei un pareiziem secinājumiem. Tādēļ puišiem teicu: “Nekādā gadījumā nav jāber pelni uz galvas! Tas ir tikai sezonas sākums. Jā, zaudējām, bet tad turpmāk strādāsim tā, lai kas līdzīgs neatkārtotos. Tad strādāsim tā, lai šo zaudējumu mēs gada beigās atcerētos kā dumju sapni un pārpratumu.”

Attachment

51276582085_cb88171477_c