Nervus mēs favorītam labi pabojājām

Svētdien, 6. augustā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit piektās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda tikās ar klubu “Riga” FC. Līderis panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 5:1 (2:1). Neskatoties uz lielo rezultātu, mūsu komanda pelnījusi labus vārdus: galvenajam pretendentam uz zelta medaļām mēs labi pabojājām nervus.

Vārtus mūsu komandas sastāvā iesita uzbrucējs Dani Lual Gumnok. Pirmā puslaika vidū Dani klasiski izmantoja brīnišķīgu Jevgeņija Miņina piespēli. Apsveicam ar pirmajiem vārtiem Latvijas čempionātā, Dani – neapstājies!

Protams, spēki šodien nebija vienādi. Vispār, kā jau vienmēr, kad mēs spēlējam ar “Riga”. Līderis patreiz izdzīvo labu emocionālo periodu, dramatiskā uzvara Konferences līgā, protams, palīdzēja ātrāk atjaunoties fiziskajā plānā. Slodze “rīdziniekiem” patreiz tiešām uzkritusi milzīga, bet, no otras puses, esot tādai spēlētāju izvēlei, atcerēties par slodzi nedaudz smieklīgi. Jātiek galā.

Salaspilī tika galā. Saprotams, ka viesi ātri, uzreiz un pārliecināti iekārtojās mūsu laukuma pusē. Ātri iesita – 0:1. Bet, un to īpaši patīkami atzīmēt, mēs ātri un rezultatīvi atbildējām! Plāns ar likmi uz pretuzbrukumiem, saprātīgi treneru štāba izvēlēts, nostrādāja labākajā veidā. Laukuma centrā Kristiāns Sprukulis piespieda kļūdīties pretinieku, pagarināja izgājienu uz flangu. Bet tur malacis Miņins “noēda” aizsargu un gudri izlika bumbu partnerim. Dani Lual savu iespēju nepalaida un efektīgi apspēlēja vārtsargu – 1:1! Brīnišķīgi vārti, malači!

Auksta ūdens šalts karstumā visam kluba-giganta rezervistu soliņam. Un arī visiem laukma “rīdziniekiem” arī! Bilde, kas priecē acis.

Saprotams, ka viesi atkal līda uzbrukumā, līda gudri ar lieliem spēkiem. Bet laukuma saimnieku aizsardzības stāja strādāja ļoti atzīstami. Deniss Pritikovskis vispār izskatījās necaurejams. Malacis. Vienmēr patīkami skatīties uz gudrām pieredzējuša futbolista darbībām. Bez minstināšanās, bet ar kaisli. Pārējie puiši arī ļoti centās un tika galā, kaut gan viegli iedomāties, cik tas ir “priecīgs” uzdevums – bez atelpas rubīt aizsardzībā, kad vēl arī laukā pekle. Bet puiši ļoti gudri izpildīja treneru uzstādījumu, cietās un vīrišķīgi turēja sitienu.

Vispār, pirmajā puslaikā nopietni mēs vēl tikai reizi neizsekojām pretiniekam. Puslaika beigās, un uzreiz vārti – 1:2. Tehniski, ātri, līmenis. Viss, viesi tagad var atvilkt elpu un mierīgi skatīties spēli?! Bet lūk, nē! Līdz pārtraukumam laukuma saimnieku dzelošie pretuzbrukumi vēl vairākas reizes piespieda “rīdzinieku” spēlētājus laukumā saķert galvas, bet rezervistu soliņu jau vispār lēkāt, it kā tai uzbrukušas jautrās lapsenes. Jocīgs skats. ;)

Cik žēl, ka Miņins neiesita uz ģērbtuvi 45. minūtē! Mēs atkal piespiedām pretinieka aizsardzību nesaprast, ko tā dara. Pretinieka galvenais treneris sirdīgi kārtējo reizi enerģiski šķēla gaisu ar rokām un pateica savam štābam kaut ko skanošu. Viņš jau bīnšķīgi redzēja, ka mēs atkal nosedzām, apzagām, apmānījām. Un lūk, gudrinieks Žeņa, klasiski novērtējot situāciju, izšķīrās par sitienu no metriem trīsdesmit. Skaists sitiens, vārtsargam aiz kakla, uh, likās, lido mērķī! Nē, nedaudz garām mērķim. Žēl. Tādas spēles pļaukas klubi-favorīti uzņem ļoti smagi un pārdzīvo.

Grūti teikt, bija līdz spēlei “Riga” FC treneriem plānos izlaist laukumā vēl trīs vadošos spēlētājus, bet pārtraukumā nācās ar to nodarboties. Pat Mankenda izgāja, kurš ceturtdien, pēc būtības, vienatnē aiz krādziņa lieliski ievilka komandu nākamajā Eirokausu raundā. Bet te pret viņu 17 gadīgs aizsardzības titāns Ivans Patrikejevs! Un liels malacis Vaņa, dažās sarežģītās epizodēs efektīgi ar draudīgo pussargu tka galā.

Bet mēs vēl arī par svešiem vārtiem turpinājām domāt! Viens “standarts” vispār gandrīz kļuva rezultatīvs. Kvalitatīva un produktīva mājas sagatave. Stūra sitiens, viltīgi gudra izspēle, Oļgerda Raščevska centrējums un skaists sitiens ar galvu no Pritikovska. Uh, atkal gandrīz mērķī, bet nedaudz garām!

“Riga” FC tomēr, ziniet, meistarīgāka, tā savu standartu realizēja. Bumba pus stundu soda laukumā mētājās, “iepazinās” ar tūkstošs kājām, bet atlēca, kā vienmēr, pie Regžas – 1:3. Šajā sezonā vispār visi atlēcieni lido pie Marko, kas, pats par sevi, patīkami. Tādēļ, ka mūsu klubā priecājas par uzbrucēja panākumiem, un mēs vēlam Marko turpināt iesist.

Bet, protams, daudz labāk, ja iesistu ne bijušie SK Super Nova Salaspils spēlētāji, bet tagadējie. Kāds šiks moments bija 77. minūtē Oļegam Laizānam?! Asi, gudri, un lūk, Miņins atkal ar piespēli-konfekti. Laza palika viens pret vienu ar vārtsargu! Uh, liels vārtsargs, bumba atlēca. Un epizode minūti pirms tam?! Atkal neiztika bez izsmalcinātā fokusu meistara Miņina: kāda šika piespēle ar papēdi flangā, a?! Aizsargs tā arī nesaprata kas, no kurienes un kā! Raščevskis brīnumaino piespēli asi pagarināja, piespēle, grieziens savos vārtos, un kā tur bumba neielidoja?! Nesaprotami. Apbēdinoši.

Būtu 2:3, un desmit minūtes līdz fināla svilpei – tas būtu jau ļoti jautri! Neredzamās lapsenes atkal droši vien jau vētraini uzbruktu viena titulēta kluba rezervistu soliņam! Bet negadījās…

Un spēki mūs atstāja. Sākas neveiklas kļūmes uz līdzenas vietas, kādas mēs bieži vērojām sezonas sākumā, un gandrīz neredzējām vasaras mēnešos. “Riga” – klubs klasisks, tas dāvanas nepiedod. 1:4. 1:5.

Rezultāts ļoti ātri pārvērtās no futbola uz hokeja. Mēs ko tādu kopumā par spēli nebijām pelnījuši, bet mačs ilgst ne 80 minūtes, bet vairāk. Tā kā viss loģiski. Bet vienalga mūsu puiši malači. Sitās, sasprindzināja, nervus favorītam stipri pabojāja. Tas nav nemaz tik maz.

Nākamajā kārtā mūs gaida vēl viens klubs-gigants. Mēs tam šajā sezonā vienreiz jau stipri iesālījām un gandrīz sabojājām noskaņojumu. Par pagājušo sezonu pat atcerēties nevajag. Jautri, starp citu, vienu faktu atzīmēt: mēs viņu toreiz, 2022. gadā, uzvarējām, un kopš tā laika neviens vairāk mūsu čempionātā to izdarīt nevar! Kur jūs, “Riga”, “Valmiera”, “Auda”, “Liepāja” un citi…

Puiši, jūs visu brīnišķīgi sapratāt. Šodien cienīgi, bet 13. augustā vēl arī ar punktiem?! Momenti, bez šaubām, mums obligāti būs…

Optibet Virslīga. 25. kārta

SK Super Nova Salaspils – Riga FC – 1:5 (1:2)

SN: Soloha, Raščevskis, Pritikovskis, Skrebels, Enyou, Sprukulis (Laizāns, 73), Terzi, Patrikejevs (Rostand, 64), Williams (Čugunovs, 84), Miņins, Dani Lual (Višņakovs, 73)

Vārti SN: 1:1 Dani Lual (23).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto Oļegs Baibakovs.

Attachment

IMG_3955