Neveiksmīga spēle, iespēju nebija

Svētdien, 25. jūnijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta deviņpadsmitās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Auda”. Diemžēl, spēle mūsu komandai sanāca ļoti neveiksmīga – bezierunu zaudējums ar rezultātu 0:5 (0:4). Kā saka, laukumā šodien bija tikai viena komanda.

Bet jebkurā gadījumā, galveno treneri Sergeju Golubevu, protams, jāapsveic ar debiju SK Super Nova Salaspils vadītāja lomā. Apsveicam, Sergej! Neapšaubāmi, galvenais treneris sapņoja pavisam ne par tādu pirmo maču un neko, izņemot sarūgtinājumu, tāds spēles iznākums viņam nevarēja atnest.

Bet, no otras puses, jau negadās tā, lai jauns treneris, aizvadot vien dažus treniņus, momentāli visu izmainītu un dāvātu visiem brīnumu uz līdzenas vietas. Naivi, tā vienkārši nenotiek, neviens treneris pasaulē neizlabos visu venā mirklī, burvju nūjiņas speciālisti sev līdzi nenēsā. Tā kā novēlēsim Sergejam pacietību, veiksmi, produktīvu darbu un laiku, kura, vispār, mūsu komandai kā reiz arī nav. Vai arī gandrīz nav. Un vēlreiz – ar debiju!

Ar debiju virslīgā SK Super Nova Salaspils sastāvā mēs apsveicam arī jauno aizsargu Artjomu Černovu! 16. gadīgais puisis izgāja uz maiņu otrajā puslaikā un savas 45 minūtes nospēlēja cienīgi, centīgi un ar lielu vēlēšanos. Malacis!

Savu pirmo maču virslīgā SK Super Nova Salaspils sastāvā šodien aizvadīja arī jaunais vārtsargs Dāvis Veisbuks. 18. gadīgais puisis, vispār, priekš mums pavisam nav debitants, viņš jau spēlējis mūsu komandas sastāvā vēl 2021. gadā (pirmajā līgā). Protams, šodien Dāvim bija ļoti grūti, viņš paspēja aizvadīt vien vienu treniņu, un uzreiz, tā sacīt, “aizlidoja” no kuģa uz balli. Pieci vārti, viegli sakot, ne pašas labākās atmiņas, bet, no otras puses, cik reizes Veisbuks izglāba…

Laikam, lūk, arī visus patīkamos šīs spēles momentus mēs uzskaitījām. Viss pārējais emocijas… Tās, protams, grūti nosaukt par pozitīvām. Kaut gan nē, vēl viens patīkams fakts bija un atzīmēt to obligāti vajag. Uz stadionu šodien atnāca daudz līdzjutēju, kuriem mēs skaļi sakām lielu paldies par atbalstu. Īpaši patīkami, ka uzreiz pēc emocionālajiem un karstajiem svētkiem, svētdienā, cilvēki atrada laiku un atnāca uz futbolu Salaspilī. Paldies, jūs esat īsti malači!

Pārējā jau šodien sanāca, eeee, teiksim tā, ne jautri. Sergejam Golubevam un viņa palīgiem varēja nopietni just līdzi vēl pirms spēles – kadru problēmas izskatījās pārāk smagas. Jevgeņijs Miņins diskvalificēts, Deniss Rakels, Artūrs Ļotčikovs, Ričards Korzāns, kā zināms, nesen komandu atstājuši. Traumas šodien neļāva spēlēt Eduardam Višņakovam, Jegoram Cīrulim, Kristiānam Godiņam, Ričardam Rullim, un par vārtsargiem Rūdolfu Solohu un Vjačeslavu Kudrjavcevu mēs patreiz pat neatceramies. Bija par ko aizdomāties…

Sergejs Golubevs un palīgi palauzīja galvas un izdomāja, iespējams, vienīgo, kas vispār bija iespējams. Dažus puišus mēs ieraudzījām ne savās ierastajās pozīcijās, nedaudz izmainījās arī taktiskā shēma. Diemžēl, visas pirmsmača iedomas un spēles uzdevumus ieviest laukumā realitātē pavisam neizdevās.

Mēs kaut kā uzreiz un visi, tā sacīt, netrāpījām spēlē. Viesi ķērās pie lietas ātri un kaut kā viss ļoti mierīgi viņiem sanāca. Līdz 14. minūtei viss, pēc būtības, bija beidzies. Viens sitiens no tuvuma – 0:1. Otrs sitiens no tuvuma – 0:2. 29. minūtē, tiesa, mums pēkšņi izdevās rets uzbrukums, Kristiāns Kaušelis bīstami sita no labas pozīcijas – pāri vārtiem. Kurš zin, iesistu KK, iespējams, spēle mums aizdegtos, bet…

Pārējais pirmā puslaika laiks, diemžēl, pārvērtās spēles murgos. Viss krita ārā no rokām. “Auda” bija daudz stiprāka visos komponentos. Rezultāts likumsakarīgi pārvērtās lielā. Uzbrukums – 0:3. Uzbrukums – 0:4. Un te Veisbuks vēl ne reizi vien vilka…

Otrais puslaiks, un murgi turpinājās. Viesi ātri iesita – 0:5. Laikam, tikai pēc tam laukuma saimnieki pa īstam aizdomājās par to, ka pārvērsties boksa maisā – elementāri kauns. Sevi jāciena. Puiši iekustējās, puiši līda divcīņās, puiši cīnījās par bumbu. Un tas palīdzēja parādīt atsevišķas un kvalitatīvas epizodes. Mēs, protams, kā iepriekš, piekāpāmies vairāk klasiskajam pretiniekam, bet vārtus mēs bijām pelnījuši. Tak varam, tak spējīgi parādīt spēles nogriežņus, virslīgas cienīgus. Apbēdinoši, pietrūka aukstasinības nedaudzo simpātisko un aso uzbrukumu noslēgumos. Eh, mums tādu kaisli, azartu pirmajās 45 minūtēs…

Bezierunu zaudējums, kurš atstājis nepatīkamu pēcgaršu. Un rezultāts te pat ne pirmajā vietā. Sarūgtināja, ka komanda neparādīja kaisli, vēlēšanos un veselīgu agresiju (runa par pirmo puslaiku), kas tā iepriecināja iepriekšējā kārtā Liepājā. Kaut gan nav nekādu šaubu, ka Sergejs Golubevs un viņa palīgi uzstājīgi to prasīja futbolistiem.

Nav šaubu, ka treneru štābs to uzstājīgi paprasīs piektdien, 30. jūnijā. Šajā dienā uz Salaspili atbrauks “Tukums’”. Jāsadzird, jāizliek laukumā viss. Bez atlikuma.

Optibet Virslīga. 19. kārta

SK Super Nova Salaspils – Auda – 0:5 (0:4)

SN: Veisbuks, Raščevskis (Čugunovs, 46), Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis (A. Černovs, 46), Patrikejevs, Atars, Sprukulis, Lūsiņš, Ostapenko, Kaušelis, Laizāns (Jagodinskis, 80)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport Foto – Oļegs Baibakovs.

Attachment

IMG_3050