Spīdoši sagrāvām principiālo pretinieku! Fināls tuvu…

Ceturtdien, 1. jūnijā, SK Super Nova (U15) aizvadīja pirmo Baltijas līgas pusfināla spēli. Sergeja Podoļako komanda tikās ar principiālo pretinieku klubu “Metta”. Spēle bija gaidāma ļoti saspringta un interesanta, un iznākumā mūsu komanda parādīja ļoti kvalitatīvu un skaistu futbolu un spīdošā stilā sagrāva pretinieku ar rezultātu 5:0 (1:0)! Tā bija kaut kāda satriecoša iedvesma!

Apsveicam spēlētājus un trenerus un visus mūsu komandas līdzjutējus. Visi lieli malači! Bravo, vētraini aplausi! Ļoti nopietns un varens solis ceļā uz turnīra finālu sperts, bet nedrīkst aizmirst, ka palikusi vēl viena spēle. Atslābināties nekādā gadījumā nedrīkst, un par to vajag vienmēr atcerēties.

Šodien vārtus iesita Niks Glindziņš (divus), Maksims Goluboks, Alens Grikovs un Georgijs Bombāns. Apsveicam, malači!

Uh, ja jums, draugi, nesanāca nokļūt stadionā, jūs daudz zaudējāt. Tā bija dzirksteļojoša spēle. Tieši tā, parādot uguņojošu futbolu un dāvājot publikai ārprātigos 5:0, Čempionu Kausa pusfinālā “Milan” savā laukumā iznesa “Real”. Tiesa, 1989. gadā. ;) Varbūt kāds atcerās, tad vēl Karlo Ančeloti iesita vienus no vārtiem? Jā, sen tas bija, mūsu jaunajiem talantiem tā spēle diez vai zināma. :) Bet šodien viņi uzvarēja tādā pat stilā!

Tas bija uguns.

Tādu lielisku spēli nav iespējams parādīt, ja tev nav vispārākās noskaņošanās un milzīgas vēlēšanās uzvarēt un pierādīt, ka tu esi spēcīgāks. Var būt gatavs taktiski, var prast spīdēt tehniski, var pilnībā sadzirdēt un laukumā izpildīt treneru uzdevumus. Bet ja nav noskaņošanās, ja acis nedeg tā, ka var apdedzināties, tad nekā nebūs.

Mūsu puišiem šodien acis kvēloja! Kad es pirms spēles ieraudzīju mūsu centra aizsargu Tomasa Žigadlo un Jegora Čugunova sejas, tad man nebija šaubu,  – šie dzelzs puiši nevienu šodien pie saviem vārtiem nepielaidīs. Tā arī notika – nekļūdīgs darbs katrā epizodē, cieši, nesaudzīgi, drosmīgi un gudri. Malači, puiši. Ļoti cienīgs līmenis, bija ļoti patīkami skatīties.

Pārējie spēlētāji spēli aizvadīja tādā pat garā. Lielisks balsta pussarga lomā bija Renārs Lilavs, bezbailīgi un ļoti vērtīgi labajā aizsardzības flangā cīnījās Edvards Ābele. Uzticams un uzmanīgs visu spēliu bija vārtsargs Kristaps Cinītis. Laikam, šie trīs puiši kopā ar vadoņiem Žigadlo un Čugunovu šodien bija labākie laukumā, bija līderu lomā – tāds monumentāls mugurkauls visam komandas mehānismam.

Bet, saprotams, arī visi pārējie puiši darbojās godam. Lieli malači! Katrs deva milzīgu pienesumu kopējā skaistajā komandas panākumā. Bija ļoti patīkami, ka puiši sitas katrā epizodē un, kas īpaši svarīgi, ļoti palīdz cits citam. Komanda!

Tajā, bez šaubām, milzīgs trenera Sergeja Podoļako un viņa palīga Dzintara Zirņa nopelns. Pašā vajadzīgākajā momentā treneri spēja komandu ievest optimālajā stāvoklī pirms smagās spēles. Labā nozīmē ārprātīga noskaņa – tas tieši teicams treneru darbs! Aplausi.

Ar pirmajām minūtēm spriedze, nepiekāpība, cīņa. “Metta” ļoti dzelošs pretinieks, gudrs, organizēts. Bet mūsu komandas kaisle un enerģija psiholoģiski lauza viesus, komandas darbības viņiem pavisam nesanāca. Tik izklaidīgu “Mettas” spēli jebkurā līmenī es sen neesmu saticis. Tā bija ne tādēļ, ka spēcīgā “zaļā” komanda pēkšņi galīgi atteicās no saturības un saliedētības, kā reiz otrādi. Bet lieta tur, ka mūsu komandas kustība un mobilitāte “Mettas” spēles organizāciju vienkārši noēda. Ar sviestu un ievārījumu.

Svarīgi bija iesist. Tas “Mettu” psiholoģiski pavisam salauztu. Un ļoti svarīgie vārti atnāca! Alens Grikovs izdarīja teicamu piespēli no soda sitiena, bumba tālā vārtu staba rajonā, kur laicīgi atlidoja milzis Niks Glinziņš. Atlidoja un iesita – 1:0! Labais!

Tā puslaiks arī noslēdzās. Abas komandas centās, viesi steidzās atspēlēties, bet mūsu aizsargi darbojās tā, ka tas vienkārši sajūsmināja. Šajā sezonā es jau esmu redzējis ļoti daudz SK Super Nova spēles, pašu dažādāko vecumu un līmeņa, bet tik monolītu un kvalitatīvu spēli aizsardzībā neviena mūsu koanda nav rādījusi. Bravo, puiši, un bravo, Sergej Podoļako, kurš tādu spēli panācis.

Bet otrajā puslaikā mūsu saturīgajai spēlei aizsardzībā pievienojās vēl arī ugunīgas darbības uzbrukumā! Tornado, tiešā veidā. Ļoti klasiski nostrādāja maiņas, visi jaunie puiši piedeva enerģiju un daudzveidību. Kristaps Rekmanis, Lukas-Randa Dmitrijevs. Bet mūsu kreisajā flangā vispār uzkvēloja brīnumains ugunsgrēks, no kura visas “Mettas” cerības iztvaikoja. 14 gadīgais Maksims Goluboks un 13 gadīgais Georgijs Bombāns sagādāja īstu izrādi. Iepriecināja puiši visus, bet jau savu SK Super Nova (U14) treneri Timuru Leladzi pirmām kārtām.

Goluboks iesita svarīgos otros vārtus, malacis! Makss atrada iespēju sitienam un izpildīja to vienkārši meistarīgi: trāpīgi, stūrī, bez mežonīga un nevajadzīga spēka, ļoti aprēķināti – 2:0! Vienreizēji vārti, labais, Maksim!

Turpat uzreiz aizdedzināja Bombāns: apmānīja sedzēju, ielidoja soda laukumā, tika notriekts – pendele! Glindziņš sita, vārtsargs atsita, bet Niks neizslēdzās un pielika – 3:0! Malacis!

Te atkal aizdedzināja Bombāns! Apmuļķoja aizsargu un piespieda to pārkāpt noteikumus – otrā dzeltenā kartīte, noraidījums! Tas mūsu komandai deva jaunu impulsu: mēs sagribējām iesist vēl!

Sanāca. Aktīvais Rekmanis nopelnīja pendeli, pie “punkta” Grikovs. Alens visu izpildīja ļoti prasmīgi – 4:0! Varbūt iesitīsim vēl?! Velns parāvis, mēs “Mettai” iesitīsim uzreiz 5?!

Jāāāāāā, iesitām! Un kurš – atkal nevaldāmais Bombāns! Īsts viesulis! Visu sagatavoja malacis Randa-Dmitrijevs: centrējums no flanga uz tālo vārtu stabu bija efektīgs. Nu bet Bombāns-viesulis to gudri noslēdza – 5:0! Vau, fantastika.

Bombāns-viesulis, starp citu, iznākumā sasniedza izsmalcinātu heat-trick. Nopelnīja pendeli, nopelnīja noraidījumu pretiniekam un pats iesita. Nu vienkārši neapturams puisis, malacis. Timurs Leladze noteikti ir apmierināts.

Nu bet Sergejam Podoļako jābūt apmierinātam ar visiem saviem futbolistiem un ar komandu kopumā. Tas bija skaisti. Tas paliek atmiņā.

Fināls kļuvis daudz tuvāk. Bet svarīgi atkārtot: nekas vēl nav izšķirts un noslēgts. Puiši, malači, bet lieta vēl līdz galam nav novesta.

Atbildes spēle ceturtdien, 8. jūnijā, Hanzas stadionā. Sākums – 14:00.

Izšķirsies viss tikai tur. Neaizmirstam!

SK Super Nova – FS Metta – 5:0 (1:0)

SN: Cinītis, Ābele, Žigadlo, J. Čugunovs, Štengels (Goluboks, 41), Ponomarjovs (Bombāns, 41), Lilavs, Skābarnieks (Rekmanis, 41), Birkše-Kloks (Randa-Dmitrijevs, 41), Grikovs (T. Čugunovs, 77), Glindziņš (Latišenko, 55)

Vārti: 1:0 Glindziņš (21), 2:0 Goluboks (51), 3:0 Glindziņš (54), 4:0 Grikovs (62), 5:0 Bombāns (80).

#SuperNova #U15 #BYFL #BalticLeague #futbols #apsveicam

Attachment

3C27DD07-B0CC-49CC-BF20-C62C6A874CC1