Svelmē Olijars parādījā ugunīgu spēli – skaists hat-trick!

Augusts dāsni dāvā publikai svelmi. Saule jebkuru spēli pārvērš īstā pārbaudījumā. Peklē seko notikumiem vīrišķīgie līdzjutēji. Vēl sarežģītāk futbolistiem, jo vairāk jaunajiem. Sisties par punktiem tādā laikā – tas pa spēkam tikai īstiem dzelzs puišiem. Bet pārsteidzoši, draugi, dažiem spēlētājiem karsējošās saules pat maz: viņi vēl parāda arī tiešām ugunīgu spēli!

Spoža lāpa! Tāds šodien izrādījās Jegors Olijars. SK Super Nova (U15) uzbrucējs kļuva par galveno varoni grūtā un saspringtā Latvijas čempionāta spēlē pret “Mettu”. Jegora aktīvā spīdošs hat-trick! Bravo, uzbrucēj, malacis. Mūsu komanda iznākumā panāca skaistu uzvaru pār principiālo pretinieku – 4:1 (2:1)! Malači, puiši, apsveicam spēlētājus un trenerus!

Trīs skaisti vārti (jebkurai gaumei!) – tas ir Olijara rokraksts. Vēl vienus vārtus mūsu komandas labā iesita neapturamais 14 gadīgais Georgijs Bombāns. Skaists sitiens augšējā stūrī no metriem divdesmit malacis, Georgij! Par vēl vienu šā karstā mača varoni kļuva SK Super Nova vārtsargs Nils Balagušs, brīnišķīgā stilā atvairot pendeli jau 2. minūtē. Neticami, Latvijas čempionātā Nils “Noiers” atvairījis trīs pendeles no trijām! Baltijas līgā mūsu vārtsargs atvairījis vēl divas pendeles (no trīs)! Siena, savādāk nenosauksi.

Šie ir varoņi epizodēs, svarīgās, izšķirošās, kulminācijas. Bet, protams, labus vārdus plnījuši visi puiši, visa Komanda. Tādās nogurdinošās spēlēs (jo vairāk tādā svelmē!) uzvaru var panākt tikai ar kopējām pūlēm. Malači, puiši!

Saprotams, malači arī treneri. Dzintars Zirnis. Sergejs Podoļako. Galvenajam trenerim nācās nopietni pārkārtot sastāvu: daudzi līderi šodien dažādu iemeslu dēļ nevarēja spēlēt. Ņikita Ponomarjovs, varenie brāļi Jegors un Timurs Čugunovi – zaudējumi jūtami. Bet Sergejs Podoļako – zināms radītājs, viņš māk izdomāt negaidītu variantu, kurš jebkuru pretinieku sapīs tā, ka neko neuzminēsi un nesapratīsi.

Maks Goluboks, Renārs Lilavs, Tomass Žigadlo, Davids Štengels – tā, piemēram, iskatījās aizsardzības līnija. Visdrīzāk, pirmo reizi sezonā. Riskanti? Protams. Bet kaut kā neatcerēsies, lai Sergejs Podoļako baidītos riskēt. Un puiši treneri nepievīla, neizkusa svelmē. Malači. Kaut gan “punkts” gadījās ļoti ātri. Bet nerunāsim, no kurienes tas radās. Labāk vēlreiz atkārtot, ka Nils Balagušs dueli uzvarēja spīdošā stilā.

Atbildē mēs paši ātri iesitām! Strādīgais Lukass Randa-Dmitrijevs veica asu centrējumu, bet Olijars pamanījās ar papēdi pārvirzīt bumbu vārtos – 1:0! Gudrinieks. Ja šī kvalitāte uzbrucējam ir, vārti nekur nepaliks! Tā ir arī tehniķim Bombānam. Gudrinieks! Jaunais puisis var uz līdzenas vietas izškirties par negaidītu soli, un tam pretinieka aizsardzība bieži izrādās pilnīgi negatava. Tā bija arī 19. mnūtē: izgājiens, un negaidīts šāviens. Lielisks sitiens – 2:0! Bravo, Georgij! Šis “septītnieks” prot uzspīdēt.

Mēs turpinājām dominēt, visi puiši izskatījās ļoti cienīgi. Daudz labāk, kā vairākas dienas atpakaļ, kad mēs aizvadījām neizteiksmīgu spēli ar ‘”Jelgavu”. Tad, tai skaitā, laukumā pavisam nevarēja just komandas vienotību. Šodien tā bija, no tā arī cita spēles kvalitāte un kopējais iespaids!

Protams, “Metta” vajadzēja atkosties. Šī komanda vienmēr kožās. Nepiekāpīga, nesaudzīga. Vienus vārtus viesi ātri atspēlēja otrā puslaika sākumā. Reta epizode, kad vārtu priekšā mūsu aizsargi nepaspēja palīdzēt savam vārsargam – 2:1. Tā jau svelme, vēl arī sāka ost pēc cepta!

Bet te Olijars nolēma, ka “Metta” šodien iztiks bez prieka. Un bez punktiem. Uzbrucēja rāvienu sajuta visi pārējie puiši, kuri ļoti palīdzēja Jegoram ar to, lai skaistais hat-trick kļūtu par realitāti. Lūk, varens izgājiens, gudrs, plašs, un enerģiskais Dmitrijs Latišenko, ļoti asi un vērtīgi šodien pastrādājis, malacis, no flanga veica ērtu piespēli uz tuvo vārtu stabu. Olijars uzlidoja un skaisti sita ar galvu – 3:1!

Situācija mūžīgi “zaļajiem” kļuva kritiska, bet “Metta” neprot padoties. Atkal daudz nesaudzīgas cīņas, daudz gaisa divcīņu. Nebija vienkārši. Bet parādīt organizētu futbolu mūsu puiši pretiniekam kā reiz neļāva: paspēja, nolasīja, gudri izjauca. Šajā plānā atkal neaizvietojams bija Lilavs. Renārs jau tagad gandrīz tikpat āķīgs atņemšanā, kā, piemēram, neaizmirstamais Juris Laizāns. Labais.

Bet lai pavisam atdzesētu viesu spēles degsmi (jebkuru citu degsmi pie +30 atdzesēt nebija iespējams! :), vajadzēja iesist ceturtos vārtus. Iesist un teikt: viss, puiši, nomierinieties. Un Olijars atkal visu efektīgi izdarīja. Savāca bumbu, aizvilka vienatnē metrus četrdesmit (Jegor, no kurienes spēki?!), izgāja viens pret vienu un ļoti aukstasinīgi un gudri ielika bumbu apakšējā stūrī – 4:1! Ugunīga spēle. Bravo, Jegor. Spoža lāpa!

Spēka pēc spēles Jegoram, starp citu, pavisam nebija palicis. Tādēļ uzsmaidīt pēcspēles foto viņam nesanāca. Ar grūtībām trīs pirkstus (trīs vārti!) gaisā pacēla. Nu bet Nils vienmēr nopietns cilvēks, smaidīt sev reti atļauj.

Vēlreiz ar uzvaru! Svarīga, laba, vajadzīga. Iesitām mēs “Mettai” nesen 5, tagad, lūk, 4. Tas ir ļoti labi. Latvijas čempionāta pirmo etapu labākā SK Super Nova komanda noslēdza uz kvalitatīvas nots. Cienīgi. Malači.

Tagad turpinājums cīņā par medaļām. Nu un Baltijas līgas fināls pavisam nav aiz kalniem. 30. septembrī. Laiks aizlidos ātri. Puiši, neapstāties. Klausīties un dzirdēt treneri. Saglabāt uzmanību u koncentrāciju katrā treniņā, katrā spēlē. Un tad viss obligāti un skaisti sanāks.

#SuperNova #U15 #futbols #uzvara #Olijars #apsveicam #malači

 

Attachment

345CDB8A-F557-4C37-8C66-CEAD89F78275