Tādi momenti bija jārealizē…

Trešdien, 5. jūlijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Optibet Virslīga divdesmit pirmās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda viesos tikās ar klubu BFC Daugavpils Spēle bija ļoti svarīga un mūsu komanda to aizvadīja cienīgi. Bet, diemžēl, daudzskaitlīgos momentus realizēt neizdevās, bet nobeigumā laukuma saimnieki izrāva uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0). Žēl, bet tāds ir futbols.

Spēle kļuva par īpašu centra aizsargam Denisam Pritikovskim, kurš debitēja SK Super Nova Salaspils sastāvā. Apsveicam ar debiju, Deniss! Savu pirmo maču Latvijas futbola virslīgā pieredzējušais Deniss aizvadīja ļoti kvalitatīvi un uzticami. Labais!

Un vēl ļoti patīkami, ka ierindā atgriezies vārtsargs Rūdolfs Soloha. Vīrišķīgais, labais puisis maija beigās guva ļoti nepatīkamu traumu, un lūk, šodien atkal izgāja starta sastāvā. Pat nedaudz forsēja atgriešanos. Neskatoties uz diskomfortu, Rudiks klasiski un cienīgi atstrādāja 90 minūtes, un pelnījis tikai labus vārdus. Malacis.

Var stādīties priekšā, cik sarūgtināts bija vārtsargs pēc fināla svilpes. Visi ļoti pārdzīvoja, bet Rudika cilvēciski bija īpaši žēl. Turies!

Zaudējums, bez šaubām, ļoti apbēdinošs. Pēcgarša rūgta, velnišķīgi rūgta. Tādi momenti, tādas vārtu iespējas vajag realizēt. Eh… Pie tam, pārmest mūsu puišiem, protams, absolūti nav par ko – sitās, centās, izlika sevi pēc pilnas programmas, ko varēja laukumā – izdarīja. Un tie, kuri izšķirošajos momentos kļūdījās, protams, to negribēja. Un tie, kuri vārtu epizodēs vārtu punktu nepielika, protams, iesist ļoti gribēja. Bet… Kā notika, tā notika. Un neko nepieliksi.

Pirmais puslaiks vārtus neatnesa, bīstamu momentu pie vārtiem vispār gandrīz nebija. Sergejs Golubevs sagatavoja dažus interesantus taktiskos un kadru risinājumus. Piemēram, “pamatā” atgriezās Ivans Patrikejevs, nospelējot nepazīstamajā pozīcijā ļoti labi – asi un ar izdomu. Aizsardzībā Pritikovskis pārī ar Raivi Skrebeli pārliecinoši aizbetonēja pieeju Solohas vārtiem. Laukuma centrā interesanti meklēja uzbrukuma variantus Jevgeņijs Miņins, iezejot laukumā ar kapteiņa apsēju. Nopietna apjoma melno darbu paveica Kristiāns Sprukulis.

Pārsvars laukuma saimniekiem ja arī bija, tad minimāls, un ne vairāk, kā teritoriāls. Kirila Kurbatova spēles idejas (bet šis pieredzējušais speciālists jebkurā momentā var izdomāt kaut ko interesantu un bīstamu) mēs pārliecinoši nolasījām, neko pretiniekam neatļāvām. Atbildē, tiesa, uzbrukumā paši ne visai draudējām, kaut gan Eduarda Višņakova sitiens izskatījās bīstami, un arī Oļģerda Raščevska flanga izrāviens 24. minūtē piespieda laukuma saimniekus panervozēt.

39. minūtē laukuma saimnieki veica agresīvu izgājienu un mūsu soda laukumā patiešām bija karsti. Bet nostāvējām, atsitāmies. Un aizgājām pārtraukumā.

Otrais puslaiks sanāca elektrisks! Ātrumā pielika abas komandas, domāt par uzbrukumu pa īstam sāka abas komandas. Laukuma saimnieki izskatījās simpātiski, bet viesi uzbruka asāk! 52. minūtē Raščevskis skaisti nolika bumbu Višņakovam: uzbrucējs sita no labas pozīcijas – vārtsargs glāba. 56. minūtē mūsu komanda organizēja priekšzīmīgu pretuzbrukumu, kurai bija jākļūst rezultatīvai! Sprukulis atrada Višņakovu, uzbrucējs klasiski novērtēja situāciju un ar skaistu piespēli dāvāja vārtu momentu Kristeram Lūsiņam. Viens pret vārtiem, nekļūdīga pozīcija – vārti?! Uh, nē, duēli atkal uzvarēja vārtsargs!

Vēl vienu lielisku iespēju SK Super Nova Salaspils organizēja 68. minūtē. Kristiānam Kaušelim bija jāiesit! Bet… Patrikejevs, malacis, uzspīdēja ar skaistu piespēli, Kaušelis devās uz randevū ar vārtsargu. Duēli mūsu spēlētājs, diemžēl, zaudēja! Nu kā tā…

Vēl bija daži potenciāli ļoti bīstami uzbrukumi, Oļegs Laizāns, izejot uz maiņu, klasiski radīja asus variantus. Vārti, rādījās, būs obligāti. Bet visu laiku pietrūka kaut kādu sīkumu, kaut kādas akurātības, kaut kādas aukstasinības. Vispār, to arī sauc par meistarību…

Bet BFC “Daugavpils” savu iespēju beigās atrada, izkarpīja, izgrauza. 81. minūtē. Un līdz tam, protams, momenti daugavpiliešiem bija, bīstami, kaut arī ne tik tieši, kā mums. Bet pendele – tā ir pendele – 1:0. Cits jautājums, “atvest” šo pendeli pavisam nebija obligāti. Un ko tur piebildīsi…

Sitiens, protams, ļoti spēcīgs. Viesi centās izglābties, bet tādās situācijās daudz biežāk iesit otros, kā izlīdzina. Tā arī sanāca: uzbrucējs efektīgi tika galā grūtajā situācijā – 2:0.

Nu ko tur vēl pateiksi… Mēs bijām pelnījuši vairāk, bet tikai pelnīt par maz. Vajag realizēt savas iespējas. Diemžēl, šodien tas nav par mums. Žēl.

Tagad vajag aizmirst par tabulu un sisties (kā sitāmies šodien!) par klubu un pašiem par sevi.

Optibet Virslīga. 21. kārta

BFC Daugavpils – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (0:0)

SN: Soloha, Atars (Čugunovs, 86), Pritikovskis, Skrebels, Raščevskis, Terzi (Laizāns, 59), Patrikejevs (Ostapenko, 77), Lūsiņš (Kaušelis, 59) Sprukulis, Miņins, Višņakovs

Attachment

357437867_782234030568798_7902665864071093626_n