Vārti, 1:0! No prieka pat dzirnavas sāka griezties…

Sveiks, futbola rudens. Septembris – tas ir ne tikai priecīgs gājiens uz skolu. Tas vēl ir arī izšķirošo spēļu laiks. Latvijas čempionātā turnīra situācija arvien asāka. Katrai spēlei ir īpaša nozīme. Nu un ilgi gaidītie Baltijas līgas fināli arvien tuvāk! Draugi, jūs neesat aizmirsuši?! Nepalaidiet garām!

Jau svētdien, 10. septembrī, SK Super Nova (U16) cīnīsies ar “Mettu” Rīgā, J. Skredeļa stadionā (sākums – 19:00). Uh, karstais mačs pavisam tuvu! SK Super Nova (U15) savu karsto Baltijas līgas finālu aizvadīs nedaudz vēlāk, 30. septembrī, Kauņā (sākums – 13:00). Ierakstiet savos bloknotos – laiks aizlidos ļoti ātri.

Pagaidām mūsu komandas aizvada gaidāmo finālu ģenerālmēģinājumus. Vispār, Latvijas čempionātā vieglu spēļu, saprotams, nav. Piemēram, SK Super Nova (U15) aizrautīgi cīnās par medaļām. Laba uzvara pār “Jelgavu” (1:0) nostiprināja Sergeja Podoļako talantīgās komandas pozīcijas. Grūts sanāca mačs, saspringts, nepiekāpīgs. Bet mūsu puiši parādīja varenu raksturu un izrāva ļoti vajadzīgos trīs punktus pašās beigās. Izšķirošos vārtus iesita Dmitrijs Latišenko, malacis! Apsveicam komandu, tā turēt!

Mačs tika gaidīts ar lielu interesi. Tikās turnīra tabulas kaimiņi. Mūsējie trešajā vietā, jelgavnieki – otrajā. Starpība četri punkti, palaist pretinieku vēl tālāk nekādi nedrīkstēja. Pie tam jau pavisam nesen komandas jau spēlēja savā starpā, un tad mums (kas notiek ļoti reti!) nekas neizdevās, mēs apbēdinoši, bet likumsakarīgi zaudējām ar minimālu rezultātu. Palika parāds, šoreiz bija nepieciešams ņemt revanšu!

Paņēmām! Smagā, aizrautīgā, saspringtā cīņā, bet paņēmām! Izgrauzām trīs punktus, tā sacīt, ar zobiem. Malači, puiši! Tā arī dzimst raksturs, tā arī atnāk uzvarētāju psiholoģija, kura jums, puiši, ļoti noderēs nākotnē, lielajā futbolā.

Ar pirmajām minūtēm mūsu vētraino noskaņu varēja sajust pilnā mērā. Sergejs Podoļako, jāizsaka pelnīts kompliments trenerim, spēja uzkurināt savus futbolistus, noskaņot uz karstu futbolu katrā epizodē. Sitās šodien visi, kā zvēri! Kā, pieņemsim, Lukas Randa-Dmitrijevs lidoja katrā divcīņā, ar kādu vienreizīgu spēles aizrautību metās zem spēcīgiem sitieniem?! Bravo, Lukas! Un kā tradicionāli vareni un vīrišķīgi lidoja pēc katras augstās bumbas dzelzs puiši Tomass Žigadlo un Jegors Čugunovs?! Un ne tikai gaisā. Kā, piemēram, Žigadlo skaisti 29. minūtē, šikā izklupienā, apstādināja kādu no pretiniekiem?! Izskaitļoti un tīri.

Pašu labāko novērtējumu pelnījuši malējie aizsargi – Dāvids Štengels un Kristers Birkše-Kloks. Ļoti daudz spēka laukumā atdeva, bezbailīgi iesaistījās katrā divcīņā un paspēja vēl arī uzbrukuma darbības enerģiski un produktīvi atbalstīt. Kārtējo (un jūtamo!) pozitīvā vērtējuma porciju pelnījis nesaliecamais Renārs Lilavs. Bieži mēs dzelžaino puisi lielām, bet ko tur padarīsi?! Ja cilvēks bez apstājas izdedzina gan pussargu līnijas centru, gan, kad treneris aizdara pozicionālos caurumus, paspēj vēl arī aizsardzības centrā tikpat kvalitatīvi atstrādāt, tad pat nepiedienīgi būtu spēlētāju nepaslavēt. Kautrīgais puisis Renārs – teicams piemērs kam līdzināties, malacis. Tikai neatļauj sev atslābināties un samazināt apgriezienus!

Protams, uzskaitīt var visus futbolistus. Visi futbolisti malači, ļoti patīkami skatīties, kad puiši rubī ar visiem spēkiem, kad pēc fināla svilpes nokrīt zālājā, bezspēkā. Tikai tā arī tiek panāktas svarīgās un ļoti vajadzīgās uzvaras!

Un vēl tās tiek panāktas ar karstu līdzjutēju atbalstu. SK Super Nova (U15) to pēc tradīcijas daudz, un kā cilvēki brīnumaini un emocionāli pārdzīvo par komandu! Bravo, vētraini aplausi. Lūk tas, mūsu griezošais uzbrukums nedaudz minūtes līdz fināla svilpei. Jegors Olijars, bez kura neiztiek neviens uzbrukums, gudri pagarināja izgājienu ar labu piespēli uz flangu. Kustība, pārvedums uz centru, vēl viens Jegors, straujais un spridzinošais Aleksašins, sajauca galvas sedzējiem, un bumba atlidoja pie vientuļā Dmitrija Latišenko. Situācijā, kad obligāti jāizšķir kulminācijas epizode, Dima visu izdarīja ļoti aukstasinīgi un pareizi: ieturēja pauzi un trāpīja apakšējā tuvajā stūrī – 1:0! Ir!!!

Dima priecājās vētraini, partneri priecājās karsti, treneri priecājās skanīgi, bet emocionālāk par visiem vārtus pārdzīvoja mūsu neatkārtojamie līdzjutēji! Bravo! Šajā mirklī, likās, slavenajām dzirnavām pie Lido pat “spārni” no tāda vētraina prieka viegli iekustējās. ;) Malači, bez tāda atbalsta uzvarēt būtu daudz grūtāk.

Šos vienīgos un tik ilgi gaidītos vārtus mēs, protams, bijām pelnījuši. Par pacietību, par māku ieturēt trenera plānu līdz galam, par nepiekāpību un, protams, par raksturu. Tādēļ, ka bija ļoti grūti. “Jelgava” ļoti simpātiska komanda, organizēta, kodīga, labā nozīmē ar zobiem. Puiši gudri, stipri un ļoti nepiekāpīgi, bet komandas plānā, laikam, tā vispār gandrīz jau labākā komanda turnīrā.

Bet kad mūsu puiši pa īstam tic uzvarai, cīnās katrā epizodē un ar starta svilpi noķer noskaņu un emocijas, tad mūs praktiski nereāli apturēt!

Mēs ar pirmajām minūtēm bijām aktīvi un bija jāiesit. Neveicās Nikam Glindziņam, viņš divas reizes nonāca sitiena pozīcijā, bet bumba lidoja mērķim garām. Labi saspēlē darbojās kreisajā flangā Timurs Čugunovs, otrā flangā enerģiski saasināja Bogdans Tiliks. Bet nesanāca pa īstam atrast priekšējā rindā bīstamo Olijaru. Un arī viesi zināja, no kurienes asums var rasties, tādēļ uzmanīja Jegoru ļoti uzmanīgi. 34. minūtē pats Olijars sagatavoja momentu Timuram: un visu Čuga izdarīja efektīgi, bet sitienu pēdējā brīdī paspēja nobloķēt.

Pirmais puslaiks atstāja ļoti labu iespaidu. Otrais puslaiks padevās sarežģītāk, piespiedu pārkārtošanās (atkal mums vairāki līderi nespēlēja traumu dēļ, bet jau spēles gaitā dažiem puišiem gadījās savainojumi) komandas zīmējumu likumsakarīgi pabojāja. Bet pateicoties raksturam un cīņas gribai mūsu puiši spēles pavedienus nezaudēja un pastāvīgi atrada sevī spēkus gan viesu izgājieniem atbildēt, gan savus uzbrukumus organizēt.

Kad tā attiecies pret futbolu, tas nekad neaizmirsīs atbildē iepriecināt. Tā arī notika spēles beigās, kad pats veiksmīgākais šodien, Dima Latišenko, savlaicīgi aizskrēja uz pretinieka soda laukumu un gudri sevi piedāvāja…

Apsveicam ar uzvaru! Malači. Punktu starpība tagad minimāla – 27 un 28. Un tālāk būs karsti. Vēl karstāk.

Neapstāties!

#SuperNova #U15 #futbols #uzvara #WinWinsport

Attachment

IMG_4647