Vēl viena SK Super Nova Baltijas līgas finālā!

Ceturtdien, 8. jūnijā, SK Super Nova (U15) futbolisti aizvadīja Baltijas līgas otro pusfināla spēli. Sergeja Podoļako komanda tikās ar “Metta” un pārliecinoši atrisināja galveno uzdevumu – iekļūšanu finālā. Spēle noslēdzās neizšķirti ar rezultātu 1:1, kopējais rezultāts 6:1 mūsu labā. Tā teikt, bez variantiem! Mēs esam finālā, un tas ir liels un ļoti labs sasniegums! Apsveicam spēlētājus un trenerus ar kopējo uzvaru, lieli malači!

Tie ir lieli svētki visai Akadēmijai SK Super Nova. Uzreiz divas (no divām!) mūsu komandas iekļuvušas Baltijas līgas finālā – simtprocentīgs trāpījums! Brīnišķīgs apstiprinājums profesionālam, kvalitatīvam un produktīvam mūsu kluba darbam. Līmenis!

Šodien vienīgos mūsu komandas vārtus iesita uzbrucējs Niks Glindziņš – viens no galvenajiem pusfināla cīņu varoņiem. Divās spēlēs Nika aktīvā uzreiz trīs vārti no sešiem, kurus iesita komanda! Labais! Šodien uzbrucējs skaisti iesita ar galvu, ļoti prasmīgi noslēdzot piespēli no stūra sitiena. Malacis!

Mēs visi brīnišķīgi zinājām, ka šodien Sergeja Podoļako komandai uzdevums bija kopumā vienkāršs. Izteiksmīgi aizvadot pirmo pusfinālu, iesitot uzreiz 5 (!) bezatbildes vārtus, mūsu puiši stipro pretinieku aizsūtīja nokautā un praktiski garantēja sev iekļūšanu finālā. Izlaist tādu milzīgu pārsvaru – tas kaut kas no fantastikas gadījumiem.

Bet pie tam uzdevums arī pietiekami grūts, tādēļ, ka 5:0, protams, psiholoģiski stipri spiež. Tādā situācijā pa īstam savākties ļoti sarežģīti pat pieaugušiem profesionāļiem, bet jauniem puišiem praktiski neiespējami. Lai kā necenstos treneri pārliecināt spēlētājus par to, ka atslābināties nekādā gadījumā nedrīkst.

Saprotams, ka Sergejs Podoļako, kā reiz degošs jebkurā spēlē, centās aizklauvēties līdz komandai pašā enerģiskākajā veidā, pielika daudz pūļu. Bet, jāatzīst, spēlētāji savu treneri sadzirdēja slikti. Spēle kopumā mūsu komandai neizdevās, un jau tiešām ar tādu noskaņu nav ko darīt finālā. Tur obligāta savāktība, uzmanība un milzīga cīņas griba. Viss tas, kas mums bija pirmajā pusfināla spēlē.

Šodien mēs iesākām vāji, uzreiz uzdāvinājām “Mettai” vārtu supermomentu, bet paveicās – kļūda. Un te pēkšņi zibens! Laukuma saimnieki uz līdzenas vietas palika mazākumā, jau 9. minūtē! Sarkano kartīti spēlētājs saņēma par spļāvienu, kas, bez šaubām, runā par to, ka ar disciplīnu pretiniekam lielas problēmas.

Negaidītais noraidījums mūsu noskaņu pazemināja vēl stiprāk. Bija skaidrs, ka “Metta” atspēlēties pavisam nereāli, bet tas jau pavisam nenozīmē, ka var atļaut sev zaudēt uzmanību, ignorēt treneru uzstādījumu un aizmirst, ka bez maksimālas pašatdeves nekāda progresa nevar būt. Tādēļ mēs ātri ielaidām. Soda sitiens, vājš sitiens, bet kurioza kļūda – 1:0.

Labi, ka ātri atspēlējāmies. Stūra sitiens, piespēle, un Glindziņš, sapinot sedzēju ar pārvetošanos, efektīgi uzvarēja gaisa duelī – 1:1! Teicami vārti.

Pēc tam laukumā nekas īpaši interesants nenotika. Pretinieks pelnījis labus vārdus, tādēļ, ka spēlēja labāk, enerģiskāk un aktīvāk. Ne jau nejauši Sergejs Podoļako pastāvīgi centās savus spēlētājus iekustināt. “Stāvēt tu varēsi mājās!” – trāpīgais komentārs runā pats par sevi. “Metta” piespieda visus aizmirst, ka mūsu komanda vairākumā un pilnībā varēja un bija pelnījusi iesist. Bet kopumā, protams, nekādu šaubu par to, kurš būs finālā, neradās pat uz sekundi.

Vispār, saprotams, kad tev aiz muguras +5, nev iespējams cīnīties tā, it kā viss izšķirtos tieši šodien. Tādēļ tomēr mūsu komandu nekritizēsim. Bet vajag izdarīt svarīgus secinājumus un neaizmirst – finālā mums vajadzīgs pavisam cits futbols! Tāds, kā pirmajā pusfināla spēlē…

Tagad vēlreiz apsveiksim mūsu komandu ar brīnišķīgu kopējo uzvaru pār rincipiālo pretiniku. SK Super Nova – Metta – 6:1 – tas izskatās ļoti skaisti! Malači, spēlētāji un treneri, liels paldies par pozitīvajām emocijām.

Izšķirošajā mačā par trofeju mūsu komanda tiksies ar Lietuvas komandu NFA BE1. Visdrīzāk, fināls notiks Kauņā, 21. jūnijā (galīgi vieta un spēles laiks pagaidām nav apstiprināti).

SK Super Nova (U16) finālā, visdrīzāk, tiksies ar “Metta”. Principiālā kauja par pagodinošo trofeju notiks Rīgā jūlija sākumā LNK stadionā (galīgi vieta un spēles laiks pagaidām nav apstiprināti).

Vēlreiz apsveicam mūsu komandas ar lielo sasniegumu. Iekļūšana finālā – tas ir milzīgs spēlētāju un treneru un visu mūsu panākums. Bravo, SK Super Nova!

Tagad svarīgi būt maksimāli nopietniem un savāktiem turnīra izšķirošajās spēlēs.

FS Metta – Super Nova – 1:1 (1:1)

SN: Balagušs (Cinītis, 49), Ābele, Žigadlo, J. Čugunovs, Goluboks (T. Čugunovs, 41), Lilavs, Skābarnieks (Daņilovs, 37), Rekmanis (Aleksašins, 41), Birkše-Kloks (Randa-Dmitrijevs, 30), Grikovs (Latišenko, 42), Glindziņš (Zīverts, 69)

Vārti: 1:1 Glindziņš (21).

#SuperNova #U15 #BYFL #BalticLeague #futbols #apsveicam

 

Attachment

CC9286BF-BDEE-488A-B195-DE95077CC102